Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Spłonął przy Wiejskiej

W piątek 20 marca w Mińsku miał miejsce pożar, w którym zginęła jedna osoba. Około godz. 21.45 zapaliła się drewniana przybudówka do budynku gospodarczego położonego przy ul. Wiejskiej. W trakcie akcji gaśniczej strażacy znaleźli w pomieszczeniu zwłoki 70-letniego mężczyzny, który zajmował spalone pomieszczenie.

Autor: (kpp)

Czołowo z ciągnikiem

Na DK-50 między Grębiszewem a Rudzienkiem doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym. W wyniku tego zdarzenia, które miało miejsce 29 marca ok. godz. 19.30, traktor dachował i znalazł się w przydrożnym rowie. Jak się jednak okazało, nie było osób poszkodowanych. Na miejscu działały zastępy PSP z Mińska i Otwocka, a także OSP z Zamienia, Rudzienka, Gadki i Kołbieli.

Autor: (kpp)

Rowery bez właścicieli

Policjanci z mińskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży na terenie Mińska. Łupem złodziei padły m.in. rowery. Mundurowi poszukują ich właścicieli, więc jeśli rozpoznajesz prezentowane na zdjęciach jednoślady, skontaktuj się telefonicznie z prowadzącym postępowanie aspirantem Mariuszem Lulką pod numerem telefonu 25 759 72 39.

Autor: (kpp)

Kwarantanna na komisariacie

Komisariat policji w Sulejówku został objęty kwarantanną. Jest to spowodowane kontaktem jednego z funkcjonariuszy z osobą zakażoną koronawirusem.

Autor: (kpp)

Kwarantanna w aplikacji

Szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla osób objętych kwarantanną – to główny cel aplikacji Kwarantanna domowa. Wysłanie zdjęcia zamiast wizyty policjantów – tak, dzięki aplikacji, może wyglądać kwarantanna domowa. Aplikacja jest darmowa, bezpieczna i dostępna w sklepach Google Play i App Store.

Autor: (kpp)

Ukradł przyczepkę

Policjanci namierzyli mężczyznę podejrzanego o kradzież przyczepki. Wcześniej mundurowi z komisariatu w Stanisławowie otrzymali informację, że została ona zabrana z nieogrodzonej posesji w nocy, podczas nieobecności właściciela.

Autor: (kpp)

Ogniowy sezon

Rozpoczął się sezon na wypalanie traw. Pomimo powtarzanych nie tylko przez strażaków apeli, żeby tego nie robić, mieszkańcy powiatu mińskiego nadal podkładają ogień na swoich polach i łąkach.

Autor: (kpp)

Włamywacz na monitoringu

Policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży z włamaniem do jednego z domów na terenie Sulejówka. Łupem sprawców padły pieniądze, sprzęt RTV oraz biżuteria. Do przestępstwa doszło w sylwestrową noc. Jedna z kamer monitoringu zarejestrowała wizerunek mężczyzny mogącego mieć związek z tym zdarzeniem.

Autor: (kpp)

Amfa w Jędrzejniku

Przed kilkoma dniami policjanci mińskiej komendy w Jędrzejniku zabezpieczyli amfetaminę. Stało się to podczas kontroli jednego z pasażerów osobowego BMW. Miał on w odzieży torebkę z narkotykiem. 36-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Teraz odpowie za nielegalne posiadanie narkotyku. Może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: (kpp)

Pijana za kółkiem

Policjanci drogówki, którzy patrolowali Latowicz, zauważyli w pewnym momencie dziwnie poruszające się auto. Podejrzewając, że kierowca osobowego Mitsubishi może być pod wpływem alkoholu, podjęli interwencję.

Autor: (kpp)

Uszkodził wysepkę

Przed kilkoma dniami w Okuniewie jadący samochodem Volvo uszkodził wysepkę drogową. Na miejsce zostali wezwani policjanci, którzy zbadali kierowcę alkomatem.

Autor: (kpp)

Staranował i uciekł

Na jednym z parkingów przy sklepie w Dębem Wielkim doszło do kolizji. Kierujący ciężarowym Nissanem uderzył w zaparkowanego Forda, uszkadzając drzwi, lusterko oraz szybę, następnie wjechał w murek oddzielający parking od drogi, po czym odjechał w nieznanym kierunku.

Autor: (kpp)

Złamali kwarantannę

Dwóch mińszczan wykazało się nieodpowiedzialna postawą i złamało kwarantannę, której byli poddani. O wszystkim została powiadomiona policja, która potwierdziła informację przeglądając nagrania monitoringu. Wynikało z nich, że 26- i 27-latek, po kontroli dokonanej przez funkcjonariuszy, opuścili swoje mieszkanie i udali się do pobliskiego sklepu.

Autor: (kpp)

Partyzancka bez ustępstw

W Halinowie na ul. Partyzanckiej doszło do zderzenia dwóch pojazdów – Mercedesa i Seata. Wypadek miał miejsce we wtorek 24 marca kilka minut po 14:00. Policjanci którzy bardzo szybko dotarli na miejsce i wstępnie ustalili przebieg zdarzenia.

Autor: (kpp)

Zawieszone urzędy

W związku z koniecznością wzmocnienia ochrony przed koronawirusem i w trosce o najwyższe bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników od 17 marca 2020 roku Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim oraz jego referaty w Halinowie i Sulejówku będą zamknięte dla interesantów do odwołania.

Autor: (kpp)

Mundurowa kwarantanna

Resort zdrowia wdrożył ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Umundurowani policjanci wspierając służby sanitarne będą przynajmniej raz na dobę sprawdzać, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [185]