Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Nowa dyrektor GOK-u

Bibliotekarka Ewa Piórkowska od 1 września stała się dyrektorką Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem, jak również zarządcą biblioteki i Muzeum Ziemi Sad owieńskiej, które działają przy GOK-u. 

Autor: (mi)

Jeden na dwa

Wydział Promocji, Kultury i Turystyki działający do tej pory w Starostwie Powiatowym w Węgrowie przestał istnieć. Zadania realizowane przez tę jednostkę zostały przypisane innym wydziałom. 

Autor: (mi)

Nike znowu w grze

Drużyna siatkarska Nike Węgrów na kilka lat znikła z siatkarskiej mapy Polski. Klub mimo, iż miał na swoim koncie liczne sukcesy, z powodów głównie finansowych upadł. Kibice mieli jednak nadzieje, że siatkarki powrócą do Węgrowa. I doczekali się – drużyna wraca do gry jako Powiatowo – Miejski Klub Sportowy Nike Węgrów. 

Autor: (mi)

Sentyment po torach

Siedlce bardziej podlaskie niż mazowieckie, Mińsk jak sama nazwa mówi w pełni Mazowiecki, a jednak jedno miasto z drugim łączy wiele i wielu... A to wszystko wspomaga kolej

Autor: Kamila Jachimczyk

W drodze do Boga

29 września odbyło się Siedleckie Forum Nauczycieli i Wychowawców zorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców

Autor: Kamila Jachimczyk

Darmowe nie tuczy

Była kiedyś ideologia, że każdy daje według zdolności, a bierze według swoich potrzeb. Dość zgubna, bo choć trwała u sąsiadów dobre 70 lat, to jednak w końcu legła w gruzach. Podobnie myślą wydawcy niektórych mediów, dając byle co za darmo, by w końcu dojść do wniosku, że darmowe nie jest ani tańsze, ani też lepsze i czas na profity

Autor: Wasz Redaktor

Stulatka z Michałowa

We wtorek 18 września 2012 roku Irena Krystosiak – mieszkanka Michałowa w gminie Halinów obchodziła 100. rocznicę urodzin. 

Autor: (jaz)

Porządki ze zdrowiem

W najbliższą sobotę, 29 września 2012 r., mińska Pracownia Diagnostyki Nieinwazyjnej Serca przy ul. Kościuszki 28/66 pod kierunkiem kardiologa Leszka Góreckiego po raz kolejny zaprasza na „Sobotnią Akcję dla Zdrowia”.

Autor: (red)

PO-warkocie

Drogi Zbyszku – postaraj się przeczytać całość. Przesyłam ci link do zdjęć z Warkotu, jako dowód w sprawie cenzury przez C jak Celej. Na relacji fotograficznej w każdym razie mnie nie ma, ale przede wszystkim brak Sokoła 600, a to był zdecydowanie najstarszy (z 1937 r.) motocykl zlotu i do tego polski. Informację Piotra Wojdygi do Co słychać? też ocenzurowano, a Daniel Gągol pozostał na marginesie... Taka sytuacja powtarza się kolejny raz we wszystkich lokalnych mediach...

Autor: Maciej Cichocki

Nocą nie wrócisz

Piszę do Pana, ponieważ jestem... zdziwiona. Zdziwiona tym w jaki sposób traktowani są pasażerowie komunikacji podmiejskiej w naszej okolicy, a dokładniej rzecz biorąc na trasie Warszawa-Sokołów przez Stanisławów. Można by rzec – starają się.

Autor: Wioletta Kielczyk

Oczy w sieci

Ma 8 lat i 50 tysięcy tzw. unikanych użytkowników. Właśnie padł rekord odwiedzin serwisu Wirtualny Mińsk Mazowiecki (WMM) – minskmaz.com, co jego twórca – Leszek Siporski – nazywa kolejnym krokiem milowym. To dla wielu duża i miła niespodzianka, która jeszcze nie tak dawno była odległym celem. My też mamy cele i niekoniecznie odmienne od WMM

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

TIR-em po pijaku

Dzięki obywatelskiej reakcji jednego z kierowców z powiatu węgrowskiego udało się zatrzymać 23-letniego Iwana V. obywatela Białorusi, który jechał pijany TIR-em. W środę, 19 września wczesnym rankiem oficer dyżurny przyjął zgłoszenie od kierowcy osobowego auta o podejrzanej ciężarówce jadącej krajową „50-tką” od strony Stanisławowa w kierunku Mińska Mazowieckiego.

Autor:

Nielegalny towar

W czwartek, 20 września policjanci z drogówki prowadzili kontrole samochodów na ulicy Warszawskiej w Kałuszynie. W pewnej chwili zauważyli opla astrę z podejrzanie niskim zawieszeniem. Wyglądało to tak, jakby samochód jechał obciążony towarem.

Autor:

Czynne i bronne

Nie chcą być bierne i bezbronne, więc we wtorek, 17 września 2012 roku, przyszły do Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO przy ulicy Dąbrówki, gdzie miała miejsce inauguracja kursu samoobrony dla kobiet pod nazwą „Bezpieczna i aktywna kobieta”. Trzymiesięczne, bezpłatne zajęcia dla mińszczanek realizowane będą w ramach zadania porządku i bezpieczeństwa publicznego

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Pomniki Kublika

We wsi Kamieniec, zaraz za mroziańskimi Dębowcami, mieszka człowiek niezwykły. To Jan Kublik – prezes stowarzyszenia historyczno-kulturalnego „Ideał”, który mimo sędziwego wieku wciąż wskrzesza – głównie w młodzieży – ducha patriotyzmu. Na swoim podwórzu posadził las pamiątkowych dębów – łącznie dokładnie 148 drzewek poświęconych wybitnym osobistościom.

Autor: (jk)

Bez obwodnicy...

Mińsk w końcu doczekał się obwodnicy, ale nie tylko to miasto trapił uciążliwy ruch samochodowy. Z problemem tym zmaga się również Stanisławów. Obwodnica miała powstać i tam, ale nieoczekiwany sprzeciw mieszkańców i oporność Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich odwlekły inwestycję.

Autor: (jk)

Zobacz więcej: [1]      «      720   |   721   |   722   |   723   |   724      »      [725]