Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Piesi też winni

Naczelnik Piotr Wojda z KPP przedstawił komisji bezpieczeństwa statystykę zdarzeń drogowych na terenie powiatu mińskiego. Okazało się, że blisko połowa ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych to piesi. Od pięciu lat wzrasta też liczba ujawnionych wykroczeń popełnionych przez pieszych.

Autor: (jaz)

MOPS z darami

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim

Autor: (jaz)

Płonka za Chrzanowskiego

Kolejna zmiana w mińskim garnizonie – komendanta Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej płka Wiesława Chrzanowskiego zastąpił płk dr Piotr Płonka.

Autor: (jaz)

Przejście strachu

Witam Państwa! Jestem młodą mieszkanką Dębego Wielkiego. Ostatnio została u nas przebudowana ulica Warszawska, tak jak cała trasa z Warszawy w kierunku Siedlec. Mieszkańcy długo wyczekiwali zmian (...) Udało się, do publicznej wiadomości dotarła informacja, że przebudowa będzie.

Autor: Dominika Stelmach

Impresja optymistyczna

Witam serdecznie!  Gwałtowna zmiana pogody poruszyła mnie bardzo. Moja wrażliwość skłoniła mnie do przelania tego na papier

Autor: czytelniczka

Zbierają na nagrobki

Cmentarze kryją wiele zabytkowych nagrobków, o których nikt już nie pamięta. W Mińsku i Stanisławowie pamiętają o nich społecznicy, którzy na ich renowację prowadzą coroczne zbiórki pieniędzy.

Autor: (jk)

Na gorącym uczynku

Do jednego z salonów fotograficznych w Mińsku weszła młoda kobieta. Sprzedawcy od razu zwrócili na nią uwagę. 

Autor:

Nieletni rabusie

Pod koniec września tego roku w jednym z gimnazjów w powiecie mińskim doszło do kradzieży. Nieznani sprawcy dostali się do gabloty historycznej i ukradli z niej monety pochodzące z czasów PRL-u.

Autor:

Hieny cmentarne

We wtorek, 23 października nieznani policji sprawcy narazili na straty jedną z mieszkanek Mrozów. Kobieta przyszła na cmentarz komunalny w Mińsku odwiedzić grób swoich dziadków.

Autor:

Nielegalny towar

Funkcjonariusze z mińskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą swoje  działania rozpoczęli późno w nocy. Patrole funkcjonariuszy i celników z Warszawy pojawiły się na drogach powiatu. 

Autor:

Pijani na drodze

Dzielnicowy z dobrzańskiej gminy kilka dni temu dwukrotnie interweniował w stosunku do nietrzeźwych użytkowników kierowców. Pierwszy w jego ręce wpadł pijany rowerzysta – 64-letni Teofil K. z gminy Dobre.

Autor:

Złodziejska wpadka

W połowie października w Nowych Osinach doszło do kradzieży. Nieznani sprawcy weszli na teren prywatnej posesji i z niezamkniętego pomieszczenia gospodarczego wynieśli elektronarzędzia, m.in. szlifierkę i młotowiertarkę oraz inne narzędzia budowlane.

Autor:

Wandal zatrzymany

Policjanci z prewencji pojechali na ulicę Miodową w Mińsku Mazowieckim, gdzie nieznany mężczyzna miał wybijać szyby w samochodzie z lawetą. Na miejscu zobaczyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Nie miał jednak szans, bo do pościgu włączyli się policjanci z drugiego radiowozu i załoga interwencyjna.

Autor:

Ukradli kabinę

W środę, 24 października nieznani sprawcy włamali się do opuszczonego budynku mieszkalnego w Dębem Wielkim, skąd ukradli kabinę prysznicową oraz bojler grzewczy. Sprawę prowadzą policjanci z komisariatu w Halinowie.

Autor:

Ratowali na pozór

Tuż przed październikową zimą Zarząd Gminny OSP Mrozy zorganizował swoim jednostkom ćwiczenia bojowe. 

Autor: (jaz)

Sercom wsi

Wymyślili go działacze KGW i organizacji rolniczych, by chociaż symbolicznie zadośćuczynić wiejskim kobietom ich trud rodzinny i pracę społeczną. To order serca matkom wsi łączący ze sobą zarówno macierzyństwo, jak i piękno kobiecych postaw w warunkach, o których mieszczanki mogły tylko słyszeć z opowieści. To order miłości o smaku potu i łez...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Zobacz więcej: [1]      «      702   |   703   |   704   |   705   |   706      »      [724]