Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Azyle wiary

Trudno w warszawsko-praskiej diecezji o parafie pobożniejsze od Grzebowilku i Starogrodu. Obie położone na obrzeżach siennickiej gminy i obie tak nieliczne, że proboszczowie nie mogą liczyć na przepych postrzegany elitarną marką samochodu. Jednak tam są i trwają w zadowoleniu. Ma się wrażenie, że prawdziwym, bo zawdzięczają je parafianom. Żywym, myślącym i oceniającym, a nie tylko zapisanym w księgach.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Skuteczni w walce

Policjanci co roku podczas oficjalnej odprawy podsumowują swoje osiągnięcia w ubiegłym roku. Na prezentacje tych wyników zapraszają władze lokalnych samorządów i przedstawicieli pozostałych służb mundurowych oraz media. W tym roku w odprawie udział wziął nadinsp. Mirosław Schossler, komendant stołeczny Policji. Nic dziwnego, bowiem mińska jednostka ma się czym pochwalić.

Autor: Justyna Kowalczyk

Band na stojaka

Big Band Mińsk Mazowiecki gości na mińskich scenach od ponad 10 lat. Jego „blaszane” brzmienie stało się jazzową wizytówką miasta na tle całego kraju. Pomimo wielokrotnych zmian personalnych, zespół nie rozpadł się i rozwija się ku lepszemu. Najlepszym dowodem na to był niedzielny koncert.

Autor: Marcin T. Gomulski

Kochanie bez sztuki

– Jestem zmuszony odwołać SZTUKĘ KOCHANIA w Mińsku Mazowieckim 17 lutego br. z powodu niskiej frekwencji, tj. sprzedanych tylko 72 biletów na 300 w ogóle – napisał do nas Marek Jachimowicz. 

Autor: (jaz)

Tańsze ciepło

Od 1 marca 2013 roku taniej za ciepło w Mińsku Mazowieckim. Nowe taryfy zostały już zatwierdzone przez Urząd Regulacji Energetyki Nr OWA-4210-90(4)/2013/346/IXZM/RW z 16 stycznia 2013 roku i opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego 22 stycznia 2013 roku pod pozycją 759.

Autor: (jaz)

Rada na pracę

W mińskim starostwie nastąpiło uroczyste wręczenie powołań członkom Powiatowej Rady ds. Zatrudnienia, której kadencja trwa cztery lata i zakończy się 28 stycznia 2017 r. 

Autor: (jaz)

Deklaracja z krwią

Chętnych do oddawania krwi w powiecie mińskim jest całkiem sporo. Niewielu jednak wie, że oddając krew, może również złożyć deklarację dawcy szpiku, który jest równie potrzebny. Złożenie tego pisemnego oświadczenia zobowiąże składającego do oddania szpiku, gdy tylko potwierdzona zostanie zgodność genetyczna.

Autor: (jk)

Kłamcy na drogach

Majtki w górę, majtki w dół nie oznaczają już zmiany bielizny, a część tajnego szyfru prezesów i wiceprezesów firm budowlanych, którzy ustawiali przetargi na drogi. Bieliźniany szyfr oznaczał podnoszenie lub opuszczanie ceny. Przez ten proceder Komisja Europejska zablokowała Polsce niemal 4 mld złotych dotacji. Dopóki sprawa nie zostanie wyjaśniona, grozi nam blokada kilkanaście razy wyższych kwot. Jednym z uczestników afery jest prezes mińskiego PBDiM Janusz D.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Walentynki na lodowisku

W niedzielę 17 lutego o 15.30 na lodowisku miejskim przy ul. Wyszyńskiego MOSiR zaprasza na lodowe walentynki.

Autor: (jaz)

Niedziela ze wsypą

W najbliższą niedzielę, 17 lutego, przypada 69. rocznica Wielkiej Wsypy. W związku z tym członkowie TPMM pokusili się o przygotowanie okolicznościowej wystawy przybliżającej dzieje obwodu AK Mewa – Kamień i realia codziennego życia w okupowanym mieście i okolicznych wsiach.

Autor: (jaz)

Boczna biało-czarna

Nasza czytelniczka przysłała zdjęcie ulicy Bocznej, by ludzie zobaczyli jak ładnie jest podzielona.

Autor: (jaz)

Karnawał z piratami

Tradycją poprzednich miesięcy jedno sobotnie przedpołudnie w Miejskim Domu Kultury należy do dzieci. 9 lutego, o godzinie 11.00 MDK zaprosił w swoje progi najmłodszych na spotkanie z bajką. Dodatkową atrakcją był bal na zakończenie karnawału z prawdziwymi piratami.

Autor: Maja Lewicka

Kluby prawicy

Zawsze doceniałem ludzi aktywnych i promowałem inicjatywy integrujące lokalne społeczności. Działające wśród mieszkańców kluby Gazety Polskiej cieszą się popularnością w kilku miejscowościach powiatu mińskiego. Ostatnio nawet to środowisko zostało zgłoszone za swoją działalność do prestiżowej nagrody Laura. Warto przyjrzeć się działalności tych grup, by przekonać się, że nie jest to – jak mówią nie tylko złośliwi – smoleńska sekta.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Nudzie na przekór

Przerwa zimowa to okres odpoczynku od klasówek, wypracowań i porannego wstawania, ale niekoniecznie od samej szkoły. Feryjne niespodzianki w wielu szkołach były udane i okazało się, że nie trzeba dużo wyobraźni, aby tym małym oraz tym wyrośniętym zapewnić niezapomniane chwile. Podobnie zwycięsko konkurowały ze śniegiem atrakcje zgotowane przez Miejski Dom Kultury oraz Miejską Bibliotekę Publiczną. Młodzi mińszczanie wykorzystali czas na wiele sposobów.

Autor: Teresa Romaszuk

Tenis na zimę

Na ferie Dębe Wielkie aktywowało się sportowo. Wypoczywającym uczniom sobotę pod znakiem tenisa stołowego sprawili pracownicy Urzędu Gminy z wójtem Krzysztofem Kalinowskim na czele. Dla nich w dębskiej podstawówce odbył się gminny turniej o puchar wójta. W szranki stanęło ok. 65 zawodników.

Autor: (opr. jk)

DREPTAK w błocie

Corocznie od 2004 roku w podwarszawskiej Falenicy odbywa się cykl biegów pod nazwą „Zimowe Biegi Górskie”. Tegoroczna edycja, w której wystartowało 900 zawodników z kraju i zagranicy – składała się z pięciu etapów – każdy na dystansach 10 km, 6,6 km oraz 3,3 km.

Autor: (red)

Zobacz więcej: [1]      «      700   |   701   |   702   |   703   |   704      »      [754]