Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Miński kickboxing

W Mińsku miał miejsce Ogólnopolski Turniej Kickboxingu pod patronatem Polskiego Związku Kikcboxingu. Pomysłodawcą i organizatorem tego przedsięwzięcia był Kamil Chłopik – właściciel Klubu Sportowego Walhalla Fight Club, trener kickboxingu. Jak mówił po skończeniu rywalizacji, tegoroczna impreza przebiegła spokojnie, wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Autor: (łk)

Nojszewski w Pogoni

Janusz Nojszewski to kolejny zawodnik mińskiej Mazovii, którym zainteresował się klub z najwyższej polskiej półki. W dniach 7-11 stycznia brał on udział w testach w Pogoni Szczecin, czyli jednej z czołowych drużyn Ekstraklasy, która obecnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Autor: (łk)

La Flaca w Korei

Reprezentanci mińskiego Studia Tańca La Flaca wzięli udział w koreańskim tourné spektaklu Romeo i Julia. W spektaklu Teatru Tańca Caro wystąpili Jakub Chocholski i Kacper Sarna, a obok nich inni tancerze z Polski, a także Słowacji i Korei Południowej.

Autor: (łk)

Stołeczni do serca

Czwarta edycja Siatkarskiego Turnieju Wielkich Serc w Dębem Wielkim cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zawody organizowane przez dębski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz sztab WOŚP Dębe Wielkie przyciągnęły aż 16 drużyn, które od wczesnych godzin porannych na trzech boiskach walczyło o miano tej najlepszej

Autor: (łk)

Powrót na boiska

Klubowa piłka nożna wraca na boiska powiatu mińskiego. Na razie w formie pierwszych treningów, które w lutym przerodzą się w mecze sparingowe.

Autor: (łk)

Para na filary

Podczas sesji budżetowej, która miała miejsce w grudniu, wójt gminy Stanisławów Kinga Sosińska pokusiła się o przedstawienie interesującej prezentacji. Zawarła w niej najważniejsze zadania, jakie ma do wykonania gmina Stanisławów w najbliższych latach…

Autor: (łk)

Matiz w stawie

Do niecodziennego zdarzenia doszło w mińskim parku. Wczesnym wtorkowym popołudniem pośród rosnącego tłumu gapiów strażacy wydobywali z wody zatopiony samochód. Jak się okazało, w środku nie było nikogo, a stojący na parkingu przy fontannie czerwony Daewoo Matiz po prostu stoczył się do pobliskiego stawu.

Autor: (łk)

Serwy młodzieży

W świątecznych nastrojach w dębskiej hali sportowej został rozegrany Świąteczny Turniej Siatkarski zorganizowany dla dzieci, które na co dzień trenują w sekcji siatkarskiej GOSiR Dębe Wielkie. W zawodach wzięło udział 18 graczy

Autor: (łk)

Szachy przed świętami

W grudniu w mińskim Przedszkolu Niepublicznym Funny Kids zorganizowano coroczny Turniej Świąteczny dla uczestników Weekendowej Szkółki Szachowej Funny Kids. Został on rozegrany w dwóch grupach: grupie A – zawodników zaawansowanych i grupie B – zawodników dopiero rozpoczynających swoją przygodę z szachami.

Autor: (łk)

Medalowy koniec

Zawodnicy mińskiego Grapplera i MKS MMA TEAM zawitali do Gliwic, gdzie zostały rozegrane Mistrzostwa Europy NO GI i Polish Open NE WAZA. Międzynarodowe zawody zostały przygotowane i zorganizowane przez Polski Związek Ju Jitsu. Wzięło w nich udział 400 przedstawicieli z różnych stron Europy: Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii, Izraela.

Autor: (łk)

Uporządkowali nagrody

Latowiccy radni swego czasu dopominali się o pieniężne honorowanie najzdolniejszych uczniów w gminie. Nie tylko stypendiami za wyniki w nauce, ale także nagrodami za sukcesy naukowe, sportowe czy artystyczne. Po burzliwych dyskusjach ustalono wtedy konkretne stawki i wymagania. Po czasie okazało się, że uchwała wymaga pewnych zmian, a doskonałą okazją ku temu jest likwidacja gimnazjów. Dlatego w listopadzie przyjęto nową uchwałę.

Autor: (łk)

Pierwsze cuda

Cuda, cuda ogłaszają… – to hasło pierwszego orszaku trzech króli w historii Kałuszyna. Wyruszył on spod kościoła parafialnego prowadzony przez gwiazdę betlejemską, którą niósł przebrany za archanioła radny Piotr Mroczek. W pochodzie nie brakowało konnego jeźdźca, flag i oczywiście mieszkańców miasta i gminy Kałuszyn, z których wielu przywdziało barwne stroje i korony.

Autor: (łk)

Złotka Siennicy

Między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem w Siennicy miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Wójt Stanisław Duszczyk gościł w urzędzie gminy 8 małżeńskich par, które świętowały 50. rocznicę ślubu.

Autor: (łk)

Dębe championów

W drugą sobotę grudnia dębska hala sportowa po raz kolejny stała się areną piłkarskich zmagań. To wszystko za sprawą dwóch turniejów piłkarskich dla najmłodszych z okazji 20-lecia powiatu mińskiego, z których jeden został rozegrany właśnie w Dębem Wielkim…

Autor: (łk)

Bieda zwycięża

Zainteresowanie siatkówką w powiecie mińskim jest duże, że lista startowa Charytatywnego Turnieju Siatkarskiego Gramy i Pomagamy, który miał zostać rozegrany na dębskiej hali sportowej, została zamknięta na blisko trzy tygodnie przed imprezą. Aż 16 drużyn z najróżniejszych części Mazowsza rywalizowało w ramach tegorocznych zawodów…

Autor: (łk)

Górki biegaczy

Rekordowa liczba biegaczy spotkała się na linii startu podczas II Biegu Mikołaja w Górkach. Pomimo niesprzyjającej pogody, zapewnili oni gorącą atmosferę. Nie zabrakło mnóstwa uśmiechów i świetnej zabawy, ale również prawdziwej, sportowej rywalizacji…

Autor: (łk)

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [90]