W pierwszą sobotę grudnia w sali gimnastycznej mińskiej Trójki zorganizowano 47. Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w tenisie stołowym. Tegoroczne zawody zgromadziły łącznie 44 zawodników, którzy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych.

Trójka pingpongowa

Po zapisach i weryfikacji uczestnicy zostali rozlosowani do drabinek turniejowych. Grano systemem do 2 porażek, a każdy mecz do 3 wygranych setów. Po wszystkich zgłoszeniach utworzono 5 kategorii wiekowych.
Najliczniej obsadzona była kategoria zawodników urodzonych w 1971 roku oraz młodszych. Udział w niej wzięło 21 pingpongistów, a najlepszy okazał się Paweł Bątruk, który w finale pokonał Anetę Antosiewicz. Jedyna kobieta w tym turnieju uległa następnie Robertowi Rozmusowi i ostatecznie zajęła III miejsce.
Wśród zawodników urodzonych w 1970 roku oraz starszych triumfował doskonale znany Mirosław Krusiewicz. Drugi był Janusz Konstanty, a trzeci Bogdan Jurkowski.
W kategoriach dziecięcych i młodzieżowych zwyciężali: Oskar Śluzek (klasy VI i młodsi), Antoni Skrzeczkowski (klasy VII-VIII) oraz Krzysztof Bątruk (szkoły ponadpodstwowe). W kategorii super amator wygrał Dawid Wasilewski.
Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami oraz upominkami. Jak podkreślił Mirosław Krusiewcz, najważniejsza tego dnia była zabawa, wspólne granie i aktywnie spędzony czas.

Numer: 1/2 (1264/1265) 2022   Autor: (łk)