Dębe WielkieNiebezpieczne rewiry

Dzielnicowi z Halinowa ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież elementów miedzianych z terenu jednej z firm w gminie Dębe Wielkie. Wcześniej ustalili, że przestępstwa dokonał 32-letni mieszkaniec dębskiej gminy, który następnie miał sprzedać fanty w punkcie skupu złomu w Mińsku.

Miedziany włam

Niebezpieczne rewiry / Miedziany włam

Na miejscu potwierdzono tę transakcję, więc następnym krokiem było zatrzymanie podejrzanego. Policjanci zauważyli go w rejonie okradzionej firmy. Miał przy sobie torbę z wypalonymi przewodami elektrycznymi. Podczas interwencji mężczyzna przyznał się do dokonanej kilka dni temu kradzieży. Część z nich trafiła do skupu złomu, część miała zostać sprzedana później. Mundurowi ustalili również drugiego z mężczyzn biorącego udział w przestępstwie, którego zatrzymali w rejonie stacji kolejowej w mińskiej Anielinie. Obaj 32-latkowie trafili do celi.
Materiał dowodowy dał podstawy, aby przedstawić im zarzuty kradzieży z włamaniem. Podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów, za które odpowiedzą przed sądem.

Numer: 9/10 (1272/1273) 2022   Autor: (kpp)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *