Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Chore inwestycje?

Zwracam się z prośbą jako stały czytelnik czy nie można by było opisać w jakimś artykule na łamach Państwa tygodnika Co słychać? na temat postępu prac budowlanych na dwóch najważniejszych budowach realizowanych w Mińsku Mazowieckim.

Autor: Z poważaniem – Michał Kamiński

Bezradni lokatorzy

Pozwoliłam sobie napisać do Pana o doświadczeniach mieszkańców z nowego bloku przy ul. /adres na razie poufny/ i naszej bezradności, może uda nam się zainteresować chociaż media faktem takich problemów. Może chociaż inni nie dadzą nabrać się na obietnice bez pokrycia i lekceważenie ze strony dewelopera - zostało jeszcze kilka mieszkań do sprzedaży, a w planach jest kolejny budynek.

Autor:

Obława na kwestę

Przez sobotę i niedziele mińszczanie próbowali rozwikłać tajemnice Żołnierzy Wyklętych. Wszystko za sprawą dziękujących za wolność i mińskiej prawicy, która doprowadziła do nadania rondu imienia tych, którzy wolnej Polsce poświęcili życie lub zdrowie.

Autor: Dziękujący za wolność

Ruszyli od Marszałka

Donoszę, że PiS ruszył w Polskę ze swoim nowym programem. O czasie, bo w powiecie mińskim Platforma już na początku lutego z nielegalną kampanią tj. przed zarządzeniem terminu wyborów zaatakowała mieszkańców od wschodu, robiąc agitację wojewodzie w Mrozach. Z kolei już po postanowieniu prezydenta o rozpisaniu wyborów, PiS uderzyło od zachodu, na pierwszy ogień biorąc swój matecznik, czyli Sulejówek.

Autor: Janko Pisarczyk

Nasi na kongresie

Minioną sobotę zdominowali skoczkowie i łyżwiarze, ale nie do końca. Działo się także sporo w polityce, a na czoło wysunął się kongres programowy Prawa i Sprawiedliwości. Nie byłoby o czym pisać, gdyby nie nasi na nim przedstawiciele oraz nadchodzące wybory do parlamentu europejskiego i ...samorządów.

Autor: Janek Pisarczyk

Czas Paruzelów

Harcerz Szarych Szeregów, mieszkaniec Mińska Mazowieckiego, łącznik sztabu obwodu Armii Krajowej, bohater. Poznajcie Janka, który – mimo 16 lat – przemógł ból i nie wydał kolegów.

Autor:

Zrobili ile mogli

Droga Redakcjo! Mamy już 2014 rok i należałoby podsumować co udało się zrobić i osiągnąć w latach ubiegłych, a dotyczy to gmin Stanisławów i Strachówka. W pierwszej…

Autor:

Laskowski zbanowany

Kampania wyborcza poza licznymi wadami i zalewem hipokryzji płynącej strumieniami z każdej strony ma jedną ale za to niezmiernie pożyteczną zaletę - pozwala zadawać pytania osobom sprawującym funkcję publiczne i oczekiwać na nie odpowiedzi.

Autor: Adam Laskowski

Dworzec śmieci

Otóż tak się złożyło, że w ostatnim czasie byłem trochę w Polsce. Oprócz dużych miast dłużej lub krócej (czasem tylko przejazdem) odwiedziłem kilka mniejszych.

Autor: ZD

Wystarczył list

Chciałam podziękować za zamieszczenie listu na łamach Państwa tygodnika. Wygląda na to, że deweloper przeczytał. Był kominiarz w piątek. Fakt – nie pomógł, ale jednak był. Zbadał ciąg.

Autor: Pozdrawiam – Renata /nazwisko znane redakcji

Haki na lodowisku

Na stronie MOSIR pojawiła się ankieta dot. rozwoju sportu w MM, ogólnie pomysł ok, ale trochę nie takie powinny być pytania. Raczej pod kątem osób odpowiedzialnych za sport w szerokim zakresie oraz osób personalnie kierujących nielicznymi obiektami sportowymi w naszym mieście. I właśnie nasuwa się sporo pytań do samego burmistrza, a w szczególności do dyrektora MOSiR-u.

Autor:

KOLOSA u CHRZCICIELA

Szopka bożonarodzeniowa to najczęściej martwa makieta przedstawiająca wnętrze stajni betlejemskiej w noc, podczas której narodził się Jezus Chrystus. Szopka bywa wykonywana jako miniatura, a także jako konstrukcja rzeczywistej wielkości.

Taka powstała w światyni parafii Jana Chrzciciela w Mińsku i od razy została ogloszona największą i najpiękniejszą...

 

Autor:

(Nie)porządki Solonka

W nawiązaniu do artykułu „Sole Solonka” powiem tak – mężczyzna ten myśli głową, ale nie tą, którą ma na głowie. Radny Gruba podaje przykład dobrej roboty także w innych gminach i wymienia ostatnią inwestycję, czyli połączenie Targówki z Barczącą. Ja osobiście pochwalę radnego Zbigniewa Grzesiaka za stwierdzenie, że tylko 10 procent doprowadzono do porządku – to jest święta prawda.

Autor:

GOŁO i wesoło

Listy naszych Czytelników pokazują często, że Polak potrafi, a najbardziej czyimś kosztem. Okazuje się, że zakładanie własnej firmy nie jest aż tak skomplikowane, jak się wydaje i nie zawsze wiąże się z koniecznością ponoszenia dużych nakładów czasu i pieniędzy. W przypadku burdelu w bloku nieprzyjemne koszty ponoszą jednak sąsiedzi...

Autor:

Szpital na pokaz

Do szpitala specjalistycznego w Międzylesiu przywożeni są także mieszkańcy powiatu mińskiego, ponieważ panuje rejonizacja. Prosiłabym o pomoc w rozpowszechnieniu informacji o katastrofalnym stanie oddziału, który jest według dyrektora strategicznym w neurologii. Leżą tam ludzie po wylewach, udarach, z wypadków i zapaleniami w obrębie głowy. Leży bardzo dużo młodych ludzi oraz starców. W takiej sytuacji każdą pomoc odbierają jak łaskę od Boga...

Autor: Czytelniczka/dane tylko do wiadomości redakcji/

Zmora na alert

Szanowna Redakcjo! Sezon na plenerowe imprezy trwa. Uczestnicy bawią się doskonale, za to problem mają mieszkańcy, którzy często przysłuchują się koncertom wbrew własnej woli. Jak się okazuje, mają jednak małe szanse na obronę przed decybelami. Cóż, życie w mieście ma swoją cenę, z którą trzeba się pogodzić... bo nie my o tym decydujemy.

Autor: Mieszkaniec ulicy Topolowej

Zobacz więcej: [1]      «      700   |   701   |   702   |   703   |   704      »      [716]