Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Zagrali rodzice

W Małym Przedszkolu w Podcierniu odbyły się jasełka oraz uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Było to wyjątkowe spotkanie. Tym razem nie przedszkolaki, a ich rodzice wystąpili w roli aktorów, prezentując swoje umiejętności przed swoimi pociechami i rodzicami.

Autor: (jaz)

MTSz lepszy od Skoczka

W meczach 5 i 6 rundy III Ligi Mazowieckiej w szachach drużyna Skoczka Siedlce przegrała nieoczekiwanie z warszawską Agape Białołęka 2-3 oraz zremisowała z Roszmenami Piastów 2,5 – 2,5.

Autor: (jaz)

W finale logistyki

Łukasz Gruba i Kacper Jaskulski z mińskiego ZSE, a wraz z nimi 62 uczniów z 29 szkół ponadgimnazjalnych mają już miejsce w finale V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Autor: (jaz)

Można pomóc

Waldemar Mirecki – radny miasta Mińsk Mazowiecki – prosi o pomoc. Nie dla siebie… Otóż synowi jego siostry, a jego chrześniakowi, urodziło się bardzo chore dziecko, u którego stwierdzono autyzm wysokiego stopnia.

Autor: (jaz)

Paszport od zaraz

W ubiegłym  roku wojewoda mazowiecki wydał 222 tys. paszportów. Od 17 stycznia 2013 roku wniosek o paszport będzie można złożyć w dowolnym wydziale paszportowym na terenie całego kraju, bez względu na miejscezameldowania.

Autor: (jaz)

Czas na Leśną

UM informuje, że 10 stycznia ruszyła rozbudowa ul. Leśnej wraz z budową kanalizacji deszczowej w ul. Małaszczyckiej. Wykonawcą inwestycji jest Włodzimierz Królik, czyli firma KROL z siedzibą w Wołominie.

Autor: (jaz)

Siennicki orszak

Chociaż Siennica miastem nie jest to z dumą jej ulicami przemaszerował Orszak Trzech Króli prowadzony przez księdza proboszcza Marka Kasprzaka i wójta Grzegorza Zielińskiego (pełniącego rolę jednego z króli).

Autor: (jaz)

Choinka z atrakcjami

Choinka noworoczna dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Górkach to nie tylko zabawa. Rodzice oraz nauczyciele przygotowali moc atrakcji dla swoich podopiecznych.

Autor: (jaz)

Mistrzowie z pałacu

W pałacu Dernałowiczów odbyły się jubileuszowe X Mistrzostwa Miejskiego Domu Kultury w szachach.

Autor: (jaz)

Trzeci badminton

Trzeci turniej badmintona, tegorocznego cyklu GRAND PRIX, organizowany przez MOSiR został przeprowadzony 13 stycznia w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 z udziałem blisko 50 uczestników czterech kategorii.

Autor: (jaz)

Liga wiedzy

W dębskiej gminie uczniowie mają ligę. Nie piłkarską – a ligę wiedzy. Właśnie w minioną sobotę w budynku gimnazjum w Dębem Wielkim miał miejsce półfinał i finał gminnej ligi szkół. Był to konkurs wiedzy zorganizowany uczniom klas szóstych z terenu gminy Dębe Wielkie. Obejmował on wiedzę z języka polskiego, angielskiego, historii i matematyki

 

Autor: (jaz)

Czwórka w rankingu

Aż cztery szkoły średnie z powiatu mińskiego znalazły się w tegorocznym rankingu edukacyjnym miesięcznika Perspektywy.

Autor: (jaz)

Mińska statystyka

Na 31 grudnia 2012 roku miasto Mińsk Mazowiecki liczyło 38 452, w tym 18 115 mężczyzn i aż 20 337 kobiet. Poza nimi mamy 1 164 osób zameldowanych na pobyt czasowy.

Autor: (jaz)

Bez laureatek

W artykule Siódme zdrowie doszło do pominięcia dwóch laureatek konkursu o chorobach XXI wieku. 

Autor: (jaz)

Mikroklimat za Figaro

Od 28 grudnia 2012 r. kino w Mrozach wznowiło swoją działalność, a po konsultacjach zostało nazwane Mikroklimatem. Przystosowanie Figara do jakości cyfrowej kosztowało mroziański samorząd 277 tysięcy złotych.

Autor: (jaz)

Pierwsze mistrzostwa

Jak anonsowaliśmy, w sobotę 19 stycznia 2013 roku w hali widowiskowo-sportowej
GM-3 w Mińsku przy ul. Siennickiej 17 odbędą się ogólnopolskie pierwsze Otwarte
Mistrzostwa Polski Sztuk Walk Federacji WFMC. Nasz tygodnik i telewizja są patronami medialnymi tego turnieju.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      163   |   164   |   165   |   166   |   167      »      [182]