23°C
11°C
Numer 3 - ∞ /1318 - ∞/
22.01.2023
Numer 3 - ∞ /1318 - ∞/ 22 stycznia 2023
• Szmal za stal• Na Boże Narodzenie i 2025 rok• Sieje nadzieje• Łasy na trasy• Wiekowa odnowa• Mierzy w rycerzy
KUP SUBSKRYPCJĘ
W piątek 28 kwietnia w KSP odbyło się spotkanie I z-cy komendanta stołecznego, podinsp. Jacka Olkowicza, kierownictwa wydziału prewencji KSP oraz oficerów prasowych i funkcjonariuszy prewencji kryminalnej z komend rejonowych i powiatowych garnizonu stołecznego
W ostatni weekend kwietnia (29-30) nasze zespoły na murawach boisk 10 razy wygrały i poniosły 6 porażek. Formy nie odzyskała mińska Mazovia, która i tym razem przegrała - 0:3 ze Startem Otwock. W górę za to pną się juniorzy starsi MOSIR-u, o czym świadczy wynik 7:2 z Tęczą 34 Płońsk oraz młodsi - 3:0 ze Zrywem Sobolew
Trwają obrady oddziałów gminnych OSP. Po Dobrem, w miniony weekend w Posiadałach spotkali się ochotnicy z gminy Cegłów, a w mińskim UG obradowali delegaci z miasta i gminy Mińsk Mazowiecki.
- Podróżny posiadający ważny bilet może nieodpłatnie przewieźć pociągiem jeden rower.
- Tu zejdą się drogi pacjentów i personelu – powiedziała dr Katarzyna Tobiasz w ubiegły czwartek, 20 kwietnia, podczas uroczystego otwarcia Pracowni Rezonansu Magnetycznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Siedlcach.
W piątek 21 kwietnia cały pałac rozbrzmiewał piosenkami przedszkolaków.
Jednak stało się. Na sesji rady gminy w Mrozach 25 kwietnia Krzysztof Lech złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego rady.
Wszystko wskazuje, że wreszcie w Mińsku Mazowieckim otwarto centrum sportowo-rekreacyjne na poziomie ponadlokalnym.
W czwartek 20 kwietnia Kałuszyn gościł nauczycieli i uczniów z mińskiej Miejskiej Szkoły Artystycznej.
W lutym 2006 roku wójt Miklaszewski złożył wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego „Rozwój inicjatyw lokalnych” na zakup strojów dla członkiń KGW z terenu gminy Cegłów.
Urzędy Skarbowe wyjdą naprzeciw oczekiwaniom podatników, a nawet gapowiczów.
W związku z nie otrzymaniem opinii z RIO wycofano z porządku obrad sesji w Dębem Wielkim udzielenie absolutorium dla wójta.
W minioną sobotę, 22 kwietnia nauczyciele, wychowawcy, pracownicy poradni, studenci – jako przyszli pedagodzy oraz sami uczniowie i ich rodzice z regionu spotkali się z książką edukacyjną na jej już szóstych targach.
Po ustąpieniu ze stanowiska dyrektora przedstawicielstwa, zasłużonego Zbigniewa Stąsieka, jego obowiązki pełni od początku marca nie mniej charyzmatyczna dotychczasowa zastępczyni dyrektora, pani Danuta Nurzyńska-Wereszczyńska.
Na forum gminy powróci prawdopodobnie sprawa podstawówki w Rządzy, która decyzją RG miała być zlikwidowana.
Ledwie wyjrzało słońce i słupek rtęci wreszcie ruszył w górę, pierwsze stoliki wywędrowały z wnętrza pod parasole przy ul. Kilińskiego.