CegłówCegłów ping-pongowy

W sobotę, 27 listopada rozegrany został ostatni turniej z cyklu Grand Prix Cegłowa w Tenisie Stołowym o puchar wójta gminy Cegłów. Organizatorem rozgrywek był urząd gminy we wsparciu gminnej komisji alkoholowej. W rozgrywkach wzięła udział rekordowa liczba uczestników. Ponad 100 osób rywalizowało w siedmiu kategoriach o miano najlepszego pingpongisty Cegłowa…

Tenisowy dublet

Cegłów ping-pongowy / Tenisowy dublet

Rywalizacja była bardzo zacięta, a co najmniej kilku zawodników zachowywało realne szanse na powodzenie przed ostatnim turniejem. W ostatniej rywalizacji w kategorii open mężczyzn zwyciężył Sławomir Ozimek, zaś wśród kobiet Katarzyna Gańko. Zwycięskim deblem był duet Dariusz Gaładyk / Janusz Konstanty. W kategorii dziewcząt 2005-2008 pierwsze miejsce zajęła Weronika Purgał, w grupie chłopców w tym samym wieku – Filip Chmielewski, zaś wśród młodszych – Oskar Śluzek.
Podsumowano też cały cykl i rozdano nagrody dla najlepszych zawodników. W klasyfikacji generalnej w kategorii open panów Sławomir Ozimek wyraźnie zwyciężył przed Januszem Konstantym i Przemysławem Świątkiem. Pośród pań najlepsza była Agnieszka Zacharska przed Agatą Kwiatkowską i Natalią Żórawską. W deblu Bogdan Jurkowski i Sławomir Ozimek nie dali szans Dariuszowi Gaładykowi i Januszowi Konstantemu oraz Marcinowi Kaczorkowi i Przemysławowi Świątkowi. W grupie wiekowej 2005-2008 medale odbierali Weronika Purgał, Aneta Okrzeja i Julia Guzowska oraz Mateusz Mroczek, Wiktor Śluzek i Artur Puławski, zaś wśród młodszych ex aequo Andżelika Kaim i Kamila Kaim oraz Marlena Szostak, a także Oskar Śluzek, Jakub Wocial i Kamil Maciołek.
Po zakończeniu rozgrywek związanych z cegłowskim cyklem, rozegrany został turniej tenisa stołowego w ramach XXI Powiatowych Igrzysk Samorządowców. Jego organizatorem był przewodniczący rady powiatu mińskiego Mirosław Krusiewicz.
W zawodach wzięło udział trzynastu zawodników z różnych szczebli jednostek samorządów terytorialnych oraz reprezentanci służb mundurowych, strażacy ochotnicy, sołtysi, a także urzędnicy. Zwycięzcą został Mirosław Krusiewicz przed Piotrem Wojdalskim i Arturem Sęktasem.

Numer: 49/50 (1260/1261) 2021   Autor: (łk)