Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Czwórka w rankingu

Aż cztery szkoły średnie z powiatu mińskiego znalazły się w tegorocznym rankingu edukacyjnym miesięcznika Perspektywy.

Autor: (jaz)

Mińska statystyka

Na 31 grudnia 2012 roku miasto Mińsk Mazowiecki liczyło 38 452, w tym 18 115 mężczyzn i aż 20 337 kobiet. Poza nimi mamy 1 164 osób zameldowanych na pobyt czasowy.

Autor: (jaz)

Bez laureatek

W artykule Siódme zdrowie doszło do pominięcia dwóch laureatek konkursu o chorobach XXI wieku. 

Autor: (jaz)

Mikroklimat za Figaro

Od 28 grudnia 2012 r. kino w Mrozach wznowiło swoją działalność, a po konsultacjach zostało nazwane Mikroklimatem. Przystosowanie Figara do jakości cyfrowej kosztowało mroziański samorząd 277 tysięcy złotych.

Autor: (jaz)

Pierwsze mistrzostwa

Jak anonsowaliśmy, w sobotę 19 stycznia 2013 roku w hali widowiskowo-sportowej
GM-3 w Mińsku przy ul. Siennickiej 17 odbędą się ogólnopolskie pierwsze Otwarte
Mistrzostwa Polski Sztuk Walk Federacji WFMC. Nasz tygodnik i telewizja są patronami medialnymi tego turnieju.

Autor: (jaz)

Grzelczak nie żyje

Jak informuje rzecznik Niezdropa, 8 stycznia 2013 roku w Halinowie ujawniono zwłoki mężczyzny, które zostały już zidentyfikowane. Okazało sie, że jest to zaginiony  59-letni Robert G. Śledztwo w tej sprawie prowadzi mińska Prokuratura, dlatego tam należy kierować wszelkie pytania dotyczące wyjaśnienia okoliczności śmierci zaginionego. 

Autor: (jaz)

PiSowska setka

W mińskim pałacu odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe środowisk prawicowych.
Prowadzący spotkanie poseł Krystyna Pawłowicz i przewodniczący mińskiego PiS Daniel Milewski złożyli blisko setce działaczy świąteczne życzenia

Autor: (jaz)

Życzyli, życzyli...


Tuż przed świętami i Nowym Rokiem otrzymaliśmy życzenia, za które wszystkim
pamiętającym życzliwie dziękujemy.

Autor: (jaz)

Sumy walki

Do tradycji Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO należą coroczne spotkania wigilijne. W przedświątecznym tygodniu, który jest czasem składania życzeń i refleksji nad mijającym rokiem. 

Autor: (jaz)

Drugi badminton

Drugi turniej z cyklu GRAND PRIX badmintona w sali sportowej SP-2 zgromadził na starcie 42 uczestników – w tym 10 kobiet, 11 juniorów, 4 skrzatów oraz 17 zawodników w kategorii OPEN.

Autor: (jaz)

LA z Glinianki

Dzięki dofinansowaniu działań UKS Orły przez Urząd Gminy Wiązowna,młodzież reprezentująca gimnazjum w Gliniance mogła zaprezentować się na Międzynarodowych Zawodach Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce w Siedlcach

Autor: (jaz)

Piątka doceniona

W Auditorium Maximum Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie miała miejsce doniosła uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych przyznanych z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Autor: (jaz)

Zdrowe certyfikaty

W maju Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siennicy przeszedł pozytywnie przegląd akredytacyjny w oparciu o standardy POZ i decyzją Ministra Zdrowia otrzymał Certyfikat Akredytacyjny nr: 2012/20.

Autor: (jaz)

Prawdziwy borowik

Ocieplenie przyniosło ze sobą wysyp grzybów. Szczególnie późnojesiennych gąsek i gołąbków, ale i tych szlachetniejszych. Prawdziwie zdrowego borowika znaleźli w pobliskim Gliniaku dwaj mińszczanie – Jan i Rafał Okrzejscy. 

Autor: (jaz)

Piesi też winni

Naczelnik Piotr Wojda z KPP przedstawił komisji bezpieczeństwa statystykę zdarzeń drogowych na terenie powiatu mińskiego. Okazało się, że blisko połowa ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych to piesi. Od pięciu lat wzrasta też liczba ujawnionych wykroczeń popełnionych przez pieszych.

Autor: (jaz)

MOPS z darami

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      159   |   160   |   161   |   162   |   163      »      [163]