Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Problemowa matematyka

Już po raz czwarty Zespół Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy zaprosił uczniów na międzygminny konkurs matematyczny XYZ. Zgłosiło się do niego 20 najlepszych matematyków z klas pierwszych gimnazjum. Czekała na nich przeprawa przez zadania problemowe obejmujące podstawę programową gimnazjów. Najlepsi mogli liczyć na ciekawe nagrody.

Autor: (jk)

Czeski absurd

W pałacu przybliżono mińszczanom kulturę i sztukę państw, w których znajdują się miasta partnerskie Mińska. Na początek padło na Czechy, czyli krainę Romcajsa, Krecika, Franza Kafki i Bohumiła Hrabala.

Autor: (jk)

Technicy na staż

Od września 2013 roku Zespół Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy wraz z firmą Profi Biznes Group realizuje projekt „Wykształcony uczeń – kompetentny pracownik”. Dzięki unijnemu dofinansowaniu korzysta z niego 98 uczniów – technicy środowiska, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz obsługi turystycznej.

Autor: (jk)

Zwrot do wglądu

Urząd Skarbowy w Mińsku przygotował dla podatników ciekawą niespodziankę.

Autor: (jk)

Wodne kalorie

W środę, 19 marca, miński klub Pas a Pas urządził użytkownikom aquaparku prawdziwie widowiskowy pokaz. Przy gorących rytmach zumby ochotniczki przez 45 minut tańczyły zanurzone po pas w wodzie. Taką pokazową lekcją rozpoczęto pierwsze w Mińsku zajęcia z Aqua Zumby

Autor: (jk)

Mądre gospodynie

W Jakubowie – jak w wielu gminach powiatu – odbyła się olimpiada wiedzy o wiejskim gospodarstwie domowym, przedsiębiorczości i ekologii organizowane przez siedlecki oddział MODR.

Autor: (jk)

Krew w Siennicy

W najbliższą niedzielę w Siennicy odbędzie się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa.

Autor: (jk)

Droższa woda

W poniedziałek, 3 marca na 44 sesji Rady Miejskiej w Halinowie radni uchwalili nowe taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków.

Autor: (jk)

Plansze wiedzy

Druga Gminna Liga Szkół w Rudzie przyniosła nagrody nie tylko najlepszym uczniom wybranym w etapach szkolnych i półfinałach.

Autor: (jk)

PIT w urzędzie

Gmina Halinów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy nie chcą bądź nie mogą dojechać do mińskiej Skarbówki z zeznaniem podatkowym.

Autor: (jk)

Zimowe kuszenie

Takiego zainteresowania najmłodszych mieszkańców nie spodziewały się ani władze gminy, ani sami organizatorzy gminnych ferii. Aż 220 dzieci zgłosiło się do uczestnictwa w akcji „Zima w Mieście”, czyli feryjnych półkolonii. To ponad 80 osób więcej niż w zeszłym roku…

Autor: (jk)

Szpital w ogniu

Cztery zastępy strażaków, wozy bojowe na sygnale, specjalistyczny sprzęt i zgiełk pod Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. Taki widok ukazał się przypadkowym przechodniom w czwartek 19 lutego przed mińskim szpitalem. Wszystko przez pożar, który wybuchł w szpitalnej kuchni, gdzie uwięziona została jedna z pracownic. Na szczęście to tylko pozory, a właściwie ćwiczenia ratownicze strażaków.

Autor: (jk)

Pierwszy w Mrozach

Trwa zapoczątkowana przez gminę Cegłów moda na nagradzanie pierwszych mieszkańców gmin i miast urodzonych w nowym roku.

Autor: (jk)

Molenda na dyrektora

Rozstrzygnięto konkurs na stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mrozach.

Autor: (jk)

Antonia pierwsza

Przyszła na świat 2 stycznia i już zdążyła sporo namieszać. Oczywiście, w gminnych statystykach demograficznych, wedle których przyznawana jest wyprawka od gminy dla pierwszego narodzonego w nowym roku mieszkańca Cegłowa. Do nagrody typowano inne maluchy urodzone w mińskim SPZOZ, a tu z warszawskiego szpitala pojawiła się Antonia.

Autor: (jk)

Cichy zabójca

Po raz kolejny wystartowała kampania „NIE dla czadu!” zajmująca się zagrożeniem zatrucia tlenkiem węgla w sezonie grzewczym.

Autor: (jk)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [8]