Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Kobiecy Wiśniew

Nie wszystkim się chce świętować 8 marca, a niektórzy wręcz buntują się przeciw świętu kobiet wymyślonym przez mężczyzn. Takich patronalistycznej opozycji nie mają gospodynie z gminy Jakubów, które w tym roku biesiadowały w Wiśniewie.

Autor: jaz

Ziemia malowana

O czym szumią mazowieckie? Ostatnio plastycznie przez pokazywanie mostów, mostków i wiaduktów z terenu miasta i powiatu mińskiego w dowolnej technice plastycznej lub w kadrze aparatu fotograficznego.

Autor: jaz

Jak Kusy z Mechanikiem

Chodzi o współpracę, którą zadeklarowały dwie mińskie szkoły – GM-3 i ZSZ-2 w ramach kształcenia informatyczno-technicznego.

Autor: jaz

Jajeczka w KPP

Jak co roku w mińskiej Komendzie odbyło się uroczyste spotkanie Wielkanocne z udziałem policjantów, policjantek i pracowników Policji.

Autor: jaz

Mrozy dla rodziny

Gmina Mrozy spośród 250 gmin z całej Polski znalazła się wśród 15 nominowanych do tytułu 

Autor: jaz

Wigilia z biskupem

19 grudnia 2012 odbyło się spotkanie wigilijne pracowników Starostwa w Węgrowie,
na które przybył wyjątkowy gość- ordynariusz drohiczyński, ks. bp Antoni Dydycz.

Autor: jaz

Po światełko...

Zuchy, harcerze i instruktorzy Hufca ZHP Mazowsze zapraszają wszystkich mieszkańców Mińska i całego powiatu mińskiego na odbieranie Betlejemskiego Światła Pokoju.

Autor: jaz

Cyfrowe w Mrozach

Gminne Centrum Kultury w Mrozach zaprasza na pierwsze seanse do kina po modernizacji – zakupie projektora cyfrowego i systemu audio.

Autor: jaz

Świąteczny PSL

W domku myśliwskim Koła Łowieckiego Jedlina w Piasecznie odbyło się świąteczne posiedzenie Zarządu Gminnego PSL w Cegłowie.

Autor: jaz

Mechatronika przyszłości

Mechatronika przyszłości? Czemu nie i do tego w Mińsku, gdzie 4 grudnia po raz drugi sympozjum  naukowe zorganizowali trzej inżynierowie XXI wieku – Michał Abramowski z Mechanika, Krzysztof  Szczurowski z instytutu pojazdów wydziału samochodów i maszyn roboczych Politechniki Warszawskiej i Kamil Sybilski z katedry mechaniki i informatyki stosowanej Wojskowej Akademii Technicznej

Autor: jaz

Szósty Topaz

W sobotę, 15 grudnia o godz. 8.00 odbędzie się wielkie otwarcie kolejnego, już szóstego w Mińsku Mazowieckim marketu Topaz. Sklep przy ulicy Dąbrówki 52 to największa placówka handlowa Zbigniewa Paczóskiego w mieście – liczy prawie 1200 metrów powierzchni sprzedażowej.

Autor: jaz

Laury jedenaste

Zarząd Powiatu Mińskiego ogłosił jedenastą edycję nagród powiatu mińskiego. Wnioski o statuetki Laury 2012 można składać do 31 grudnia 2012 r.

Autor: jaz

Narodowcy - Kresowiakom

Stowarzyszenie Odra-Niemen rozwija inicjatywy i projekty kresowe, polonijne, historyczne i edukacyjne. Od 2009 roku stowarzyszenie organizuje akcje świąteczną zbierania darów dla polskich kombatantów na kresach.

Autor: JAZ

Światło na dobro

Zuchy, harcerze i instruktorzy Hufca ZHP Mazowsze pragną gorąco zaprosić wszystkich mieszkańców Mińska Mazowieckiego i całego powiatu mińskiego po odebranie Betlejemskiego Światła Pokoju.

Autor: jaz

Wiatry Beaty

- Wiatr nam zaśpiewa piosenkę , o życiu w samotnej pogoni za tym, co ulotne, nietrwałe... – tak napisała w wierszu „Życie jak poemat” Beata Dudek (Piwowarczyk). Mińszczanka z urodzenia, ekonomistka z zawodu, niedawno odkryła w sobie potrzebę i umiejętność przelania na papier swych uczuć, przemyśleń, pragnień. Zawarła je w tomiku wierszy „Dolina wzruszeń”, który ukazał się w 2012 roku nakładem Wydawnictwa Poligraf. W swej pogoni za tym co trwałe i codzienne Beata Dudek zawędrowała najpierw do Kornwalii, później wróciła do Warszawy, by wreszcie osiąść na stałe w Chicago.

Autor: JAZ

PCPR ankietuje

Uchwałą Nr XXX/224/2006 Rady Powiatu Mińskiego z 6 września 2006 r. przyjęto do realizacji „Powiatową Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2006 - 2016 dla Powiatu Mińskiego”.

Autor: jaz

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4      »