Powiat mińskiSiennica konkursowa

Już po raz czwarty Zespół Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy zaprosił uczniów na międzygminny konkurs matematyczny XYZ. Zgłosiło się do niego 20 najlepszych matematyków z klas pierwszych gimnazjum. Czekała na nich przeprawa przez zadania problemowe obejmujące podstawę programową gimnazjów. Najlepsi mogli liczyć na ciekawe nagrody.

Problemowa matematyka

Siennica konkursowa / Problemowa matematyka

W środę, 9 kwietnia, w siennickim ZS po raz czwarty wystartował konkurs dla najlepszych gimnazjalnych matematyków z okolicznych gmin. Zjechali na niego z Jeruzala, Latowicza, Siennicy, Wielgolasu i Żakowa. Zadaniem uczestników było rozwiązanie zadań problemowych, które wymagały nie tylko znajomości podstawy programowej, ale i umiejętności logicznego myślenia. Każdy musiał sobie radzić bez kalkulatora. – Matematyka jest kluczem do zrozumienia świata – przekonywała uczestników organizatorka konkursu, Grażyna Zdun. Zawody mają za zadanie rozbudzić w uczniach zainteresowanie
przedmiotami ścisłymi, zachęcić ich do podejmowania wysiłku umysłowego i poszerzyć
ich matematyczne horyzonty.

Do zdobycia było maksymalnie 21 punktów, ale ta sztuka niestety nie udało się żadnemu z uczestników. Najlepiej z zadaniami poradziła sobie Kalina Podstawka z Jeruzala, którą przygotowała Agnieszka Szuba. Kalina zdobyła 16 pkt, wyprzedzając o jedno oczko Patrycję Chojecką z Siennicy (op.
Małgorzata Kobylińska), a o dwa – Michała Radzio z Wielgolasu (op. Elwira Poświata).
Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez wójta gminy Siennica Grzegorza Zielińskiego oraz dyrekcję szkoły. Wśród nich znalazł się aparat, tuner TV, głośniki czy wielofunkcyjna ładowarka.

Numer: 16,17(863-864) 2014   Autor: (jk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *