Mińsk MazowieckiNiebezpieczne rewiry

Dzielnicowi mińskiego rewiru zatrzymali 27-letniego mieszkańca Sokołowa Podlaskiego, który podejrzany jest o kradzież sprzętu budowlanego. Do przestępstwa doszło w jednym z mińskich supermarketów.

Rozbój budowlany

Niebezpieczne rewiry / Rozbój budowlany

Sokołowianin schował sprzęt budowlany pod kurtkę i wyszedł poza linię kas, nie płacąc za towar. Pracownicy ochrony chcieli go ująć, ale ten zaczął zachowywać się agresywnie. Uderzył w twarz jednego z ochroniarzy i próbował uciec ze sklepu ze skradzionym towarem. Został jednak zatrzymany przez drugiego z ochroniarzy, który zaprowadził agresora do pomieszczenia technicznego, gdzie oczekiwał na przyjazd policji.
Mundurowi na miejscu zabezpieczyli od mężczyzny płytę szlifierską oraz mały akumulator. Towar nie uległ zniszczeniu i nadawał się do dalszej sprzedaży. Jego wartość to ponad 500 złotych. Policjanci udzielili pomocy ochroniarzowi i wezwali ratowników medycznych.
Śledczy przedstawili podejrzanemu zarzut kradzieży rozbójniczej. Został też objęty policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Numer: 11/12 (1274/1275) 2022   Autor: (kpp)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *