Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Pijana kolizja

W sobotę 16 listopada policjanci mińskiej komendy zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej. Przed godz. 19.00 stawili się na miejscu, gdzie okazało się, że kierujący Oplem uderzył w zaparkowanego na ul. Siennickiej Peugeota. Mundurowi szybko ustalili, że sprawca kolizji jest nietrzeźwy – badanie alkomatem wykazało 1,7 promila. Policjanci wykonali czynności procesowe, a teraz mińszczanin odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.

Autor: (kpp)

Oszukana na BLIKu

Policjanci mińskiej komendy prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa popełnionego na szkodę mieszkanki Mińska. Nieznani sprawcy – wykorzystując sieć internetową i dane rodziny – zwrócili się z prośbą do pokrzywdzonej o przekazanie kodu BLIK do wypłaty pieniędzy. Poniosła ona straty w wysokości 1000 zł.

Autor: (kpp)

Kontrabanda za prędkość

Policjanci ruchu drogowego udaremnili przemyt papierosowej kontrabandy. Stało się to przypadkiem, gdy w Ładzyniu zatrzymali do kontroli kierowcę busa, który przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie swoich działań mundurowi ujawnili w tylnej części samochodu niemal milion sztuk nielegalnych papierosów zapakowanych w kartonowe pudełka. Na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, którzy zabezpieczyli kontrabandę.

Autor: (kpp)

Policja przy pasach

W minionym tygodniu na mińskich ulicach można było zaobserwować zwiększoną liczbę policjantów. Oznakowane patrole pojawiły się w rejonie przejść dla pieszych, gdzie mundurowi zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów, ale także przez kierujących pojazdami.

Autor: (kpp)

Rozdadzą odblaski

W ostatnim dniu października starosta Antoni Tarczyński uroczyście przekazał policji odblaskowe elementy i kamizelki, których zakup sfinansowało starostwo powiatowe. Stało się to na prośbę mundurowych, którzy chcą teraz te 400 kamizelek i 300 opasek rozdać pieszym podczas pełnienia służby. Otrzymane gadżety będą również wykorzystywane w działaniach profilaktycznych, jak np. spotkania w szkołach, czy wizyty dzieci w komendzie.

Autor: (kpp)

Bezpieczny ZNICZ

Tegoroczna akcja ZNICZ, która związana jest ze wzmożonymi działaniami policjantów w okresie święta Wszystkich Świętych, minęła bardzo bezpiecznie. W ciągu czterech dni doszło tylko do jednego wypadku drogowego, w którym ranna została jedna osoba.

Autor: (kpp)

Udowadniał siekierą

Policjanci z komisariatu w Halinowie interweniowali w jednym z domów w gminie Halinów, gdzie doszło do awantury, w czasie której mężczyzna zaatakował znajomych siekierą. Mundurowi bardzo szybko przybyli na miejsce i zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który będąc w stanie upojenia alkoholowego awanturował się z dwójką znajomych: mężczyzną i kobietą.

Autor: (kpp)

Płacze za ścianą

Płacz dzieci i głośna muzyka dobiegająca z jednego z mieszkań w Sulejówku była powodem policyjnej interwencji. Funkcjonariuszy wezwała mieszkanka bloku, którą zaniepokoił taki hałas w sąsiednim lokalu.

Autor: (kpp)

Złodziej z wózkiem

Policjanci z Sulejówka zatrzymali podejrzanego o kradzież w jednym z marketów na terenie miasta. Stało się to po otrzymaniu informacji od pracowników sklepu, że ujęli złodzieja na gorącym uczynku. Mundurowi natychmiast pojechali pod podany adres. Zastali tam 40-letniego mężczyznę ze sklepowym wózkiem wypełnionym artykułami spożywczymi i chemicznymi. Jak ustalili policjanci, mężczyzna minął linię kas, wyszedł ze sklepu z towarem, za który nie zapłacił i został zatrzymany na parkingu przez pracowników ochrony.

Autor: (kpp)

Zginęła na pasach

W ostatnią niedzielę października w Sulejówku doszło do śmiertelnego potrącenia na pasach. Na ul. gen. Józefa Bema, kilkanaście minut po 17:00, dostawcze Iveco uderzyło kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. W wyniku odniesionych obrażeń 90-latka zmarła po przewiezieniu do szpitala. 32-letni kierujący dostawczakiem był trzeźwy. Policjanci apelują o ostrożność.

Autor: (kpp)

Piętrowe oszustwo

Policjanci wyjaśniają okoliczności przestępstwa internetowego, w którym oszukana została mieszkanka mińskiej gminy. Kobieta kupiła w sieci piętrowe łóżko dla dzieci, za które dokonała wpłaty na konto.

Autor: (kpp)

Śmierć przed Ignacowem

W środowy poranek 23 października doszło do śmiertelnego wypadku na drodze między Mienią a Ignacowem. Kilkanaście minut po 6.00 kierujący osobową Hondą na łuku drogi z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z trasy i uderzył w drzewo. Na skutek odniesionych obrażeń życia mężczyzna zmarł.

Autor: (kpp)

Dziupla pod obserwacją

Stołeczni policjanci ujawnili dziuplę złodziei samochodów na terenie powiatu mińskiego. Obserwacja posesji na jednej z wsi dała podstawy sądzić, że trafiają tam skradzione auta, które są następnie demontowane na części.

Autor: (kpp)

Szkolił żandarmów

Karol Witowski, dzielnicowy z mińskiego rewiru, przeprowadził szkolenie dla żandarmów. Wizyta policjanta w Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej podyktowana była prośbą kierownictwa CSŻW o przeprowadzenie szkolenia dla żołnierzy prowadzących postępowania przygotowawcze z zakresu przestępstw przeciwko rodzinie i opiece.

Autor: (kpp)

Mundurowa promocja

Policjanci mińskiej komendy oraz miński strażnik miejski odwiedzili przedszkolaków z ZS w Cegłowie. Aspirant Arkadiusz Wysocki, sierżant sztabowy Dominika Witek, aspirant Hubert Niedek oraz inspektor Robert Szostak promowali zawód policjanta w ramach prowadzonej przez przedszkole cyklicznej akcji Poznajemy zawody.

Autor: (kpp)

Stojeccy z wizytą

Kolejna grupa młodzieży odwiedziła komendę powiatową policji w Mińsku. Uczniów ze szkoły podstawowej w Stojadłach oprowadzali po budynku sierżant sztabowy Dominika Witek oraz starszy aspirant Marcin Zagórski. Tradycyjnie już odwiedziliśmy dyżurkę, policyjny areszt oraz pomieszczenie techników kryminalistyki.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [179]