Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Sportowcy w mundurach

Przestępcy z Halinowa i okolic muszą uważać, bo dwóch miejscowych policjantów dysponuje niesamowitą kondycją. Dwóch starszych sierżantów, Wojciech Niedziółka i Dariusz Kozłowski z halinowskiego komisariatu ukończyło 40 maraton „Dębno 2013”.

Autor: kpp

Liga w Halinowie

Halinowska Liga Szóstek Piłkarskich startuje już 14 kwietnia tego roku. Spotkania będą prowadzone przez zawodowych sędziów i rozgrywane na Orliku przy Zespole Szkół w Halinowie.

Autor: (jaz)

Halinów cup 2013

W niedzielę, 10 marca 2013 roku, na hali sportowej w Halinowie rozegrano turniej halowej piłki nożnej „Halinów Cup 2013”. Zorganizowała go drużyna Sami Swoi Dębe Wielkie, a fundatorem nagród było Centrum Brukarskie z siedzibą w Chrośli.

Autor: (red)

Pomocna krew

W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się o nowotworach, które atakują mieszkańców powiatu mińskiego. Coraz więcej osób stara się też chorych wesprzeć.

Autor: (jk)

Super GCI

Zlikwidowane przez radę miejską Gminne Centrum Informacji w Halinowie zostało wyróżnione na gali Super Samorząd 2012. W podobny sposób uhonorowano zaledwie kilka jednostek w całym kraju.

Autor: (jaz)

Miss na podatki

O czym rozmawia piękna wicemiss Polski z panami z halinowskiego urzędu? O najbardziej nudnym i dręczącym wszystkich temacie – o podatkach. Taki obrazek uchwyciliśmy w Gminnym Centrum Kultury. Tak, twarzą kampanii w Halinowie zostanie Justyna Karłowska z Mrowisk – III Wicemiss Polski.

Autor: Robert Wit Wyrostkiewicz

Ścieki pod lupą

Już od dłuższego czasu niektórzy halinowscy radni sygnalizowali, że sytuacja w podległym gminie Zakładzie Komunalnym jest niepokojąca. Pozostawali jednak niesłyszani, aż do 30 stycznia br. Podczas środowej sesji radni postanowili skończyć ze stagnacją w gminnym Zakładzie Komunalnym. Głos w sprawie naruszeń w ZK podnieśli także mieszkańcy, którym nie podoba się polityka zatrudnienia prowadzona przez dyrektorkę zakładu.

Autor: Justyna Kowalczyk

Smaczki i praczki

- Ale przypał! – wykrzyknęli nieznani sprawcy próbujący ograbić kasę ze zbiórki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Po drugiej stronie parku zniknął z krajobrazu okuniewskiego rynku słynny sklep monopolowy „Bimberek”. A na dzielącej dwa wydarzenia drodze wojewódzkiej tzw. Sajgon, spięcia, korki i nerwówka. Ale od początku…

Autor: Robert W. Wyrostkiewicz

Silni troskami

Willa Zagórze staje się powoli czwartym ośrodkiem kultury w gminie Halinów, bo żaden z trzech budynków nie pasuje tak idealnie do organizacji jubileuszu 50-lecia par małżeńskich. Gospodarze doceniają ten wybór i rewanżują się gościom kartami stałego klienta, zapraszając ich na zagórzańskie jadło i imprezy. To nagroda za ich wolę przezwyciężania przeciwności życia

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Kiermasz jasełek

W sobotę 8 grudnia w gminie Halinów urządzono aż trzy imprezy – jubileusz złotych par małżeńskich w Willi Zagórze, a w miejscowym zespole szkół – kiermasz świąteczny z jasełkami i turniej piłki halowej o skali – jak anonsowali organizatorzy – ogólnopowiatowej

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Kanały eko-inwestycji

Razem podobno łatwiej. Ale nie w Halinowie i Sulejówku, które spółka Eko-inwestycja – założona dla wspólnego dobra – podzieliła. Przynajmniej w oczach okuniewian, którzy czują się zaniedbani, a nawet potraktowani jako mieszkańcy gorszej kategorii. Od czterech lat czekają na obiecaną kanalizację i wychodzi na to, że to nie koniec problemów, bo podczas 4-godzinnej rozmowy nie doczekali się żadnej, konkretnej decyzji

Autor: Justyna Kowalczyk

Zyski Halinowa

Tylko w ostatnim miesiącu Halinów pozyskał ponad 4,5 mln złotych na infrastrukturę.

Autor: jaz

Likwidują i śmieszą

Halinowscy radni podczas sesji 31 października ze zdziwieniem przyjęli
informację burmistrza Adama Ciszkowskiego o zamiarze likwidacji Gminnego
Centrum Informacji. Od nowego roku, wraz z pracownikami, miałoby je wchłonąć
Gminne Centrum Kultury. Zaniepokoili się też opieszałością w budowaniu sieci
kanalizacyjnej przez spółkę Eko-Inwestycja

Autor: ANDRZEJ KAMIŃSKI

Zobacz więcej: [1]      «      15   |   16   |   17   |   18   |   19