Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Zdrowe certyfikaty

W maju Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siennicy przeszedł pozytywnie przegląd akredytacyjny w oparciu o standardy POZ i decyzją Ministra Zdrowia otrzymał Certyfikat Akredytacyjny nr: 2012/20.

Autor: (jaz)

Prawdziwy borowik

Ocieplenie przyniosło ze sobą wysyp grzybów. Szczególnie późnojesiennych gąsek i gołąbków, ale i tych szlachetniejszych. Prawdziwie zdrowego borowika znaleźli w pobliskim Gliniaku dwaj mińszczanie – Jan i Rafał Okrzejscy. 

Autor: (jaz)

Piesi też winni

Naczelnik Piotr Wojda z KPP przedstawił komisji bezpieczeństwa statystykę zdarzeń drogowych na terenie powiatu mińskiego. Okazało się, że blisko połowa ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych to piesi. Od pięciu lat wzrasta też liczba ujawnionych wykroczeń popełnionych przez pieszych.

Autor: (jaz)

MOPS z darami

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim

Autor: (jaz)

Płonka za Chrzanowskiego

Kolejna zmiana w mińskim garnizonie – komendanta Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej płka Wiesława Chrzanowskiego zastąpił płk dr Piotr Płonka.

Autor: (jaz)

Ratowali na pozór

Tuż przed październikową zimą Zarząd Gminny OSP Mrozy zorganizował swoim jednostkom ćwiczenia bojowe. 

Autor: (jaz)

Zbierają talenty

Gimnazjum Miejskie nr 2 w Mińsk Mazowieckim zaprasza wszystkich mińskich gimnazjalistów do wzięcia udziału w I Przeglądzie Mińskich Talentów „TaLeNtOmAnIa”.

Autor: (jaz)

Dajmy się znaleźć

Dla akcji ratunkowej czy gaśniczej duże znaczenie mają minuty, a tym czasem sekundy pożera czas tracony na poszukiwanie miejsca docelowego, bo nie ma tabliczki na budynku osoby potrzebującej pomocy, jak również brakuje numeracji w sąsiedztwie. Często bywa, że tabliczka umieszczona na budynku jest nieczytelna lub niewidoczna z drogi. 

Autor: (jaz)

Rudno liści

Fundacja być więcej i pałac w Rudnie koło Kołbieli zaprasza 20 października 2012 r. o godzinie 12.00 na Święto Liści. 

Autor: (jaz)

Szóstka siatkarzy

Od sześciu tygodni gra Powiatowa Liga Siatkówki – laureat zbiorowy powiatowej Laury sportowej.

Autor: (jaz)

Dreptak po liściach

W Adamowie k/Łukowa odbył się bieg na dystansie 10 km – IV Adamowska Dziesiątka. Na starcie stanęło 144 zawodniczek i zawodników z Polski i Białorusi.

Autor: (jaz)

Brydż z fantami

Tym razem na otwarte mistrzostwa Mazowsza seniorów w brydżu sportowym zapraszamy w niedzielę 4 listopada od godz. 10.00 do stołówki Budowlanki.

Autor: (jaz)

Złoto specjalne

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie reprezentowali powiat miński na XII Ogólnopolskim Mitingu w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych. Zawody odbywały się na terenach WOSiR w Drzonkowie k. Zielonej Góry.

Autor: (jaz)

Piknik na zdrowie

15 września odbył się w Halinowie „Piknik na Zdrowie” – projekt Gminnego Centrum Informacji w Halinowie współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007- 2013. Impreza odbyła się na terenie przy Gminnym Centrum Kultury w Halinowie

Autor: (jaz)

Wygrali z Garwolinem

Na kortach MOSiR przy ul. Wyszyńskiego doszło do pojedynku tenisowego między reprezentacjami Mińska i Garwolina. Było to pierwsze spotkanie w historii tych miast, ale sadząc po opiniach naszych gości wyrażanych w trakcie oraz po meczu – na pewno nie ostatnie.

Autor: (jaz)

Z mostu w Kałuszynie

Kałuszyn wzbogacił się o nowy most położony w ciągu drogi powiatowej Kałuszyn-Przytoka-Jakubów w 2012 r. został przebudowany na żelbetową konstrukcję skrzynkową o wymiarach 1,00x3,00 m. 

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      156   |   157   |   158   |   159   |   160      »      [160]