Dla reprezentantek Zespołu Szkół Ekonomicznych w piłkę siatkową żadna hala nie jest straszna. Drużyna prowadzona przez trenera Marcina Grzegrzułkę pokonała przeciwników, nie tracąc przy tym żadnego seta.

Ekonomki górą

W finale mistrzostw, które rozegrano w czwartek 31 marca na hali sportowej przy GiLO, udział wzięły cztery drużyny: Ekonom, Macierzanka, LO Mrozy oraz Chemik. Faza play-off zakończyła się sukcesem dla pierwszej wymienionej dwójki. Obie drużyny pokonały swoich przeciwników wynikiem 3:0. Mecz o 3 miejsce między Chemikiem a Mrozami trwał aż 5 setów. Po zaciętej walce wygrała drużyna z Mińska, która tym samym zdobyła brązowy medal. W finale od początku dominowały siatkarki ZSE, nie dając przeciwniczkom wygrać nawet jednego seta.

Podczas wręczania medali, zostały wybrane najlepsze zawodniczki drużyn: z Chemika Karolina Gańko, z Pięknej Karolina Krzyżanowska i z Ekonoma Karolina Gańko. Najlepszą atakującą została Magdalena Wojtyńska, a MVP turnieju Jolanta Bujańska.

W składzie zwycięskiej drużyny zagrały: Karolina Gańko, Magdalena Wojtyńska, Jolanta Bujańska, Adrianna Pacewicz, Klaudia Kostecka, Marta Nowicka, Magdalena Witowska, Aleksandra Kowalczyk, Marta Mąka i Gabriela Kowalska.

Numer: 15 (966) 2016   Autor: (łk)