Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Śpiewa z aniołami

Podczas mszy pogrzebowej w sobotę, 23 marca, tłumy żegnały 25-letnią Kingę Szaniawską, która w niedzielę 17 marca 2013 roku wraz z narzeczonym zginęła w wypadku samochodowym pod Łochowem. Zapraszali gości na ślub i wesele…

Autor: Danuta Grzegorczyk

Andrus na smutki

Gminna biblioteka w Cegłowie sprawiła nie tylko swoim czytelnikom wieczór kabaretowy, zapraszając do niewielkiej sali OSP dziennikarza, publicystę, a przede wszystkim satyryka Artura Andrusa.

Autor: (jk)

Andrus w Cegłowie

Artur Andrus – dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, piosenkarz i artysta kabaretowy po raz kolejny zawita do Cegłowa.

Autor: (jk)

Pierwsza z Mieni

To już druga edycja konkursu, w którym wójt Marcin Uchman pierwszemu narodzonemu w nowym roku dziecku funduje wózek. Wszystko w ramach polityki prorodzinnej, która zachęcić ma mieszkańców do większego dbania o słabą niestety demografię.

Autor: (jk)

Wydadzą miliony

Gmina Cegłów ma ambitne plany na 2013 rok. Z budżetu radni planują wydać 4 razy więcej niż w zeszłym roku, czyli ponad 20 milionów złotych. Na co? Spora cześć tej kwoty pójdzie na inwestycje, które odmienić mają wygląd stolicy gminy i poprawić jakość życia mieszkańców. Zwiększy się również koszt pracy samej rady, bo w aktualnym roku radni i sołtysi zarobią więcej, a do jej organów dołączy nowa komisja.

Autor: Justyna Kowalczyk

Wiara z żalem

Gdy cegłowscy radni przyjęli strategię oświaty proponowaną przez wójta, było już jasne, że dla podstawówek w Wiciejowie i Podcierniu to ostatnie miesiące pod skrzydłami gminy. Podczas styczniowej sesji wszystko się potwierdziło, bo radni po raz kolejny podjęli uchwały o zamiarze likwidacji placówek. Przedstawiciele szkoły w Wiciejowie wierzyli jednak do końca...

 

Autor: Justyna Kowalczyk

Aktywni czytelnicy

Gminna Biblioteka w Cegłowie opublikowała listę najbardziej aktywnych czytelników w 2012 roku. Wśród dorosłych średnia wypożyczeń wyniosła 200 książek, a progi biblioteki najczęściej przekraczały panie – Ewa Kaska, Mirosława Mroszczyk, Karina Pustoła, Krystyna Skorys i Halina Wardecka.

Autor: (jk)

Jak nowa...

W Podskwarnem uroczyście odebrano wyremontowaną drogę. Wstęgę ciął m.in. starosta Antoni Tarczyński, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Solonek, sołtys Krzysztof Sadowski czy przewodniczącaRady Gminy Teodora Wójcik, a aktu dopełnił wójt Marcin Uchman.

Autor: (opr. jk)

Świąteczny PSL

W domku myśliwskim Koła Łowieckiego Jedlina w Piasecznie odbyło się świąteczne posiedzenie Zarządu Gminnego PSL w Cegłowie.

Autor: jaz

Lekcja ekologii

We wtorek, 13 listopada w Cegłowie zorganizowano godzinę z ekologią. O podniesienie świadomości młodych obywateli w zakresie ochrony środowiska zadbała Teodora Wójcik – przewodnicząca rady gminy i nauczycielka przyrody.

Autor: jaz

Wyzwoleni w biegu

Cegłowski Bieg Niepodległościowy to oryginalny pomysł na urozmaicenie standardowych obchodów rocznicy wyzwolenia Polski. Po raz pierwszy na linii startu w mieńskich lasach niedaleko domu myśliwskiego Jedlina ustawili się patriotyczni biegacze. A przybyli tam z całego powiatu, województwa, a nawet z części Polski

Autor: jk

Zobacz więcej: [1]      «      23   |   24   |   25   |   26   |   27