Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Debel świętojański

Na deblowy turniej tenisowy z okazji nocy świętojańskiej zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zgłosiło się 25 par. Frekwencja była więc zbliżona do lat ubiegłych. Jak zwykle oprócz mińskich tenisistów nie zabrakło gości z tenisowych kortów z Warszawy, Węgrowa, Siedlec i bliższych miejscowości.

Autor: (łk)

Późne baraże

Piłkarze Mazovii o tym, że mają grać w barażach dowiedzieli się w czwartek, a już w sobotę czekał na nich pierwszy wyjazdowy mecz. Rywalem miał być Oskar Przysucha, a wielu zawodników przebywało już na urlopach. W pośpiechu udało się ściągnąć większość graczy, jednak nie wszystkich. Kozakiewicz nie zdążył dojechać z Hiszpanii.

Autor: (łk)

Zdobycze Marianki

Reprezentacja piłki nożnej dziewcząt Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Hallera w Mariance zakończyła udany sezon. Dziewczęta od września walczyły na boiskach gminy, powiatu i regionu siedleckiego nie przegrywając meczu. Zdobyły w tym sezonie Puchar Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki, Mistrzostwo Powiatu Mińskiego, I miejsce na Międzypowiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Autor: (łk)

Boiska strażaków

I Mistrzostwa Miasta i Gminy Mrozy w Piłce Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych, zorganizowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mrozach zgromadziły na starcie 4 drużyny OSP.

Autor: (łk)

Otarli się o Madryt

Na specjalnie przygotowanym boisku na Targu Węglowym w Gdańsku drużyna chłopców z Gimnazjum Miejskiego nr 1 wywalczyła srebro w krajowym finale piłkarskiego turnieju Coca-cola Cup. Tysiące gdańszczan, turystów oraz kibice z Mińska wspólnie dopingowali młodych piłkarzy

Autor: (łk)

Błysk dominacji

Uczniowski Klub Sportowy Błysk Wielgolas może zaliczyć sezon 2014/2015 do udanych. Reprezentował on gminę Latowicz w Okręgowej Lidze Trampkarzy U-15 OZPN Siedlce, gdzie po rozegraniu 9 ligowych spotkań chłopcy zanotowali same zwycięstwa nie doznając żadnej porażki. Strzelili aż 51 bramek, a stracili zaledwie 1.

Autor: (łk)

Złota kadra

Klub Sportowy Barakuda na wyjazdowych zawodach w Sokołowie Podlaskim zakończył rok rywalizacji między klubami pływackimi rejonu. O tytuł najlepszego walczyły kluby z Sokołowa Podlaskiego, Ostrowii Mazowieckiej, Garwolina i Mińska.

Autor: (łk)

Boks w kołnierzykach

Zawodnicy z nowo powstałej sekcji boksu Grappler Boks Mińsk Mazowiecki stoczyli swoje walki w Amatorskiej Lidze Boksu Białych Kołnierzyków zorganizowanej w warszawskim klubie Palestra.

Autor: (łk)

W cieniu rewizji

W Stanisławowie głosowano nad udzieleniem wójtowi absolutorium z wykonania budżetu za 2014 rok. Nie obyło się bez zgrzytów, a kontrowersji dodawał fakt, że wójt Sulewski musiał odpowiadać za dokonania swojego poprzednika - Wojciecha Witczaka. W tle znajdował się jeszcze konflikt personalny w łonie komisji rewizyjnej...

Autor: (łk)

Związki inwestycyjne

Radni gminy Mińsk oczekują pogłębienia współpracy z miastem. Wspólne inicjatywy realizowane są od wielu lat, jednak wraz z powiększaniem się obszaru zabudowy w mieście i okalających go wsiach, wspólne inwestycje stały się nieodzowne

Autor: (łk)

Igrzyska najmłodszych

Już po raz siódmy w Zespole Szkolnym w Ładzyniu zostały rozegrane Gminne Igrzyska Sportowe dla klas 0-III. Wzięły w nich udział reprezentacje trzech szkół z terenu gminy Stanisławów: Ładzynia, Pustelnika i Stanisławowa. Sportowe zmagania poprzedziło wystąpienie dyrektor Mirosławy Rek, która dokonała uroczystego otwarcia wprowadzając wszystkich w atmosferę igrzysk.

Autor: (łk)

Z historią na kołach

I Miński Rajd Rowerowy ulicami miasta już za nami. Licznie przybyli mieszkańcy Mińska skusili się na niezobowiązującą przejażdżkę, podczas której mogli dowiedzieć się też trochę o historii miasta, o co zadbał Mariusz Dzienio. Pogoda sprzyjała, więc frekwencja była zadowalająca.

Autor: (łk)

Triumfy półroczne

Polski Związek Taekwon-do zorganizował w Rybniku XXIV Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwon-do ITF. Na starcie zawodów stanęło 127 najlepszych zawodników z 38 klubów z terenu całej Polski, którzy zostali wyłonieni w turniejach kwalifikacyjnych

Autor: (łk)

Żoliborskie medale

Żoliborz Judo Cup, czyli Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików przyciągnął zawodników z całego kraju. Także na Żoliborz przyjechali chcący wystartować w finale Warszawskiej  Olimpiady Młodzieży Dzieci Młodszych - Funny Judo. W turniejach startowali także reprezentanci UKS Judo Kontra. Wyniki osiągnięte przez mińszczan są warte przytoczenia.

 

Autor: (łk)

Mazurskie kopniaki

W mazurskiej miejscowości Susz doszło do niecodziennych zawodów. Rozegrano Unifikowane Mistrzostwa Polski Polskiej Federacji Kickboxingu. Była to jedna z największych imprez krajowych federacji zrzeszającej kluby z całego kraju. Zawodnicy rywalizowali ze sobą na 4 matach oraz na ringu

Autor: (łk)

Powrót kolarzy

Po udanych występach w Wydminach i Tłuszczu, gdzie z dobrej strony pokazali się Tomasz Czyżkowski, Ewelina Nowak, Iza Wiercioch, Zuzia Sierhej i Kuba Soszka, przyszedł czas na start w Mrozach. Poziom był bardzo wysoki, a sytuacja na trasie zmieniała się kilkakrotnie

Autor: (łk)

Zobacz więcej: [1]      «      75   |   76   |   77   |   78   |   79      »      [88]