Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Wiosna do poprawy

Piłkarki Tygrysa Huta Mińska szczęśliwym trafem pozostały na kolejny sezon w II lidze, kiedy szykowały się już do spadku po zajęciu ostatniego miejsca w sezonie 2018/2019. W bieżącym sezonie podopieczne Adama Łobińskiego postanowiły nie dopuścić już do takiej sytuacji i utrzymać się w II lidze. Jesień pokazała, że może im się to udać…

Autor: (łk)

Wójt z pucharem

Na hali sportowej w Siennicy zorganizowano Turniej Tenisa Stołowego Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Siennica. W niedzielę 24 listopada o puchar wójta gminy Siennica zawalczyło 10 zawodników. Zawody rozegrano metodą każdy z każdym.

Autor: (łk)

Prężny listopad

Zawodnicy UKS Judo Kontra intensywnie spędzili końcówkę listopada. W przedostatnią sobotę i ostatnią niedzielę miesiąca odwiedzili Józefów i Oleśnicę, a tydzień później pojechali do Skierniewic.

Autor: (łk)

Finansują pływanie

Gmina Dębe Wielkie przystąpiła do ministerialnego programu nauki pływania dla dzieci z klas I-III. Realizacją programu Umiem pływać lokalne władze wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rodziców dzieci z klas młodszych.

Autor: (łk)

Więcej na posterunku

W Domu Kultury w Kałuszynie miała miejsce kolejna w tym roku debata społeczna na temat bezpieczeństwa.

Autor: (łk)

Sumy przed zimą

W tym sezonie jesienna pogoda była wyjątkowo łaskawa dla piłkarzy. Po raz pierwszy od wielu lat udało się rozegrać wszystkie mecze w zaplanowanych terminach i żadna z drużyn nie musi rozgrywać zaległych spotkań w końcu listopada czy nawet w grudniu, jak to się nie raz zdarzało. Pozostaje więcej czasu na odpoczynek i przygotowanie do rundy wiosennej, która dla części ekip z powiatu mińskiego będzie trudnym sprawdzianem…

Autor: (łk)

Przedostatni sprawdzian

W ostatnią sobotę listopada w dębskiej hali sportowej po raz kolejny w tym roku przy stołach stanęli sympatycy tenisa stołowego. Mimo że pogoda sprzyjała aktywności na świeżym powietrzu, 16 listopada blisko 60 uczestników wybrało tenisowe rozgrywki i zaciekle walczyło o puchary oraz medale…

Autor: (łk)

Medale Matwiejów

Podczas Mistrzostw Sztuk Walki, które rozegrano w Londynie, trener Dawid Matwiej wywalczył mistrzowski pas. To jednak nie wszystko, bo do trofeum, które zdobył w walkach light contact, dołożył też srebrny medal w układach mistrzowskich.

Autor: (łk)

Jesień dla Tygrysa

Podsumowaniem kapitalnej postawy Tygrysa Huta Mińska w siedleckiej okręgówce było zwycięstwo z Victorią Kałuszyn, dzięki któremu rzutem na taśmę udało się zająć pozycję lidera na czas zimowej przerwy. Piłkarze innych drużyn z powiatu mińskiego nie mogą mówić o tak szczęśliwym zakończeniu rundy jesiennej…

Autor: (łk)

Grodzisk na podziw

Gmina Mrozy rozpoczęła działania zmierzające do realizacji projektu, którego celem jest rekonstrukcja średniowiecznego grodziska w Grodzisku. Był to jeden z największych tego typu obiektów w rejonie.

Autor: (łk)

Kałuszyn w monografii

Na poddaszu kałuszyńskiej biblioteki miała miejsce prezentacja najnowszej książki o Kałuszynie. Tytuł tego dzieła brzmi: Kałuszyn. Studia z dziejów miasta, parafii i okolic, a wśród jego współautorów znaleźli się: prof. Henryk Piskunowicz, prof. Andrzej Wesołowski, dr Andrzej Nowik, dr Jarosław Ościłowski, dr Jolanta Sadowska-Topór, dr Mirosław Roguski i Małgorzata Osiecka.

Autor: (łk)

Zgrupowanie ASW

W październiku miało miejsce drugie już w tym sezonie zgrupowanie Akademii Sztuk Walki. Skierowane było głównie do kadry klubowej A i B. Celem szkolenia było przygotowanie przed zbliżającymi się kolejnymi zawodami.

Autor: (łk)

Warcaby na Piątkę

W budynku MOSiR przy ul. Sportowej 1 zorganizowano Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Szkół Podstawowych klas V-VIII w Warcabach 100-polowych. Do zmagań zgłosiły się zaledwie trzy placówki – SP-5, SP-6 oraz SP-2, łącznie 43 uczniów. Wzorem lat poprzednich uczestnicy rywalizowali o miano najlepszego zawodnika i zawodniczki w poszczególnych klasach oraz w klasyfikacji drużynowej.

Autor: (łk)

Crossfitowy tuzin

Na boiskach wielofunkcyjnych przy ul. Wyszyńskiego zorganizowano 2 Otwarte Zawody Crossfit. Do rywalizacji przystąpił tuzin zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach – kobiety oraz mężczyźni. Mieli oni do pokonania tor przeszkód, który składał się z sześciu wymagających aktywności – burpees, wyciskanie żołnierskie, martwy ciąg, brzuszki z piłką lekarską, wskoki na skrzynie oraz rower air bike.

Autor: (łk)

Klimaty jesieni

Runda jesienna rozgrywek piłkarskich na poziomie klas A i B dobiegła już końca. Natomiast w okręgówce i IV lidze drużyny muszą zagrać jeszcze po jednym meczu. Niewiele będzie już od niego zależało, ale na pewno dobry wynik pomoże tym, którym ostatnio wiodło się nie najlepiej, a takich ekip nie brakuje…

Autor: (łk)

Stopnie analiz

Podczas posiedzenia rady gminy skarbnik Milena Dąbrowska przedstawiła informację o stanie realizacji zadań oświatowych w gminie Cegłów w roku szkolnym 2018/2019. Sprawozdanie było zwarte, ponieważ lokalny samorząd jest organem prowadzącym tylko dla jednej placówki oświatowej…

Autor: (łk)

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [89]