Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Zignorował wyrok

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Latowiczu pijanego kierowcę. Kierował on Fordem Focusem i wpadł podczas rutynowej kontroli. Jak się okazało, miał w organizmie 0,32 promila alkoholu. Ponadto policjanci sprawdzili mężczyznę w swoich bazach danych. Okazało się, że do grudnia ma on zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Teraz mężczyzna odpowie za jazdę w stanie po użyciu alkoholu oraz niestosowanie się do wyroku sądu. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: (kpp)

Oszust na regale

Policjanci ze Stanisławowa prowadzą postępowanie dotyczące internetowego oszustwa. Jedna z mieszkanek gminy Stanisławów na jednym z portali aukcyjnych kupiła regał modułowy o wartości 137 zł. Po przelaniu pieniędzy na konto, nie otrzymała zamówionego towaru. Do dzisiaj nie otrzymała także zwrotu wpłaconych pieniędzy. Za oszustwo internetowe grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: (kpp)

Półtora na Mireckiego

Mieszkaniec powiatu otwockiego odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. W piątek 20 września w Mińsku Mazowieckim na ul. Mireckiego został on zatrzymany do kontroli podczas jazdy Mercedesem. Badanie wykazało u niego obecność alkoholu w ilości 1,5 promila. Mężczyźnie może grozić kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Autor: (kpp)

Pościg bez akcyzy

Sceny jak z filmu akcji rozegrały się przed kilkoma dniami na drogach powiatu mińskiego. Mundurowi zwalczający przestępczość gospodarczą zdobyli informacje, że przez podległy im teren będą przewożone nielegalne papierosy. Przygotowali więc zasadzkę.

Autor: (kpp)

Dzielnicowy o drodze

Dzielnicowy gminy Cegłów przeprowadził serię ciekawych spotkań z uczniami klas 0-III cegłowskiego zespołu szkolnego. Aspirant Mariusz Korporowicz udzielił dzieciom rad i wskazówek związanych z poruszaniem się w drodze do szkoły oraz powrotu z niej.

Autor: (kpp)

Nauki poszukiwaczy

Wydział kryminalny mińskiej komendy na przestrzeni ostatnich trzech lat podjął 134 akcje poszukiwawcze zaginionych osób. Wśród nich było 12 spraw tzw. poziomu I, czyli takiego, w których poszukiwania wymagają bezpośrednich i natychmiastowych czynności z zaangażowaniem znacznych sił i środków. Tylko do sierpnia bieżącego roku zgłoszono 5 zaginięć poziomu I. Wszystko to sprawiło, że zrodził się pomysł zorganizowania szkolenia w tym zakresie. O jego przeprowadzenie poproszono funkcjonariuszy z Komendy Głównej Policji.

Autor: (kpp)

Trzy lata w ukryciu

Mińscy kryminalni prowadzili sprawę poszukiwawczą 45-letniego mieszkańca gminy Halinów. Po wyroku skazującym za popełnione przestępstwa, nie stawił się do zakładu karnego, zmienił także miejsce zamieszkania oraz wygląd i od 2016 r. ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Wydano za nim 3 listy gończe, ale przez dłuższy czas nie dawało to żadnych rezultatów… aż do teraz.

Autor: (kpp)

Wpadł na skrzyżowaniu

Policjanci z Sulejówka zatrzymali poszukiwanego 36-latka. Przed kilkoma dniami na ul. Niepodległości patrol zauważył mężczyznę, który stał przy skrzyżowaniu. On także zauważył funkcjonariuszy i natychmiast zaczął uciekać. Doskonała sprawność fizyczna oraz wyszkolenie mundurowych spowodowały, że po przebiegnięciu kilkunastu metrów poszukiwany był już w ich rękach. Na jego nadgarstkach zatrzasnęły się kajdanki.

Autor: (kpp)

Wypadł w Gągolinie

W niedzielę 8 września ok. godz. 1:20 w Gągolinie miał miejsce wypadek drogowy. Zostały w nim ranne 3 osoby. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Skodą stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo.

Autor: (kpp)

Cztery na zderzenie

W piątek 13 września ok. godz. 12:50 na DK-2 w Nowym Koniku doszło do zderzenia czterech pojazdów. W wypadku brały udział: Toyota, Ford, Renault i Daewoo. Ranny został 62-letni mieszkaniec Warszawy, który poruszał się pierwszym z wymienionych samochodów. Został on zabrany śmigłowcem do szpitala.

Autor: (kpp)

Jakubowski promil

Policjanci z komisariatu w Stanisławowie zatrzymali do kontroli jadącego motorowerem. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Mieszkaniec gminy Jakubów miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co może mu grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Autor: (kpp)

Zjechał w Rudzie

W piątek 13 września ok. godz. 16:10 w Rudzie na ul. Szkolnej doszło do zderzenia trzech pojazdów. Kierujący trafili z obrażeniami do szpitali. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Iveco z nieustalonych przyczyn zjechał na lewy pas ruchu, gdzie zderzył się z Renaultem, po czym zderzył się z jadącym z naprzeciwka BMW.

Policjanci wykonywali czynności na miejscu wypadku, trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Autor: (kpp)

Bezpieczniej na lotnisku

Zapoczątkowana przed czterema laty cykliczna akcja Z nami zawsze bezpiecznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Na 5. edycji pikniku, który miał miejsce na terenie 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego, tłumnie stawiła się młodzież ze szkół powiatu mińskiego.

Autor: (kpp)

Zginął w Piasecznie

Sezon na podróżowanie motocyklem trwa nadal i niestety czasem skutkuje tragicznymi zdarzeniami z udziałem jednośladów. Jedna z nich miała miejsce 2 września w Piasecznie w gminie Cegłów. Około godz. 16.50 23-letni mieszkaniec powiatu mińskiego, kierujący motocyklem Yamaha na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w słup energetyczny.

Autor: (kpp)

Trzecie podpalenie

To już trzeci atak podpalacza grasującego w południowo-wschodniej części powiatu mińskiego. Po sierpniowych pożarach bel słomy w Drożdżówce i Zalesiu w gminie Siennica, do takiego samego zdarzenia doszło Mikanowie w gminie Mińsk Mazowiecki. W nocy z 5 na 6 września straż dostała wezwanie do jednego z gospodarstw, gdzie płonęła składowana słoma. Pożar został ugaszony, ale spaliło się ok. 200 bel słomy.

Autor: (kpp)

Narkotykowy 17-latek

Marihuanę o łącznej wadze ponad 120 gramów zabezpieczyli policjanci z Sulejówka w jednym z domów na terenie miasta. Należała ona do 17-letniego sulejówczanina. Pod koniec sierpnia został on wraz z kolegami skontrolowany w rejonie skweru przy ul. Idzikowskiego. W kieszeni nastolatka mundurowi odnaleźli amfetaminę, co poskutkowało przeszukaniem domu.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [168]