Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Klaka bez Grzesiaka

Były miński burmistrz od ośmiu lat zasiada w ławach rady powiatu. Z początku wydawało się, że może zostać nawet jej przewodniczącym, ale układ koalicyjny pozwolił mu – i to nie od razu – kierować komisją rewizyjną. Stara się być aktywnym radnym, a przed nadchodzącymi wyborami pokusił się o krytyczne podsumowanie nie tylko działań zarządu i rady, ale też powiatowej kontroli...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Orzeł nie dożył

27 sierpnia 1949 r. w więzieniu mokotowskim przy ul. Rakowieckiej w Warszawie komuniści zamordowali por. Zygmunta Jezierskiego ps. Orzeł – dowódcę oddziału partyzanckiego Rejonu NSZ Mrozy, który jako ostatni oddział leśny zwalczał czerwoną zarazę w mińskim powiecie...

Autor: (mjch-jaz)

Oszmiany do wymiany

Lipcowa wizyta delegacji powiatu mińskiego w rejonie oszmiańskim zaczyna się konkretyzować. Wreszcie w poniedziałek, 27 sierpnia 2018 r. redaktor naczelny tygodnika i TV Co słychać? Jan Zbigniew Piątkowski przekazał na ręce Starosty Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego umowę o współpracy w zakresie wspólnych projektów medialnych, podpisaną pomiędzy naszymi mediami, a białoruską gazetą Aszmiański Wiesnik.

Autor: (zp-pm)

KRUSowa Natalia

Wspaniały sukces w konkursie organizowanym przez KRUS odniosła Natalia Rastawicka z Ludwinowa. Młoda mieszkanka gminy Jakubów, która na co dzień uczęszcza do jakubowskiej szkoły, przebrnęła zwycięsko przez wszystkie lokalne etapy VIII konkursu plastycznego dla dzieci BEZPIECZNIE NA WSI MAMY – WYPADKOM ZAPOBIEGAMY i jej praca znalazła się w etapie ogólnopolskim.

Autor: (łk)

Ogrodowe fanty

Mieszkaniec mińskiej gminy powiadomił policję o włamaniu do jego garażu. Nieznany sprawca przeciął kłódkę zabezpieczającą drzwi i dokonał kradzieży dwóch przedłużaczy, węża ogrodowego oraz parasola ogrodowego.

Autor: (kpp)

Talie batalii

Samoloty, czołgi, armaty, kawaleria i piechota. Do tego strzały, wybuchy, pożary i miarowy głos spikera. Gdyby nie on, wrażenie sierpniowego pola bitwy o Nowomińsk byłoby nie tylko pełniejsze, ale i groźniejsze. Sentencje historyczne sprzed 98 lat znacznie uspokajały, ale i tak było się czego bać. Wbrew pozorom dzieci nie płakały i nie uciekały... Może to objaw komputerowych gier wojennych, a może coraz bardziej dojmującej znieczulicy...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Żniwne dziwy

W czasie dożynkowym wszyscy mówią, a nawet doceniają trud rolnika. Jakiż to trud w erze kombajnów i pras do słomy – ironizują starsi rolnicy, przypominając wcale nie tak dawne czasy. Wtedy dzieci podawały snopki, trochę starsi odbierali, a dorośli puszczali do maszyny.

Autor: (jaz)

Podmińskie podróby

Wielotygodniowa praca mundurowych przyniosła efekt w postaci zatrzymania na gorącym uczynku trzech osób, które handlowały podrabianą odzieżą. Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją mińskiej komendy od kilku tygodni rozpracowywali firmę, która w internecie handlowała podrabianą odzieżą i kosmetykami.

Autor: (kpp)

Okręgi ze wstęgi

Sąd odrzucił skargę mieszkańców Gminy Mińsk Mazowiecki dotyczącą okręgów wyborczych wyznaczonych przez Komisarza Wyborczego w Siedlcach. W odwołaniu tym przez tylko jeden dzień zebrano 350 podpisów niezadowolonych wyborców. Głównym argumentem w odwołaniu była duża rozbieżność w liczbie mieszkańców pomiędzy okręgami oraz fakt, że podział ten burzy historyczne granice. Niestety takie argumenty nie przekonały PKW ani Sądu Administracyjnego.

Autor: (jaz)

Szpital pytań

Ochrona zdrowia w powiecie martwi przede wszystkim radnych opozycyjnych. To oni – mimo składanego przez dyrekcję sprawozdania z działalności – pytali o sprawy personalne i finansowe. Odpowiadał starosta i tymczasowy dyrektor, ale nie wszystkim ich wynurzenia dały satysfakcję. Może dlatego, że poruszone problemy wymagają kłopotliwych decyzji…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Dziura przewozowa

Przewoźnik Mobilis w niechlubny sposób pożegnał się z komunikacyjną obsługą powiatu mińskiego, a zachowanie lokalnych władz w tej sprawie także pozostawia wiele do życzenia. Tak w sposób oględny można streścić powszechny pogląd mieszkańców, którzy z dnia na dzień, bez uprzedzenia stracili możliwość dojazdu do pracy czy lekarza...

Autor: Łukasz Kuć

Mobilis oszukał...

W marcu wszyscy otrzymali oficjalną informację od PKS Mińsk Mazowiecki, że dotychczasowe przewozy będą realizowane do końca czerwca 2018 r. Okazało się to oszustwem, bo kierowcy poszli na urlopy i Mobilis skończył przewozy już w sobotę 23 czerwca.

Autor: (jaz)

Sumy do dumy

Stypendia naukowe dla uczniów to już prawie standard w wielu samorządach. W mińskiej gminie poświęca się im część przedwakacyjnej sesji rady, by nadać wręczeniom uroczysty charakter. W tym roku pierwszy raz nagrodzono także najlepszych sportowców...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Kluki pożarowe

We wtorek 19 czerwca wczesnym popołudniem w Klukach doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego. Kiedy na miejsce przybyła straż pożarna, dom był już cały w ogniu, a zagrożone pozostawały sąsiednie zabudowania. Strażacy zdołali zapobiec dalszemu rozprzestrzenieniu się ognia, ale budynek mieszkalny uległ całkowitemu spaleniu.

Autor: (kpp)

Tygrysice z awansem

Ciężko pracowały na ten sukces i wreszcie się udało – piłkarki Tygrysa Huta Mińska awansowały do II ligi. Sezon zakończyły efektownym zwycięstwem 8:0 na własnym stadionie, na którym zgromadziła się spora grupa kibiców. Ostatnim rywalem Tygrysa był Żbik Nasielsk, który do Huty Mińskiej przyjechał w 10-osobowym składzie. Wszystko zapowiadało więc, że gospodynie poradzą sobie bez większych problemów.

Autor: (łk)

Promile i marihuana

Mińscy policjanci zatrzymali w Stojadłach kierującego pod wpływem alkoholu. Jednak kontrola drogowa na ul. Warszawskiej, podczas której sprawdzili mieszkańca mińskiej gminy – kierowcę Nissana, wykazała także coś więcej.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [33]