Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Otwarte szachy

MTSzach zaprasza na VI Otwarte Mistrzostwa w szachach SP-2 w Mińsku Mazowieckim, które odbędą się 9 marca o godz.9.30.

Autor: (jaz)

Hokej po siedlecku

Mińskie Towarzystwo Hokejowe wspólnie z dyrekcją MOSiR zaprasza na turniej hokeja na lodzie o puchar dyrektora MOSiR w niedzielę 3 marca, początek rozgrywek dla dorosłych już o 8.00.

Autor: (jaz)

Trzynasty MUTW

W mińskim pałacu rozpoczął się 13 semestr mińskiego uniwersytetu trzeciego wieku, w którym uczestniczy ok.160 słuchaczy. Start semestru w taki dzień jak Walentynki (14 lutego) zobowiązuje, więc organizatorzy przygotowali kilka niespodzianek. 

Autor: (jaz)

Jasełka z MOPS\'em

Zdążyli jeszcze w karnawale, by swoim podopiecznym zorganizować spotkanie jasełkowe. Popołudnie 11 lutego br. umilił dzieciom korzystających z pomocy miński MOPS z Chrześcijańską Fundacją Radość.

Autor: (jaz)

Trójka nowości

Chociaż za oknem zima, przedszkole miejskie nr 3 przeżywało gorący czas. Już jest po zimowych feriach, dzieci znów z ochotą pędzą do przedszkola pod opieką swoich rodziców, a najczęściej babci i dziadka. I właśnie za to dzieciaki im niedawno dziękowały.

Autor: (jaz)

Uzdolnieni z ryzykiem

Zespół Szkół w Jakubowie zakończył projekt indywidualizacji nauczania uczniów klas I-III SP.W jego ramach przeprowadzono zajęcia rozwijające matematyczno-przyrodnicze zainteresowania uzdolnionych uczniów oraz dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, i zagrożonych ryzykiem dysleksji.

Autor: (jaz)

Maskarada w Akademii Smyka

Przedszkolaki z Akademii Smyka zakończyły karnawał bardzo hucznie. W poniedziałek 11 lutego w przedszkolu zjawili się zacni babcie i dziadkowie. Dzieci pod czujnym okiem nauczycielek zaprezentowały humorystyczny program artystyczny, który zadedykowały swoim babciom i dziadkom.

Autor: (jaz)

Kochanie bez sztuki

– Jestem zmuszony odwołać SZTUKĘ KOCHANIA w Mińsku Mazowieckim 17 lutego br. z powodu niskiej frekwencji, tj. sprzedanych tylko 72 biletów na 300 w ogóle – napisał do nas Marek Jachimowicz. 

Autor: (jaz)

Tańsze ciepło

Od 1 marca 2013 roku taniej za ciepło w Mińsku Mazowieckim. Nowe taryfy zostały już zatwierdzone przez Urząd Regulacji Energetyki Nr OWA-4210-90(4)/2013/346/IXZM/RW z 16 stycznia 2013 roku i opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego 22 stycznia 2013 roku pod pozycją 759.

Autor: (jaz)

Rada na pracę

W mińskim starostwie nastąpiło uroczyste wręczenie powołań członkom Powiatowej Rady ds. Zatrudnienia, której kadencja trwa cztery lata i zakończy się 28 stycznia 2017 r. 

Autor: (jaz)

Walentynki na lodowisku

W niedzielę 17 lutego o 15.30 na lodowisku miejskim przy ul. Wyszyńskiego MOSiR zaprasza na lodowe walentynki.

Autor: (jaz)

Niedziela ze wsypą

W najbliższą niedzielę, 17 lutego, przypada 69. rocznica Wielkiej Wsypy. W związku z tym członkowie TPMM pokusili się o przygotowanie okolicznościowej wystawy przybliżającej dzieje obwodu AK Mewa – Kamień i realia codziennego życia w okupowanym mieście i okolicznych wsiach.

Autor: (jaz)

Boczna biało-czarna

Nasza czytelniczka przysłała zdjęcie ulicy Bocznej, by ludzie zobaczyli jak ładnie jest podzielona.

Autor: (jaz)

Szkolne rozgrzewki

Jak rozgrzać serca zziębniętych babć i dziadków? Receptę znalazły dzieci z najmłodszych klas szkoły podstawowej w Hucie Mińskiej, śpiewając: – Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia. Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia… Powitanka rozgrzała zziębniętych styczniowym mrozem gości.

Autor: (jaz)

Zembkowie na szóstkę

Szanowny Panie, nawiązując do Pana artykułu Mroźni na dzieci, informuję, iż moi ukochani Dziadkowie - diamentowa para, Janina i Mieczysław Zembek, doczekali się sześciorga wnucząt, a nie czworga - tak jak Pan napisał w artykule... ot takie małe sprostowanko – napisała do nas z poważaniem, Diana Szymańska, wnuczka Diamentowych. To fakt, należy prostować nieprecyzyjne dane, ale jak sprostowanko, to po co małe, a jeśli Zembek to Zembkowie, którzy podali... czworo wnucząt.

Autor: (jaz)

Monidło de Bartel

Joanna Bartel, laureatka Monidła 2012, odebrała wreszcie nagrodę przyznawaną w ramach Festiwalu Himilsbacha najlepszemu aktorowi niezawodowemu. Stało się to w MDK 29 stycznia, czyli prawie pół roku po wydarzeniu. 

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      149   |   150   |   151   |   152   |   153      »      [156]