Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Ukradł kartę

Mińscy kryminalni w zaledwie kilka godzin od kradzieży, do której doszło w Mińsku przy ul. Sosnkowskiego, zatrzymali sprawcę. Wcześniej otrzymali zgłoszenie mężczyzny, został on okradziony z pieniędzy, telefonu komórkowego oraz portfela, w którym była karta bankomatowa.

Autor: (kpp)

Przyśpieszony sezon

W czwartek, 6 lutego, w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pn. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Celem tych działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim.

Autor: (kpp)

Użycie i wykorzystanie

Mundurowi przypominają, że istnieje różnica pomiędzy użyciem a wykorzystaniem broni palnej przez policjanta? Broń palna spełnia dwa zadania. Jedno z nich dotyczy na przykład sytuacji, w której osoba mierzy do policjanta z broni i chce oddać strzał, a policjant w celu ochrony życia własnego lub osób postronnych użyje broni palnej.

Autor: (kpp)

Płonący silnik

W sobotę, 8 lutego na obwodnicy Mińska Mazowieckiego doszło do pożaru samochodu osobowego. Zdarzenie miało miejsce około godz. 9.00.

Autor: (kpp)

Objazd przed feriami

Uczniowie ze szkół podstawowych w Ignacowie, Mlęcinie i Stanisławowie spotkali się z policjantami z mińskiej komendy. Sierżant sztabowy Dominika Witek, która od wielu już lat prowadzi spotkania z młodzieżą, także i tym razem dzieliła się swoim doświadczeniem w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu. Przestrzegała przed czyhającymi zagrożeniami i informowała, że w sieci nikt nie może czuć się anonimowy. Policjantkę wspierali dzielnicowi właściwi dla swoich rejonów służbowych. I tak w szkole w Ignacowie obecny był aspirant Mariusz Kondraciuk, natomiast w Stanisławowie i Mlęcinie młodszy aspirant Mariusz Adamiec.

Autor: (kpp)

Złodziej z amfą

Policyjni wywiadowcy zostali wezwani do kradzieży, która miała miejsce w jednym z marketów budowlanych pod Mińskiem Mazowieckim. Mężczyzna ukradł miarkę, jednakże został ujęty przez pracownika ochrony sklepu.

Autor: (kpp)

Łoś w Legaczu

W Legaczu doszło do zderzenia samochodu osobowego z łosiem. Zdarzenie miało miejsce w sobotę 1 lutego około godziny 17.30 na DK-50.

Autor: (kpp)

Półroczny SPEED

Ponad 580 ujawnionych wykroczeń i 398 przekroczeń prędkości, 500 nałożonych mandatów, 33 zatrzymane dowody rejestracyjne, 2 pijanych kierowców i jeden na zakazie. To efekty zaledwie tygodnikowych działań policjantów z mazowieckiej grupy SPEED, która liczy sobie już pół roku.

Autor: (kpp)

Stłuczka z autobusem

W sobotę 1 lutego na skrzyżowaniu ulic Chopina i 1 Maja w Kałuszynie doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem.

Autor: (kpp)

Szukali smogu

We wtorek 28 stycznia w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. SMOG. Ukierunkowane były na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska. W tym celu policjanci korzystają z urządzeń kontrolno-pomiarowych, tj. analizatorów spalin i dymomierzy.

Autor: (kpp)

Nadal oszukują

Od wielu miesięcy policjanci wspierani przez lokalne i ogólnopolskie media prowadzą kampanię informacyjną dotyczącą przestępstw popełnianych na seniorach. Mowa tutaj o oszustwach, w których wykorzystywana jest metoda na wnuczka lub na policjanta.

Autor: (kpp)

Szukają wandali

Policja poszukuje sprawców uszkodzenia pomnika Pamięci Bohaterów Polskich z 1939 roku w Milewie w gminie Kałuszyn. W ramach tego postępowania mundurowi zwracają się z apelem do wszystkich osób, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu osób odpowiedzialnych za ten czyn. Wszelkie dane można zgłaszać pod numerem telefonu posterunku w Kałuszynie – 25 757 67 77. Można też zadzwonić do dyżurnego komisariatu w Mrozach – 25 757 41 77. Policja zapewnia anonimowość.

Autor: (kpp)

Spalone poddasze

W czwartkowy wieczór 23 stycznia w Sulejówku miał miejsce pożar murowanego budynku mieszkalnego. Osoby zamieszkujące obiekt położony przy ul. Wiosennej opuściły go o własnych siłach przed przybyciem na miejsce zastępów straży pożarnych. Ratownicy po ponad czterogodzinnej akcji ugasili ogień. W wyniku pożaru spaleniu w całości uległo poddasze wraz z wyposażeniem. Uratowano pozostałą część budynku.

Autor: (kpp)

Konik ugaszony

W Nowym Koniku przy ul. Terespolskiej doszło do pożaru budynku gospodarczego, który został zaadaptowany na mieszkalny. Ogień pojawił się rano 25 stycznia i po ponad trzygodzinnej akcji został opanowany przez strażaków. W działaniach gaśniczych wzięło udział 19 ratowników PSP i 46 z OSP.

Autor: (kpp)

Wyszli do seniorów

Policjanci mińskiej komendy oraz strażnicy miejscy prowadzili profilaktyczną akcję wśród seniorów. Z okazji święta babć i dziadków spotykali się ze starszymi osobami, rozdając im przygotowane wcześniej ulotki. Zawierały one rady związane z bezpieczeństwem. Wyjaśniono, jak zachować się w przypadku próby oszustwa na wnuczka, jak ustrzec się przed kradzieżą, co robić w sytuacji przemocy oraz jak zadbać o własne bezpieczeństwo na drodze.

Autor: (kpp)

Ogień na śmierć

W Kałuszynie miał miejsce pożar, w którym zginęła jedna osoba. Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych 22 stycznia przy ul. 1 Maja. Ogień, który objął część budynku mieszkalnego, został ugaszony przed przybyciem straży pożarnej. W wyniku pożaru śmierć poniósł mieszkaniec budynku.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [181]