Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Lipcowy Napoleon

Do kolejnego paradoksu związanego z dekomunizacją nazw ulic doszło w Mrozach. Okazuje się, że mieszkańcy niedużej ulicy 22 lipca nie chcą zmiany tej nazwy. W piśmie, w którym przedstawiają swoje stanowisko radzie gminy, podają, że 22 lipca nie musi kojarzyć się tylko z ogłoszeniem Manifestu PKWN.

Autor: (łk)

Sumy pożegnań

Placówki oświatowe zarządzane przez gminę Mrozy gładko przeszły przez zmiany wymuszone reformą. Dlatego dyrektorki szkół ze spokojem przedstawiły sprawozdanie z działalności w  minionym roku szkolnym oraz plany na ten, który właśnie się zaczyna...

Autor: Łukasz Kuć

Wzięci przeklęci

Kiedy nadchodzi 15 sierpnia, to tylko odpust w Jeruzalu, czyli filmowych Wilkowyjach. Co roku nie tylko po rozgrzeszenie, ale i mocną dawkę śmiechu. Tegoroczny był wprost ze słynnej na cały kraj ławeczki, która niczym grecki chór puentowała zachowania Polaków pierwszej dekady nowego wieku...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Ranczo na aucie

Na razie nie powstanie 11. sezon serialu Ranczo, a tylko film fabularny oparty na serialu. Dlaczego? Serial pochłania mnóstwo czasu i energii. Postanowili więc zrobić przerwę po dziesiątym sezonie, ale nie wykluczają jednak, że za jakiś czas wrócą do tej produkcji.

Autor: (jaz)

Mrozy zorientowane

W Mrozach miała miejsce druga odsłona imprezy na orientację pod nazwą Orientiada. Bazę dla uczestników przygotowano w siedzibie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, czyli w budynku mroziańskiej hali sportowej. Patronat nad tym wydarzeniem objęli starosta miński Antoni Jan Tarczyński oraz burmistrz Mrozów Dariusz Jaszczuk.

Autor: (łk)

Zniknęła z Rudki

Funkcjonariusze policji z mińskiej komendy powiatowej prowadzą poszukiwania 76-letniej Wandy Klimiuk. Kobieta ma około 150 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, wagi około 50 kg. Ma  krótkie, siwe i faliste włosy, jasne oczy, okrągłą twarz, prosty nos, średnie uszy i pełne uzębienie. Od 6 miesięcy przebywała ona w zakładzie opieki Rudce, z którego wyszła 13 sierpnia 2017 roku około 8.30 rano.

Autor: (kpp)

Stłuczona Yamaha

W piątek 18 sierpnia w Mrozach na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Grzybowej motocykl marki Yamaha R1 zderzył się z samochodem dostawczym Fiat Scudo. W wyniku tego zdarzenia  poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące jednośladem.

Autor: (kpp)

Płomieniec na dachu

W Płomieńcu w gminie Mrozy doszło do pożaru pokrycia dachu na budynku obory. Po ugaszeniu ognia trzeba było rozebrać nadpaloną część konstrukcji dachu. W tych działaniach brały udział cztery zastępy OSP i jeden PSP.

Autor: (kpp)

Lipiny zawieszone

W poniedziałek 7 sierpnia 2017 roku komitet strajkowy pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipinach podjął decyzję o zmianie formy protestu. Po 43 dniach strajku okupacyjnego budynku szkoły zawiesił go do odwołania.

Autor: (jaz)

Mrozy dla mistrzów

W minioną niedzielę w ramach cyklu turniejów Mroziańska Plaża 2017 w siatkówkę plażową miały grać męskie i żeńskie duety. Niestety z tych ostatnich zgłosił się tylko jeden, więc niedzielne zmagania zdominowała rywalizacja mężczyzn.

Autor: (łk)

Lipiny z dymisją

Sytuacja w Lipinach daleka jest od spokoju. Niedawno sołtys Robert Kluczek /na zdjęciu/  złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Przyczyny oficjalnie nie są znane, ale prawdopodobnie miał dość konfliktu władz gminy ze stowarzyszeniem, a nie chciał się opowiadać za żadną ze stron.

Autor: (red)

Mrozy (nie)zakazane

W niedzielę 30 lipca z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, na dziedzińcu Gminnej Biblioteki Publicznej w Mrozach po raz kolejny zabrzmiały (nie)zakazane piosenki. Wieloletnia już akcja muzyczna jest inicjatywą nie tylko Muzeum Powstania Warszawskiego, ale i samych mieszkańców Warszawy, którzy zaszczepili nią wszystkich Polaków, w tym mieszkańców gmin w powiecie mińskim.

Autor: (łk)

Piątka w Woli

Wieczorem w sobotę 22 lipca w Woli Rafałowskiej na drodze powiatowej Skoda Octavia, którą podróżował jedynie kierowca zderzyła się z Fordem Cougar, w którym były cztery osoby.

Autor: (kpp)

Rekiny na Lipiny

– Oddajcie nasze pieniądze – napisały pracownice szkoły w Lipinach i stały z rozwiniętym transparentem przed siedzibą mroziańskiego urzędu gminy, gdzie właśnie radni zbierali się na sesję. Była już tam Alina Kozińska ze Stowarzyszenia Inicjatyw Oświatowych i to na jej prośbę przewodniczący zmienił porządek obrad. Przez ponad godzinę obie strony  konfliktu o szkołę i pieniądze wyjawiały swoje racje, ale do zgody nie doszło. Mimo polubownej postawy Kozińskiej, burmistrz nie ustąpił o krok. Był jak rekin pewien swej ofiary...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Promile z importu

Policjanci z komisariatu w Mrozach podczas kontroli drogowej Volkswagena Golfa, którym kierował mieszkaniec gminy Wierzbno, ujawnili, że ma on prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca odpowie niebawem za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Autor: (kpp)

Tylko Łukówiec

Zawody strażackie w Mrozach jak zwykle miały jednego faworyta, czyli jednostkę OSP Łukówiec. Jednak licznie zgromadzeni na stadionie w Mrozach kibice liczyli, że inne drużyny  także spróbują powalczyć o pierwsze miejsce. Nic z tego nie wyszło...

Autor: (łk)

Zobacz więcej: [1]      «      4   |   5   |   6   |   7   |   8      »      [25]