Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Lipiny zawieszone

W poniedziałek 7 sierpnia 2017 roku komitet strajkowy pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipinach podjął decyzję o zmianie formy protestu. Po 43 dniach strajku okupacyjnego budynku szkoły zawiesił go do odwołania.

Autor: (jaz)

Mrozy dla mistrzów

W minioną niedzielę w ramach cyklu turniejów Mroziańska Plaża 2017 w siatkówkę plażową miały grać męskie i żeńskie duety. Niestety z tych ostatnich zgłosił się tylko jeden, więc niedzielne zmagania zdominowała rywalizacja mężczyzn.

Autor: (łk)

Lipiny z dymisją

Sytuacja w Lipinach daleka jest od spokoju. Niedawno sołtys Robert Kluczek /na zdjęciu/  złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Przyczyny oficjalnie nie są znane, ale prawdopodobnie miał dość konfliktu władz gminy ze stowarzyszeniem, a nie chciał się opowiadać za żadną ze stron.

Autor: (red)

Mrozy (nie)zakazane

W niedzielę 30 lipca z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, na dziedzińcu Gminnej Biblioteki Publicznej w Mrozach po raz kolejny zabrzmiały (nie)zakazane piosenki. Wieloletnia już akcja muzyczna jest inicjatywą nie tylko Muzeum Powstania Warszawskiego, ale i samych mieszkańców Warszawy, którzy zaszczepili nią wszystkich Polaków, w tym mieszkańców gmin w powiecie mińskim.

Autor: (łk)

Piątka w Woli

Wieczorem w sobotę 22 lipca w Woli Rafałowskiej na drodze powiatowej Skoda Octavia, którą podróżował jedynie kierowca zderzyła się z Fordem Cougar, w którym były cztery osoby.

Autor: (kpp)

Rekiny na Lipiny

– Oddajcie nasze pieniądze – napisały pracownice szkoły w Lipinach i stały z rozwiniętym transparentem przed siedzibą mroziańskiego urzędu gminy, gdzie właśnie radni zbierali się na sesję. Była już tam Alina Kozińska ze Stowarzyszenia Inicjatyw Oświatowych i to na jej prośbę przewodniczący zmienił porządek obrad. Przez ponad godzinę obie strony  konfliktu o szkołę i pieniądze wyjawiały swoje racje, ale do zgody nie doszło. Mimo polubownej postawy Kozińskiej, burmistrz nie ustąpił o krok. Był jak rekin pewien swej ofiary...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Promile z importu

Policjanci z komisariatu w Mrozach podczas kontroli drogowej Volkswagena Golfa, którym kierował mieszkaniec gminy Wierzbno, ujawnili, że ma on prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca odpowie niebawem za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Autor: (kpp)

Tylko Łukówiec

Zawody strażackie w Mrozach jak zwykle miały jednego faworyta, czyli jednostkę OSP Łukówiec. Jednak licznie zgromadzeni na stadionie w Mrozach kibice liczyli, że inne drużyny  także spróbują powalczyć o pierwsze miejsce. Nic z tego nie wyszło...

Autor: (łk)

Lipiny strajkują...

Jak zapowiadały w naszym studiu TV, tak zrobiły... Strajkują, bo chcą wyrównania zaległych wynagrodzeń. Nauczyciele i pracownicy szkoły w Lipinach w gminie Mrozy żądają od burmistrza natychmiastowej zapłaty za pracę w okresie od lipca 2016 do czerwca 2017 roku ponad 133 tysięcy złotych

Autor: (jaz)

Grodzisk olimpijski

Na boisku orlik przy szkole podstawowej w Grodzisku już po raz piąty zorganizowano Gminną Mini Olimpiadę Przedszkoli i Klas I-III. Organizatorami tego wydarzenia były – Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mrozach oraz Szkoła Podstawowa w Grodzisku im. Bohaterów Września 1939 r.

Autor: (łk)

Strajk na baj-baj

Prowadzonej od 2004 r. przez wiejskie stowarzyszenie szkole w Lipinach grozi upadek. Z końcem czerwca ma być eksmitowana z użytkowanego budynku. Ostatnią szansą wydaje się przekonanie rady gminy do przekazania nieruchomości stowarzyszeniu. Jeśli nie pomoże apel, będzie strajk okupacyjny...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Jaszczuk bez witaczy

Gmina Mrozy rozpisała konkurs na projekt witaczy, ale sukcesu nie osiągnęła

Autor: (jaz)

Jeruzal uświadomiony

Policjantka od szkolnej profilaktyki została zaproszona przez dyrekcję ZS w Jeruzalu do poprowadzenia lekcji o bezpieczeństwie w sieci internet dla uczniów z podstawówki oraz  gimnazjum.

Autor: (kpp)

Kanikuła na cel

Dzielnicowy gminy Mrozy starszy aspirant Janusz Chmielowski zorganizował wspólnie ze starszym sierżantem Jolantą Pronobis spotkanie dla uczniów klas trzecich, czwartych i  szóstych wykład o zagrożeniach w internecie.

Autor: (kpp)

Złodzieje nadzei

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lipiny, Dębowce, Borki od 12 lat prowadzi na terenie gminy Mrozy szkołę społeczną. Z powodzeniem, bo organizacja pozarządowa jest dobrym narzędziem realizowania potrzeb społecznych. Robi to lepiej i taniej, ale pod warunkiem efektywnej współpracy z samorządem. Prawo wskazuje, że jest ona dla gminy obligatoryjna. Zapomniały o tym ostatnio władze Mrozów, kradnąc szkole należne jej subwencje...

Autor:

Zdążyli wypić

W środku nocy na terenie mroziańskiej gminy, mieszkańców prywatnej posesji obudziły hałasy dochodzące z mobilnego sklepu, zaparkowanego na posesji. Zobaczyli jak dwóch  nieznanych mężczyzn ucieka, gubiąc po drodze puszki z piwem.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      4   |   5   |   6   |   7   |   8      »      [24]