MrozyKalejdoskop

Co robić z osobami niepełnosprawnymi ze sprzężeniami oraz dotkniętymi autyzmem, dla których już się zakończyła ścieżka edukacyjna? Najlepiej stworzyć im swoisty raj, czyli środowiskowy dom samopomocy.  

W Mrozach

Kalejdoskop / W Mrozach

Taki właśnie ośrodek dla 15 osób powstał w Mrozach w ramach realizacji programu kompleksowego wsparcia rodzin ze środków rezerwy celowej Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz z budżetu Wojewody Mazowieckiego. Podmiotem prowadzącym placówkę jest Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, któremu powiat miński po rozstrzygnięciu konkursu zlecił prowadzenie ŚDS, a Mrozy przekazały w użyczenie pomieszczenia w budynku dawnego internatu.

Zajęcia odbywają się w sześciu praktycznych pracowniach, czyli informatyczno- -multimedialnej, rehabilitacji, porządkowo- -technicznej, psychologicznej, gospodarstwa domowego oraz arteterapii z zajęciami plastycznymi i muzycznymi. Placówka ma również pokój wypoczynku oraz dużą świetlicę, gdzie odbywają się zajęcia z muzykoterapii i psychodramy.

Nowy dom środowiskowy poświęcił bp Romuald Kamiński, a w uroczystości otwarcia uczestniczył wojewoda mazowiecki - Sylwester Dąbrowski, starosta Antoni J. Tarczyński oraz władze PCPR i gminy.

Numer: 7 (1115) 2019   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *