Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Zatrzymała pijanego

Jedna z mieszkanek gminy Mrozy zatrzymała pijanego kierowcę. Przed kilkoma dniami jadąc swoim samochodem zauważyła ona, że poruszający się przed nią Opel wykonuje dziwne manewry i jedzie wężykiem. Kiedy samochód nagle zatrzymał się na ul. Granicznej w Mrozach, kobieta podbiegła do auta, zabrała kierowcy kluczyki i powiadomiła policję.

Autor: (kpp)

Trzy potrącenia

W minionym tygodniu na terenie powiatu mińskiego miały miejsce trzy wypadki drogowe z udziałem pieszych.

Do pierwszego wypadku doszło 10 grudnia około 18:20 w Latowiczu. Nietrzeźwy pieszy stracił równowagę i wszedł wprost pod nadjeżdżający pojazd. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policjanci zbadali kierowcę samochodu – był trzeźwy.

Autor: (kpp)

Sauna w ogniu

W Zalesiu w gminie Siennica miał miejsce pożar sauny przylegającej do murowanego budynku mieszkalnego. Dzięki szybkiej reakcji właścicieli, którzy podjęli próbę gaszenia pożaru przy użyciu gaśnic proszkowych, pożar został stłumiony i nie przedostał się na część mieszkalną. Strażacy zajęli się dogaszaniem ognia i rozbiórką nadpalonych elementów konstrukcyjnych dachu sauny.

Autor: (kpp)

Stojeckie promile

W czwartek 12 grudnia policjanci ruchu drogowego w Stojadłach zatrzymali do kontroli kierującego Skodą. Okazało się, że mężczyzna jest pijany. Po zbadaniu alkomatem stwierdzono, że w jego organizmie są niemal 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz odpowie jeszcze za kierowanie po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: (kpp)

Ukradł przy Pięknej

Mińscy kryminalni odzyskali skradziony pod koniec października rower. Pojazd o wartości ok. 1700 zł został ukradziony z okolic ulicy Pięknej w Mińsku Mazowieckim. Kiedy właściciel ujawnił kradzież, powiadomił o tym fakcie policję.

Autor: (kpp)

Hala w płomieniach

W poniedziałek, 25 listopada w Latowiczu doszło do pożaru budynku produkcyjnego. Hala położona przy ul. Kościuszki, w której wytwarzano tworzywa sztuczne, uległa całkowitemu spaleniu. Udało się natomiast uratować pobliskie zabudowania – garaż oraz drewniany budynek mieszkalny. W wielogodzinnej i trudnej akcji gaśniczej wzięły udział trzy zastępy PSP i 17 zastępów OSP.

Autor: (kpp)

Podpalacz w Swobodzie

Po blisko 3-miesięcznej przerwie w powiecie mińskim ponownie doszło do podpalenia bel słomy. Do zdarzenia, za które prawdopodobnie odpowiada podpalacz, doszło w nocy 27 listopada w Swobodzie w gminie Siennica. Strażakom udało się zapanować nad ogniem, ale spłonęło 150 bel słomy. W akcji brały udział dwa zastępy PSP oraz sześć zastępów OSP.

Warto przypomnieć, że podobnie podpalenia w sierpniu miały miejsce w Drożdżówce i Zalesiu, a we wrześniu w Mikanowie.

Autor: (kpp)

Dzielnicowy dla seniorów

Dzielnicowy Piotr Kaczmarski przeprowadził szkolenie dla seniorów w klubie osiedlowym Przełom w Mińsku Mazowieckim. Spotkanie było możliwe dzięki nawiązaniu kontaktu ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych Nasza Przestrzeń, które zaproponowało przeprowadzenie takiej inicjatywy. Dwugodzinne spotkanie dotyczyło poprawy bezpieczeństwa oraz unikania zagrożeń.

Autor: (kpp)

Kałuszyn debatował

W domu kultury w Kałuszynie zorganizowano debatę społeczną na temat bezpieczeństwa. Wzięli w niej udział przedstawiciele policji, lokalnych władz oraz mieszkańcy gminy Kałuszyn. Na początku przedstawiono zalety korzystania z narzędzi informatycznych takich jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i Moja Komenda, a następnie zaczęły się pytania do mundurowych.

Autor: (kpp)

Dbają o niechronionych

W środę 4 grudnia w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pn. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. W ramach realizowanych już po raz jedenasty w tym roku działań o zasięgu ogólnopolskim funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierujących samochodami wobec pieszych i użytkowników rowerów. Szczególną opieką zostały objęte przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów usytuowane na ruchliwych drogach oraz takie, na których doszło do wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Autor: (kpp)

Porady przed świętami

Okres przedświąteczny to czas wykorzystywany przez drobnych złodziei oraz wszelkiej maści przestępców szukających łatwych okazji do dorobienia się czyimś kosztem. Wielu mieszkańcom może udzielić się roztargnienie, a nawet zapominalstwo.

Autor: (kpp)

Ciąg zderzeń

W piątek, 6 grudnia ok. 19:52 w Stojadłach doszło do zderzenia czterech pojazdów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący osobowym Volvo nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i uderzył w poprzedzający go Seat, który wjechał w Hondę, a ta uderzyła w Skodę.

Autor: (kpp)

Zepchnął z pasa

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 8 grudnia ok. 11:35 na drodze wojewódzkiej 802 w Pogorzeli.

Autor: (kpp)

Marihuana w młynku

W sobotnie popołudnie 8 grudnia policyjni wywiadowcy zabezpieczyli u jednego z kierowców marihuanę. Poruszał się on po terenie Mińska osobowym Oplem. W trakcie sprawdzania bagażu na tylnym siedzeniu mundurowi znaleźli młynek, w środku którego znajdował się susz roślinny. 23-letni mieszkaniec powiatu mińskiego został zatrzymany do wyjaśnienia. Mężczyzna odpowie teraz za nielegalne posiadanie narkotyków.

Autor: (kpp)

Stanisławów po alkoholu

Policjanci ze Stanisławowa ujawnili pijanego kierowcę. Podczas kontroli osobowego Opla ustalili, że poruszający się nim mieszkaniec stanisławowskiej gminy znajduje się w stanie nietrzeźwości.

Autor: (kpp)

Konsola oszusta

Policjanci wyjaśniają okoliczności oszustwa internetowego, do którego doszło podczas zakupu konsoli do gier. Pokrzywdzony na jednym z portali aukcyjnych znalazł ogłoszenie oferujące wspomniany sprzęt.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [182]