Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Halinów w klubie

Klub Samorządowca to doroczne wydarzenie przewidziane dla najaktywniejszych wójtów, burmistrzów i przewodniczących rad miast i gmin, współrealizujących zadania z uczestnikami akcji Masz Głos, Masz Wybór.

Autor: (jaz)

Dęta w Szóstce

Z muzyką filmową przez świat pójdzie, a właściwie pogra Miejska Orkiestra Dęta Miasta Mińsk Mazowiecki (MODMMM – sic!). Już nie w szkole artystycznej, która czeka na rozbudowę, a w nowej siedzibie.

Autor: (jaz)

Angielski tydzień

Uczniowie GM-1 z klas realizujących innowację z języka angielskiego przebywało na obozie językowym „EuroWeek – Szkoła Liderów”, który jest specjalnym programem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Wyjazd zorganizowała Anna Pałdyna – nauczycielka języka angielskiego, którą wsparły Magdalena Dąbrowa oraz Diana Saryusz-Szarska. 

Autor: (jaz)

Ekonomistki jak burze

Siatkówka jest jednym z najpopularniejszych sportów w powiecie mińskim. Skupia wokół siebie dużą widownię oraz rzeszę wiernych kibiców. Z roku na rok poziom gry rośnie, zapewniając tym samym ciekawe i atrakcyjne mecze

Autor: (jaz)

PITY bez podpisu

Urząd Skarbowy w Mińsku Mazowieckim informuje, iż od 1 października 2012 r. osoby fizyczne mogą składać w formie elektronicznej bez użycia podpisu elektronicznego weryfikowanego za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu deklaracje VAT-7, VAT-7K, VAT-7D – za okresy rozliczeniowe rozpoczynające się po 31 grudnia 2010 r. i PCC-3 (bez załącznika 3a) – dotyczące czynności cywilnoprawnych dokonywanych po 31 grudnia 2011 r.

Autor: (jaz)

Większy komunalny

Zasoby grzebalne w Mińsku bardzo się skurczyły. Na tyle, że poprzednie władze miasta postanowiły kupić kilka hektarów ziemi obok cmentarza w Ignacowie.

Autor: (jaz)

Języki Siennicy

Uczniowie Zespołu Szkół w Siennicy postanowili uczcić Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. W tym roku skupili się na językach, którymi posługują się Europejczycy. Każda klasa miała zadanie przedstawić strój, tradycje, potrawy, ciekawą postać autentyczną lub bajkową.

Autor: (jaz)

Gitarowa offensywa

W Mińsku Mazowieckim wystąpi pARTyzant. Właściwie zaszturmuje 14 października w Miejskim Domu Kultury w ramach gitarowej offensywy.

Autor: (jaz)

Drewniane centrum

Gminne Centrum Kultury w Mrozach zaprasza na jubileusz 5-lecia swojego istnienia zaplanowany na 14 października 2012 r., godz. 17.00.

Autor: (jaz)

Szeregi bez władz

Od ustawienia głazów pamięci na skraju mińskiego parku minęło tyle lat, że pamiętają o nich tylko najwierniejsi lokalni patrioci i piewcy podziemnej Polski, której minęło 73 lata.

Autor: (jaz)

Michalina z uśmiechem

W tegorocznym XI konkursie recytatorskim im Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej będzie dominował... uśmiech. Uczestnicy występują w czterech kategoriach wiekowych: SP – kl. I-III, SP IV-VI oraz gimnazja i szkoły średnie.

Autor: (jaz)

Piekli ziemniaki

W przedszkolu Akademia Smyka w Siennicy odbyło się święto pieczonego ziemniaka. Dzieci brały udział w licznych konkursach i zabawach z ziemniakami w roli głównej, przygotowanych przez swoje panie. Najbardziej emocjonującą okazała się zabawa w poszukiwanie ukrytych ziemniaków na podwórku przedszkolnym.

Autor: (jaz)

Jasna Celińska

Zaczęła od wygrania konkursu w Opolu, angażu do Teatru Dramatycznego i filmowego debiutu u Wajdy. Potem było tylko lepiej: świetne kreacje, znakomite role teatralne, udany romans z muzyką, nagrody, odznaczenia, uznanie krytyków i publiczności.

Autor: (jaz)

Piątka dopieszczona

Społeczność Piątki może już cieszyć się z wielu inwestycji, które udało się zrealizować w ostatnich miesiącach. Z pewnością warto wymienić tu nowo utworzoną pracownię muzyczno-plastyczno-techniczną z wyposażeniem i zapleczem czy kolejną salę dla edukacji wczesnoszkolnej.

Autor: (jaz)

Mianowani...

Starosta miński Antoni Tarczyński, wicestarosta Krzysztof Płochocki i naczelnik Emilia Piotrkowicz 26 września 2012 r. wręczyli akty nadania stopnia awansu zawodowego 21 nauczycielom, którzy w lipcu i w sierpniu br. otrzymali mianowanie. 

Autor: (jaz)

Plac ciężarowy

W poniedziałek 1 października w ZSZ nr 2 odbyła się impreza edukacyjno-rozrywkowa dla uczniów zespołu oraz mieszkańców Mińska. Był to drugi pokaz samochodów ciężarowych

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      152   |   153   |   154   |   155   |   156      »      [156]