Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Biznes na kryzys

Przywództwo i związane z nim skuteczne narzędzia na kryzys to temat spotkania East Business Club w Mińsku Mazowieckim. To także pierwszy taki projekt skierowany do właścicieli firm oraz osób przedsiębiorczych, świadczących niezależne usługi na lokalnym rynku regionu.

Autor: (jaz)

Finał ligi...

Cztery mecze w finale i warszawsko-stanisławowski Ostropol został mistrzem tegorocznej ligi halowej piłki nożnej organizowanej od 14 lat przez TKKF Albartos, a właściwie przez Andrzeja Ryszawę.

Autor: (jaz)

Tysiąc na Orliku

Aż 97 zespołów i ponad 1000 uczestników z trzech województw zagrało w IX Otwartym Turnieju Futsal Orlik Cup, który w tym roku został powiększony o rozgrywki dla dziewcząt z rocznika 1999.

Autor: (jaz)

Walczyli w Niemczech

Niewielka reprezentacja Polskiej Federacji Tang Soo Do pod przewodnictwem Jacka Keslera wzięła udział w otwartych zawodach kick-boxingu „Eberpokal Turnier” w niemieckim Eberswalde. PF TSD reprezentowało czworo zawodników: Patryk Gnich, Kamil Pasik, Adrian Laskowski (wszyscy TSD „Ronin” Stanisławów) oraz Agnieszka Smolak (Centrum Walki TSD Warszawa).

Autor: (jaz)

Otwarte szachy

MTSzach zaprasza na VI Otwarte Mistrzostwa w szachach SP-2 w Mińsku Mazowieckim, które odbędą się 9 marca o godz.9.30.

Autor: (jaz)

Hokej po siedlecku

Mińskie Towarzystwo Hokejowe wspólnie z dyrekcją MOSiR zaprasza na turniej hokeja na lodzie o puchar dyrektora MOSiR w niedzielę 3 marca, początek rozgrywek dla dorosłych już o 8.00.

Autor: (jaz)

Trzynasty MUTW

W mińskim pałacu rozpoczął się 13 semestr mińskiego uniwersytetu trzeciego wieku, w którym uczestniczy ok.160 słuchaczy. Start semestru w taki dzień jak Walentynki (14 lutego) zobowiązuje, więc organizatorzy przygotowali kilka niespodzianek. 

Autor: (jaz)

Jasełka z MOPS\'em

Zdążyli jeszcze w karnawale, by swoim podopiecznym zorganizować spotkanie jasełkowe. Popołudnie 11 lutego br. umilił dzieciom korzystających z pomocy miński MOPS z Chrześcijańską Fundacją Radość.

Autor: (jaz)

Trójka nowości

Chociaż za oknem zima, przedszkole miejskie nr 3 przeżywało gorący czas. Już jest po zimowych feriach, dzieci znów z ochotą pędzą do przedszkola pod opieką swoich rodziców, a najczęściej babci i dziadka. I właśnie za to dzieciaki im niedawno dziękowały.

Autor: (jaz)

Uzdolnieni z ryzykiem

Zespół Szkół w Jakubowie zakończył projekt indywidualizacji nauczania uczniów klas I-III SP.W jego ramach przeprowadzono zajęcia rozwijające matematyczno-przyrodnicze zainteresowania uzdolnionych uczniów oraz dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, i zagrożonych ryzykiem dysleksji.

Autor: (jaz)

Maskarada w Akademii Smyka

Przedszkolaki z Akademii Smyka zakończyły karnawał bardzo hucznie. W poniedziałek 11 lutego w przedszkolu zjawili się zacni babcie i dziadkowie. Dzieci pod czujnym okiem nauczycielek zaprezentowały humorystyczny program artystyczny, który zadedykowały swoim babciom i dziadkom.

Autor: (jaz)

Kochanie bez sztuki

– Jestem zmuszony odwołać SZTUKĘ KOCHANIA w Mińsku Mazowieckim 17 lutego br. z powodu niskiej frekwencji, tj. sprzedanych tylko 72 biletów na 300 w ogóle – napisał do nas Marek Jachimowicz. 

Autor: (jaz)

Tańsze ciepło

Od 1 marca 2013 roku taniej za ciepło w Mińsku Mazowieckim. Nowe taryfy zostały już zatwierdzone przez Urząd Regulacji Energetyki Nr OWA-4210-90(4)/2013/346/IXZM/RW z 16 stycznia 2013 roku i opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego 22 stycznia 2013 roku pod pozycją 759.

Autor: (jaz)

Rada na pracę

W mińskim starostwie nastąpiło uroczyste wręczenie powołań członkom Powiatowej Rady ds. Zatrudnienia, której kadencja trwa cztery lata i zakończy się 28 stycznia 2017 r. 

Autor: (jaz)

Walentynki na lodowisku

W niedzielę 17 lutego o 15.30 na lodowisku miejskim przy ul. Wyszyńskiego MOSiR zaprasza na lodowe walentynki.

Autor: (jaz)

Niedziela ze wsypą

W najbliższą niedzielę, 17 lutego, przypada 69. rocznica Wielkiej Wsypy. W związku z tym członkowie TPMM pokusili się o przygotowanie okolicznościowej wystawy przybliżającej dzieje obwodu AK Mewa – Kamień i realia codziennego życia w okupowanym mieście i okolicznych wsiach.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      156   |   157   |   158   |   159   |   160      »      [163]