Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Rada na pracę

W mińskim starostwie nastąpiło uroczyste wręczenie powołań członkom Powiatowej Rady ds. Zatrudnienia, której kadencja trwa cztery lata i zakończy się 28 stycznia 2017 r. 

Autor: (jaz)

Walentynki na lodowisku

W niedzielę 17 lutego o 15.30 na lodowisku miejskim przy ul. Wyszyńskiego MOSiR zaprasza na lodowe walentynki.

Autor: (jaz)

Niedziela ze wsypą

W najbliższą niedzielę, 17 lutego, przypada 69. rocznica Wielkiej Wsypy. W związku z tym członkowie TPMM pokusili się o przygotowanie okolicznościowej wystawy przybliżającej dzieje obwodu AK Mewa – Kamień i realia codziennego życia w okupowanym mieście i okolicznych wsiach.

Autor: (jaz)

Boczna biało-czarna

Nasza czytelniczka przysłała zdjęcie ulicy Bocznej, by ludzie zobaczyli jak ładnie jest podzielona.

Autor: (jaz)

Szkolne rozgrzewki

Jak rozgrzać serca zziębniętych babć i dziadków? Receptę znalazły dzieci z najmłodszych klas szkoły podstawowej w Hucie Mińskiej, śpiewając: – Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia. Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia… Powitanka rozgrzała zziębniętych styczniowym mrozem gości.

Autor: (jaz)

Zembkowie na szóstkę

Szanowny Panie, nawiązując do Pana artykułu Mroźni na dzieci, informuję, iż moi ukochani Dziadkowie - diamentowa para, Janina i Mieczysław Zembek, doczekali się sześciorga wnucząt, a nie czworga - tak jak Pan napisał w artykule... ot takie małe sprostowanko – napisała do nas z poważaniem, Diana Szymańska, wnuczka Diamentowych. To fakt, należy prostować nieprecyzyjne dane, ale jak sprostowanko, to po co małe, a jeśli Zembek to Zembkowie, którzy podali... czworo wnucząt.

Autor: (jaz)

Monidło de Bartel

Joanna Bartel, laureatka Monidła 2012, odebrała wreszcie nagrodę przyznawaną w ramach Festiwalu Himilsbacha najlepszemu aktorowi niezawodowemu. Stało się to w MDK 29 stycznia, czyli prawie pół roku po wydarzeniu. 

Autor: (jaz)

Ferie w starostwie

Na ferie do Starostwa Powiatowego? Czemu nie. Właśnie w ramach swoich zajęć odwiedzili starostwo młodzi uczestnicy ferii zorganizowanych przez Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.

Autor: (jaz)

Dziadkowy koncert

W poniedziałek 21 stycznia w filialnej SP w Chrościcach obchodzono dzień babci i dziadka. Celebrowanie tego wspaniałego święta jest doskonałą okazją, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość wspaniałych wspomnień z naszego dzieciństwa.

Autor: (jaz)

Ładzyń na wesoło

Tak, jak co roku cała społeczność szkolna w Ładzyniu zgromadziła się w ostatni dzień przed przerwą świąteczną na szkolnej wigilii. Od kilku lat ani nauczyciele, ani uczniowie nie wyobrażają sobie, aby inaczej wyglądał ten dzień.

Autor: (jaz)

Uliczne pułapki

Zimowe ocieplenia zawsze wróżą problemy. Jak nie powodziowe, to komunikacyjne związane z wyrwami asfaltu na ulicach i drogach zrobionych byle jak i za nikczemne pieniądze. To pułapki niebezpieczne nie tylko dla aut, ale i kierowców...

Autor: (jaz)

Sędek za Walickiego

Doszło do nagłej choć spodziewanej zmiany na stanowisku proboszcza parafii NNMP w Mińsku. Decyzją ordynariusza abp Henryka Hosera nowym mińskim proboszczem został ks. Marek Sędek, zastępując ks. Dariusza Walickiego.

Autor: (jaz)

Nasyp najlepszy

O tym, że uprzątnięcie chodników położonych wzdłuż nieruchomości należy do obowiązków właścicieli tych nieruchomości, wiemy nie od dzisiaj. Ale to nie wszystko, bo miński burmistrz radzi, jak to robić.

Autor: (jaz)

Anatomia upadku

Anatomia upadku Klub Gazety Polskiej w Mińsku Mazowieckim oraz Stowarzyszenie Aby Polska była Polską zapraszają 30 stycznia 2013 r. godz. 18.00 do MBP na spotkanie z dziennikarką śledczą Anitą Gargas oraz projekcję jej filmu Anatomia upadku. A w nim nowe fakty, nowi świadkowie katastrofy smoleńskiej. Tego filmu nie pokaże żadna telewizja – wstęp 5 zł.

Autor: (jaz)

Gloria victis w ZSE

Uroczystą akademią i szkolnym konkursem historycznym społeczność Ekonomika uczciła 150. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.

Autor: (jaz)

Konkursy na nowo

Zarząd Powiatu Mińskiego ogłosił otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych w 2013 r. przez organizacje pozarządowe.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      150   |   151   |   152   |   153   |   154      »      [156]