Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Maryjnie w Wielgolasach

Kościelne święto maryjne z 15 sierpnia od lat szczególnie obchodzone jest w Wielgolesie Brzezińskim, w sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w trzyletniej parafii pw. Matki Odkupiciela. Ale w powiecie mińskim mamy też Wielgolas leżący w gminie Latowicz. Tam też jest sanktuarium – Matki Boskiej Łaskawej w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej. Tam na pielgrzymów proboszcz Arkadiusz Rakoczy czeka nie tylko w czasie maryjnych świąt

Autor: (rww/jaz)

Podbili Gniezno

Tuż przed końcem roku szkolnego w Gnieźnie miał miejsce Ogólnopolski Finał 52. Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego. Nieprzypadkowo wybrano pierwszą stolicę Polski na finałowe zmagania. Temat konkursu brzmiał „Poznań i Gniezno – tu Polska się zaczęła”. Po raz pierwszy młodych adeptów filatelistyki okręgu warszawskiego PZF we wszystkich trzech kategoriach wiekowych reprezentowali uczniowie z Wielgolasu...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Wygrało Redzyńskie

W Latowiczu odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze ochotniczych jednostek z terenu gminy.

Autor: (kpp)

Strażacy z Latowicza

W ramach realizowanego programu Klub Bezpiecznego Puchatka klasa pierwsza ze Szkoły Podstawowej w Latowiczu odwiedziła jednostkę ratunkowo-gaśniczą Ochotniczej Straży Pożarnej w Latowiczu.

Autor: (ret)

Wypadek w Latowiczu

W poniedziałek 28 kwietnia 2014 r. na drodze wojewódzkiej nr 802 w okolicach miejscowości Latowicz, z niewyjaśnionych przyczyn samochód osobowy marki VW Golf zjechał do przydrożnego rowu, w wyniku czego kierujący pojazdem został uwięziony w pojeździe. Wydostanie poszkodowanego było możliwe tylko przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

Autor: (kpp)

Gwiazdy z Latowicza

Grupa gimnazjalistów z Latowicza, uczestniczących w projekcie „Zostań inżynierem w Gminie Latowicz”, pojechała z Katarzyną Pacek, koordynatorem Agnieszką Włodarczyk oraz Eweliną Kaniewską do ATM Studio w Warszawie na nagranie programu TVP „The Voice of Poland”.

Autor: (red)

Cynowa pomoc

Pod koniec grudnia w Zespole Szkół w Latowiczu obchodzono potrójną uroczystość, 10-lecie istnienia wolontariatu ,,Starszy Brat – Starsza Siostra”, spotkanie opłatkowe przy dźwiękach polskich kolęd oraz przypadający na 5 grudnia Dzień Wolontariusza. Było to bardzo ważne święto dla wszystkich wolontariuszy, bo wtedy ich praca, zaangażowanie i poświęcenie szczególnie były podkreślane i akcentowane.

Autor: Teresa Romaszuk

Złotka w Wielgolesie

W sobotę 16 listopada 2013 roku o godz. 13.00 w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Wielgolesie została odprawiona msza dziękczynno-błagalna w 50. rocznicę ślubu mieszkańców gminy Latowicz.

Autor: (jaz)

MOC nauki

Unijne zajęcia Zostań inżynierem w gminie Latowicz, pokazały, że nauka może być dosłownie słodka i ciekawa. Może też wyzwalać pokłady szczęścia i adrenaliny oraz wskazywać pasjonatów i przyszłych mistrzów.

Autor: Teresa Romaszuk

Radość przedszkolaka

Koniec września był dla przedszkolaków z Latowicza wyjątkowym okresem, bo świętowali Światowy Dzień Przedszkolaka.

Autor: (ret)

Topór przyjaźni

Uroczystość 40-lecia powstania Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Latowiczu oraz poświęcenie i przekazanie samochodu pożarniczego dla tamtejszej OSP przeżywali w ubiegłą niedzielę druhowie od ognia i społeczność lokalna. Były też awanse, medale i… topór dla starosty Tarczyńskiego.

Autor: Teresa Romaszuk

Kłosy w sieci

Tego jeszcze nie było i to nie tylko w Latowiczu. No bo połączenie tradycyjnego święta plonów z internetem pachnie prowokacją rodem z wirtualnego piekła. Kto taki mezalians wymyślił? Mniejsza z tym, bo tak naprawdę go nie było. I dobrze, ponieważ gminne dożynki były dożynkami bez zatapiania zboża w wirtualnej sieci.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Na rękę Marlenki

Marlenka to mieszkanka gminy Latowicz.

Autor: (jaz)

Dożynki z sieci

W Latowiczu dojdzie do... internetowych spotkań z Europą przy okazji... dożynek gminno-parafialnych.

Autor: (jaz)

Odpusty rodzinne

Na terenie Zespołu Szkół w Latowiczu zgodnie z coroczną już tradycją obchodzono Święto Rodziny. Imprezę zorganizowała Rada Rodziców, dyrektorka, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Mimo kapryśnej pogody, nie zabrakło wielu niespodzianek i niezliczonych atrakcji.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Klony opieki

Przybywa nam domów opieki. Szczególnie prywatnych, które stają się konkurencją dla tradycyjnych domów pomocy społecznej. Właśnie w czerwcu oficjalnie otwarto kolejną placówkę w latowickim Transborze. Nie byłoby jej, gdyby gmina nie zlikwidowała stuletniej szkoły, do której wiedzie klonowa aleja.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Zobacz więcej: [1]      «      11   |   12   |   13   |   14   |   15      »      [15]