Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Polonia orlików

W niedzielę, 13 stycznia dzięki uprzejmości dyrektora ZSM-1 w Mińsku Mazowieckim odbył się halowy turniej piłki nożnej o puchar dyrektora MOSiR dla chłopców i dziewczynek urodzonych w latach 2003/2004

Autor: (ip)

Włamywacz z warzywniaka

Soki i napoje to asortyment, na który połasił się 17-letni Daniel M. Z Sulejówka. Młody mężczyzna ukradł towary ze sklepu warzywnego przy ulicy Bema w Sulejówku.

Autor: (kpp)

Zablokowali krajówkę

Cztery rozbite samochody i trzy osoby ranne to bilans wypadku drogowego, który miał miejsce w Legaczu na drodze krajowej nr 50. Jedną z prawdopodobnych przyczyn mogło być niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i nie zachowanie środków ostrożności przez kierowcę jednego z osobowych aut.

Autor: (kpp)

Spotkania z dzielnicowym

W czwartek, 24 stycznia, dzieci z przedszkoli w Czerwonce i Grochowie odwiedził dzielnicowy.

Autor: (kpp)

Lanie na zawołanie

Jeszcze nam się nowy roczek nie rozkręcił, a już nas straszą. Jedni batami na utemperowanie niesfornych kierowców, inni podatkiem odpadowym, a najbardziej zawzięci – kryzysem. Podobno komornicy zamierzają przejąć na rzecz kredytodawców kilkaset tysięcy mieszkań i domów. Czyżbyśmy byli aż tak naiwni, pchając się w objęcia lichwiarzy? O ile nietrudno zrozumieć, że szybki rozwój  narzędzi do kontrolowania kierowców jest spowodowany chęcią podreperowania budżetu państwa, to nie mieści się w głowie, jak często sprawiamy sobie...

Autor: WASZ REDAKTOR

Dilerka za kratkami

Mińscy kryminalni w jednym z domów w Sulejówku zabezpieczyli ponad 250 gramów narkotyków, w tym amfetaminy, marihuany i haszyszu. Zarzut nielegalnego posiadania
znacznej ilości środków odurzających przedstawiono wstępnie 20-letniej Weronice J.

Autor: (kpp)

Złodzieje złapani

Policjantom z prewencji udało się dotrzeć do dwóch mężczyzn – sprawców kradzieży, do której doszło jesienią ubiegłego roku na terenie zakładu produkcyjnego przy ulicy Sosnkowskiego w Mińsku.

Autor: (kpp)

Bezpieczni w ferie

Od dnia 25 stycznia 2013 roku do 10 lutego 2013 roku, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim czuwać będą nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, prowadząc swoje działania w ramach programu prewencyjnego „BEZPIECZNE FERIE 2013”.

 

Autor: (kpp)

Wstęp do niżu

W 2012 roku nie było rekordu urodzeń, bo miał być koniec świata. Mimo przepowiedni, mińska porodówka potwierdziła swą niezłą kondycję, witając na świecie 1264 zdrowych dzieci. To prawie 300 mniej niż w rekordowym 2008 roku, ale też o pół tysiąca więcej niż w latach porodówkowego dna. Nie jest więc źle, ale trzeba trzymać rękę na rozrodczym pulsie, bo nadchodzą roczniki z demograficznego niżu lat ’90...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Pijany wypadek

Zarzut spowodowania wypadku i jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości usłyszał 42-letni Grzegorz W. Mężczyzna, kierując landroverem, prawdopodobnie stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z fiatem, którym kierowała mieszkanka Kałuszyna.

Autor: (kpp)

Hieny grasują

Policjanci z mińskiej komendy prowadzą różnego rodzaju działania operacyjno-procesowe, których celem jest namierzenie sprawców kradzieży elementów zdobiących nagrobki.

Autor: (kpp)

Z Kronik KPP i KSP

Okradli mieszkanie
W niedzielę, 20 stycznia nieznani złodzieje dostali się do jednego z domów w Sulejówku, skąd ukradli biżuterię oraz telefon komórkowy. Policjanci apelują do mieszkańców o czujność i zgłaszanie wszelkich podejrzanych sytuacji. Można dzwonić na telefony alarmowe 112 i 997 lub bezpośrednio do komisariatu - na numer 22 783 99 66.

Sprawcy schwytani
Dzięki żmudnej pracy policjantów z dochodzeniówki udało się doprowadzić do końca sprawę rozboju popełnionego pod koniec grudnia minionego roku w Mińsku Mazowieckim przy ulicy

Autor: (kpp)

Pokusy Grzesiaka

Zapewne mało kto pamięta, jak to w sierpniu 2009 roku Zbigniew Grzesiak wyskoczył jak filip z konopi z propozycją rozpoczęcia dyskusji nad połączeniem miasta i gminy Mińsk Mazowiecki w jeden organizm samorządowy. Ówczesna propozycja burmistrza przeszła bez większego echa. Teraz ją ponawia z nadzieją na lepszy odzew, bo oprócz załączników stanowiących podstawę prawną, stara się uzasadnić konieczność połączenia

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Trefny interes

Kara 8 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu Emilowi D. z Warszawy, który ma koncie kilka oszustw popełnionych na mieszkańcach Sulejówka i Warszawy.

Autor: (kpp)

Amator amfy

Zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających usłyszał 31-letni Sebastian K. mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Podczas akcji funkcjonariusze dokładnie przeszukali jego mieszkanie. W jednym z pomieszczeń odnaleźli dilerki, a w nich zielony susz i biały proszek. 

Autor: (kpp)

Nowy dzielnicowy

Północno-wschodnia cześć gminy Mińsk Mazowiecki ma nowego dzielnicowego. Rejon służbowy, który obejmuje 21 miejscowości, przejął sierżant sztabowy Kamil Kaliński, pełniący do tej pory służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym. 

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      704   |   705   |   706   |   707   |   708      »      [746]