Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Pokusy Grzesiaka

Zapewne mało kto pamięta, jak to w sierpniu 2009 roku Zbigniew Grzesiak wyskoczył jak filip z konopi z propozycją rozpoczęcia dyskusji nad połączeniem miasta i gminy Mińsk Mazowiecki w jeden organizm samorządowy. Ówczesna propozycja burmistrza przeszła bez większego echa. Teraz ją ponawia z nadzieją na lepszy odzew, bo oprócz załączników stanowiących podstawę prawną, stara się uzasadnić konieczność połączenia

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Trefny interes

Kara 8 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu Emilowi D. z Warszawy, który ma koncie kilka oszustw popełnionych na mieszkańcach Sulejówka i Warszawy.

Autor: (kpp)

Amator amfy

Zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających usłyszał 31-letni Sebastian K. mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Podczas akcji funkcjonariusze dokładnie przeszukali jego mieszkanie. W jednym z pomieszczeń odnaleźli dilerki, a w nich zielony susz i biały proszek. 

Autor: (kpp)

Nowy dzielnicowy

Północno-wschodnia cześć gminy Mińsk Mazowiecki ma nowego dzielnicowego. Rejon służbowy, który obejmuje 21 miejscowości, przejął sierżant sztabowy Kamil Kaliński, pełniący do tej pory służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym. 

Autor: (kpp)

Siódme zdrowie

Od siedmiu lat jedyna w powiecie szkoła medyczna promuje publicznie walory zdrowia. Nie tylko w namiotach masażu, które wystawia podczas pikników, a szczególnie powiatowej majówki. Pod koniec roku Medyk organizuje konkursy i sprawdziany wiedzy z ochrony zdrowia, by uzmysłowić jego znaczenie młodszym koleżankom i kolegom z liceów i techników. Siódma edycja przebiegła z mottem chorób cywilizacyjnych XXI wieku

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Pożyczył samochód

Policjanci z prewencji otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu zaparkowanego w centrum Mińska Mazowieckiego.

Autor: (kpp)

Woźnica z promilami

Widok woźnicy z piwem w dłoni gorszył nie tylko mieszkańców gminy Mrozy, ale też kierowców, którzy mijali jego sanie.

Autor: (kpp)

Z kronik KPP i PSP

Bohaterzy z ulicy
Na pochwałę zasługuje prawdziwie obywatelska postawa dwójki przechodniów - mężczyzn, którzy ruszyli w pościg za nieletnim sprawcą kradzieży, kiedy okradziona kobieta prosiła ich o pomoc. Tę uciekającą trójkę na ulicy Armii Ludowej w Mińsku Mazowieckim spostrzegło policyjne małżeństwo, które akurat wybrało się z dziećmi na zakupy...

Autor: (kpp)

Łaski odnowy

Przykazania rodzinne, ewangelia o zaginięciu Jezusa w świątyni i list polskich biskupów o roli niedzieli dla małżeństwa to główne elementy Mszy św. w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu. Nic dziwnego, bo to dzień świętej Rodziny, która właśnie nie tylko zajmowała się swoim losem po przyjściu na świat Jezusa, ale też pielgrzymowała do uświęconych miejsc. Ostatnia niedziela roku to również tradycja odnawiania ślubów w mińskiej parafii NNMP – na razie jedynej w tej części praskiej diecezji

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Czekał w schowku

Skulony, ściśnięty w wąskim schowku pod podłogą czekał na członków rodziny i znajomych, którzy mieli mu prawdopodobnie pomóc w ucieczce z miasta. Słysząc podnoszące się wieko skrytki, myślał że to jego pomagierzy.

Autor: (kpp)

Zatrzymaj się i żyj

Policjanci z mińskiej drogówki, funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei z Siedlec i przedstawiciel Kolei Mazowieckich wzięli udział w akcji „Bezpieczny Przejazd – Zatrzymaj się i Żyj”.

Autor: (kpp)

Nielegalni złomiarze

Co jakiś czas w policyjne sidła wpadają amatorzy „kolorowych metali”, którzy nie zdobywają tego surowca w sposób uczciwy. Są to przeważnie mężczyźni, którzy bez wiedzy właścicieli prywatnych posesji wchodzą na prywatny teren i wykorzystując nieuwagę domowników, kradną pozostawione bez opieki przedmioty, m. in. rury, rusztowania, a nawet żeliwne wanny.

Autor: (kpp)

Królowie po dębsku

 W Trzech Króli też czuć magiczną moc Bożego Narodzenia. Właśnie dlatego w niedzielę 6 stycznia w dębskiej remizie zabrzmiały kolędy i pastorałki. Wszystko z inicjatywy wójta Krzysztofa Kalinowskiego oraz radnych -Renaty Karpińskiej, Elżbiety Bober, Małgorzaty Falińskiej, Agnieszki Woźnicy i Krzysztofa Górnika. Swój udział miał również Grzegorz Ruta, który dostarczył i obsługiwał sprzęt nagłośnieniowy

 

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Wpadka złotej rączki

Znany policjantom z Dobrego, dziś już 52-letni, Adam C. nie zaniechał przestępczego rzemiosła i kolejny raz włamał się do domku letniskowego w gminie Dobre. Został zatrzymany na gorącym uczynku przez patrol prewencji.

Autor: (kpp)

Rozbójnik w areszcie

W ręce kryminalnych z mińskiej Komendy wpadł Jarosław Z., jeden z podejrzanych o popełnienie rozboju. Doszło do niego na ulicy Sosnkowskiego w Mińsku Mazowieckim, w ostatnim tygodniu grudnia minionego roku. 

Autor: (kpp)

Kolędy jak pasje

Tuż po mszy świętej w obrządku łacińskim, w ostatnią niedzielę roku 2012 wierni mogli usłyszeć utwory bożonarodzeniowe z całego świata. Co rzeczywiście usłyszeli?

Autor: Marcin T. Gomulski

Zobacz więcej: [1]      «      703   |   704   |   705   |   706   |   707      »      [744]