Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Alarm w aplikacji

MSWiA uruchomiło aplikację mobilną Alarm112. Umożliwia ona w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia, mienia, środowiska, bezpieczeństwa i porządku publicznego przekazanie zgłoszenia alarmowego do Centrum Powiadamiania Ratunkowego przez osoby, które nie mogą wykonać połączenia głosowego, w szczególności osoby głuche i niedosłyszące.

Autor: (kpp)

Wietrzne szkody

W miniony weekend wiał silny wiatr, który sprawił, że druhowie z całego powiatu mińskiego mieli pełne ręce roboty.

Autor: (kpp)

Przewodniczący z radiowozem

Komendant mińskiej KPP wziął udział w konwencie przewodniczących rad gmin powiatu mińskiego. Głównymi tematami spotkania, które miało miejsce w urzędzie gminy w Dobrem, były stan bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz współpraca samorządów lokalnych z policją na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Autor: (kpp)

Kolizja na Okuniewskiej

W Sulejówku na ul. Okuniewskiej doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Zdarzenie miało miejsce 19 lutego około godz. 16.30 na odcinku niedawno zmodernizowanej drogi.

Autor: (kpp)

Ciopan wypadkowy

W sobotę, 22 lutego w Ciopanie, w gminie Stanisławów, około godz. 8.30 doszło do wypadku drogowego. Uczestniczyły w nim dwa samochody osobowe.

Autor: (kpp)

Nazbierał sobie

Policjanci z Mińska zatrzymali mężczyznę kierującego autem w stanie nietrzeźwości. Zdarzenie miało miejsce nocą 19 lutego w rejonie stacji PKP. Sposób jazdy kierującego osobowym Audi wzbudził podejrzenie funkcjonariuszy. Czujni patrolowcy zatrzymali pojazd do kontroli i sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 40-latek spożywał wcześniej alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila w organizmie kierującego.

Autor: (kpp)

Zjadła z półki

Zjedzenie produktów w sklepie to też wykroczenie. Przekonała się o tym 35-letnia mieszkanka powiatu mińskiego, która w trakcie zakupów w jednym z marketów na terenie Mińska Mazowieckiego zjadła migdały ze sklepowej półki.

Autor: (kpp)

Amfa z nerwami

W minionym tygodniu mińscy wywiadowcy w trakcie patrolu ul. Wyszyńskiego w Mińsku Mazowieckim ujawnili dwóch mężczyzn w pojeździe, z których jeden z nich miał przy sobie narkotyki.

Autor: (kpp)

Auto w ogniu

W środę, 19 lutego około godz. 15.00 w podmińskim Józefowie doszło do pożaru samochodu osobowego. W wyniku tego zdarzenia spaleniu uległa komora silnika oraz część wnętrza pojazdu. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP i zastępy OSP z Zamienia i Rudzienka.

Autor: (kpp)

Śmierć za Mińskiem

Między Mińskiem a Hutą Mińską doszło do tragicznego wypadku. 14 lutego około godziny 22.30 na DW-802 zderzyły się dwa samochody osobowe marki Audi.

Autor: (kpp)

Seryjni włamywacze

Wszystko wskazuje na to, że na terenie gmin Halinów i Dębe Wielkie działają włamywacze. W grudniu i styczniu okradli oni domy w Cisiu i Wielgolesie Brzezińskim, a wieczorem 14 lutego za cel wzięli sobie budynek w Olesinie.

Autor: (kpp)

Najechał na tył

W Kałuszynie doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Wypadek miał miejsce 11 lutego około godz. 18.30 na ul. Warszawskiej.

Autor: (kpp)

Z Dobrego do Pustelnika

Sierżant sztabowy Dominika Witek wraz z dzielnicowymi przeprowadziła w ostatnich dniach spotkania z uczniami szkół podstawowych. Uczniowie z Dobrego i Pustelnika z ust policjantki i młodszego aspiranta Mariusza Adamca dowiedzieli się, jak zadbać o własne bezpieczeństwo w czasie zimowych ferii.

Autor: (kpp)

TIR z ciągnikiem

W Marysinie miało miejsce zderzenie samochodu ciężarowego z ciągnikiem rolniczym. Do zdarzenia doszło przed południem na DK-2. Prawdopodobnie to TIR najechał na tył przyczepy ciągniętej przez traktor.

Autor: (kpp)

Okradli staruszkę

Pomimo ponawianych apeli i akcji informacyjnych nadal dochodzi do przypadków okradania seniorów. Jedno z takich zdarzeń miało miejsce 10 lutego w bloku przy ul. Okrzei w Mińsku Mazowieckim.

Autor: (kpp)

Ukrywała maryhę

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali mińszczankę, która w mieszkaniu miała narkotyki. Policyjna akcja doszła do skutku dzięki pracy operacyjnej i własnym ustaleniom mińskich mundurowych.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [182]