Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Walka s(u)moków

W piątek i sobotę, 13-14 września, siedlecka hala przy ul. Kazimierzowskiej gościła najlepszych zawodników podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski w sumo POLAND SUMO OPEN 2013.

Autor: (acz)

Patron noblista

Siedlecki Hufiec ZHP „Podlasie” przyjął imię Henryka Sienkiewicza. W sobotę, 14 września odbyła się uroczystość wręczenia sztandaru oraz nadania imienia noblisty.

Autor: (acz)

Bijemy rekordy

Wrzesień pokazał co potrafi, słoneczko było najmilej widzianym gościem.n Mimo iż impreza w tym roku miała być skromna, podczas trwających dwa dni XX Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym oraz na Wystawie Zwierząt Hodowlanych pobito rekordy frekwencji.

Autor: (acz)

Miejskie roszady

Wybory samorządowe wkrótce, tymczasem rozpad siedleckiej koalicji Zgoda i Rozwój zbiera swoje żniwo, pomimo że PO i PiS deklarowały jak najlepsze chęci.

Autor: (acz)

Muzyczny najazd

W środę i czwartek, 14 i 15 sierpnia Dwór Mościbrody przeżył oblężenie podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Disco Polo – DISCO MAZOVIA.

Autor: (acz)

Złota korona

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny było hucznie obchodzone w Diecezji Siedleckiej – w Sanktuarium oo. Paulinów w Leśnej Podlaskiej.

Autor: (acz)

Policja w karnych

Na boisku treningowym przy ul. Jana Pawła II w Siedlcach rozegrany został III mecz towarzyski pomiędzy Komenda Miejską Policji w Siedlcach a Zakładem Karnym w Siedlcach.

Autor: (acz)

Dyszka dla Poli

Pola Więsak, urodziła się 4 lata temu z wodogłowiem i przepukliną oponowo-rdzeniową.

Autor: (acz)

Hydrozagadka

Co by się stało gdyby, jak w filmie, zniknęła woda? Miłośnicy siedleckiego Saint Tropez zapewne byliby niepocieszeni. Co można robić w taki upał w mieście? Zapytaliśmy o to siedlczan.

Autor: (acz)

Siedlce śmieciowe

Od pierwszego lipca weszła w życie nowa ustawa śmieciowa. Siedlecki Urząd Miasta przejął kontrolę nad odbiorem odpadów.

Autor: (acz)

Spotkanie z pasją

Tuż po nocy świętojańskiej w kawiarni Wschód miało miejsce I siedleckie spotkanie Couch Surferów, organizacji zrzeszających podróżników z całego świata.

Autor: (acz)

Taneczny kocioł

W ciągu ostatniego weekendu Siedlce przeżyły oblężenie tancerzy. Na scenie teatralnej odbyły się Krajowe Mistrzostwa w Show Dance, będące jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy i Świata.

Autor: (acz)