Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Kradł z cysterny

Policjanci z komisariatu w Halinowie zatrzymali 44-letniego Roberta M., kierowcę, który kradł paliwo z wiezionego przez siebie transportu.

Autor: (kpp)

Pijany z zakazem

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi teraz 33-letniemu Robertowi M. z gminy Cegłów, którego zatrzymano podczas kontroli drogowej w Anielewie.

Autor: (kpp)

Profile z figurami

Swój studniówkowy bal maturzyści z liceum w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim spędzili, jak to drzewiej bywało, w murach swej szkoły. Girlandy balonów, kaskady świateł, romantyczne storczyki u nadgarstków, ulubione piosenki i przysmaki domowej roboty pozwoliły uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz gościom bez stresu oddawać się swawoli i bawić się aż do piania kura. Wszak, później już tylko... matura.

Autor: Teresa Romaszuk

Jajeczka w KPP

Jak co roku w mińskiej Komendzie odbyło się uroczyste spotkanie Wielkanocne z udziałem policjantów, policjantek i pracowników Policji.

Autor: jaz

Choinka z atrakcjami

Choinka noworoczna dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Górkach to nie tylko zabawa. Rodzice oraz nauczyciele przygotowali moc atrakcji dla swoich podopiecznych.

Autor: (jaz)

Dęta kolędowa

W ten świąteczny czas to tytuł koncertu w wykonaniu Orkiestry Dętej Miasta Mińsk Mazowiecki pod dyrekcją Marcina Ślązaka, który odbył się 20 stycznia w kościele pw. NNMP w Mińsku Mazowieckim. Było to pierwsze w tym roku w naszym mieście widowisko o takiej tematyce.

Autor: Marcin T. Gomulski

Wypadek po pijaku

Pijany kierowca ciężarówki, 44-letni Janusz S. z powiatu płońskiego, jest podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego na drodze krajowej nr 50 w rejonie Mińska Mazowieckiego. W zdarzeniu, które na kilka godzin wstrzymało ruch na trasie, brały udział trzy samochody osobowe, jeden bus i ciężarówka. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce odtworzyli prawdopodobny przebieg zdarzenia.

Autor: (kpp)

Tragicznie w Warmiakach

Trwa policyjne dochodzenie w sprawie tragicznego wypadku, do jakiego doszło w niedzielę, 17 marca, w Warmiakach na trasie nr 50 pod Łochowem.

Autor: (kpp)

Kraina wojowników

Walhalla to już nie tylko kraina wiecznego szczęścia nordyckich wojowników. Swoją radość odnaleźli w niej również mińszczanie, a razem z nimi miłośnicy sztuk walki z całej Polski. Wszystko za sprawą Kamila Chłopika – szefa strefy wschodniej WFMC, trenera kickboxingu i założyciela mińskiego Walhalla Fight Club, który właśnie nad Srebrną zgotował wojownikom sportową krainę szczęścia, organizując I Otwarte Mistrzostwa Polski Sztuk Walk.

Autor: Justyna Kowalczyk

Mistrzowie z pałacu

W pałacu Dernałowiczów odbyły się jubileuszowe X Mistrzostwa Miejskiego Domu Kultury w szachach.

Autor: (jaz)

Gdzie jest Agnieszka Pasieczna?

W piątek, 15 marca 2013 roku zaginęła 72-letnia mieszkanka Stankowizny w Mińsku Mazowieckim. Kobieta wyszła z domu i do dnia dzisiejszego nie wróciła ani nie nawiązała kontaktu z rodziną. Agnieszka Pasieczna ma około 150 cm wzrostu, waży około 45 kg. Jest szczupła i ma dość widoczną siwiznę we włosach. W dniu zaginięcia była ubrana w jasną, ocieplaną kurtkę, ciemne spodnie jeansowe i ciemne kozaki.

Autor: (kpp)

Triumf MOSIR-u

W niedzielę, 20 stycznia odbył się kolejny turniej halowej piłki nożnej – tym razem dla chłopców z rocznika 1999 o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Miejskich nr 1 im. Generała Władysława Andersa w Mińsku Mazowieckim. W zawodach wystąpiło 8 drużyn, z czego sześć to przedstawiciele grupy I lub II Ligi Mazowieckiej. 

Autor: ip

Trzeci badminton

Trzeci turniej badmintona, tegorocznego cyklu GRAND PRIX, organizowany przez MOSiR został przeprowadzony 13 stycznia w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 z udziałem blisko 50 uczestników czterech kategorii.

Autor: (jaz)

Kronika KPP i PSP

Złodzieje w Sokólu
We wtorek, 19 marca, nieznani sprawcy dostali się na teren prywatnego gospodarstwa w Sokólu, w gminie Stanisławów. Ukradli kilkadziesiąt kilogramów miedzi oraz zniszczyli opony samochodowe w dwóch zaparkowanych na posesji samochodach.

Potrącił 10-latka
Policjanci zajmują się zbadaniem okoliczności wypadku, do jakiego doszło w czwartek, 21 marca. Na ulicy Siennickiej w Mińsku Mazowieckim samochód osobowy potrącił 10-letniego chłopca. Dziecko z obrażeniami ciała trafiło do szpitala.

Autor: (kpp)

Zmiany w WORD

O nowych zasadach zdawania egzaminów państwowych na prawo jazdy słyszy się od dawna. Termin ten ku przerażeniu niektórych nadszedł, a wraz z nim zmiany. Jak to zwykle bywa poza formą egzaminu zmieniły się także opłaty.

Autor: (kj)

Biskup Nominat

Ojciec Święty Benedykt XVI mianował wikariusza generalnego i kanclerza siedleckiej kurii diecezjalnej, ks. prał. dra Piotra Sawczuka Biskupem Pomocniczym Diecezji Siedleckiej.

Autor: (kj)

Zobacz więcej: [1]      «      701   |   702   |   703   |   704   |   705      »      [748]