Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Konkursy na urodziny

W końcu lutego społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku obchodziła dzień swojego patrona – Mikołaja Kopernika. Wyjątkowy wymiar nadała tegorocznemu Świętu Szkoły 540. rocznica urodzin wybitnego polskiego astronoma, co zaznaczył dyrektor Tomasz Ciechański, witając wszystkich nauczycieli, uczniów oraz zaproszonych gości zgromadzonych w sali gimnastycznej.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Oswajanie PIT - u

W minioną sobotę w mińskim Urzędzie Skarbowym odbył się kolejny dzień otwarty. Głównym założeniem tej inicjatywy jest wyjście „naprzeciw” potrzebom podatnika i umożliwienie wszystkim osobom zainteresowanym załatwienia urzędowych spraw, w szczególności związanych z rocznym rozliczeniem PIT

Autor: Teresa Romaszuk

Halinów cup 2013

W niedzielę, 10 marca 2013 roku, na hali sportowej w Halinowie rozegrano turniej halowej piłki nożnej „Halinów Cup 2013”. Zorganizowała go drużyna Sami Swoi Dębe Wielkie, a fundatorem nagród było Centrum Brukarskie z siedzibą w Chrośli.

Autor: (red)

Stołowe zmagania

W niedzielę, 17 marca 2013 roku, w hali sportowej Zespołu Szkół w Jakubowie odbył się II turniej tenisa stołowego dla mieszkańców Gminy o puchar wójta gminy Jakubów.

Na ostrzu łyżew

Stowarzyszenie Mariusza Czerkawskiego „Sport 7” wraz z mińskim MOSiR-em zorganizowało finał turnieju „Mistrzowie Białego Orlika”. Do sportowej rywalizacji przystąpiło w ubiegłym tygodniu 12 najlepszych drużyn z terenu województwa mazowieckiego.

Autor: Teresa Romaszuk

Postulaty ze szczawiem

Mazowiecki Okręg NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych włączył się w ogólnopolski protest zapoczątkowany przez rolników z ziemi zachodniopomorskiej. Ponowna decyzja o demonstracjach związana była przede wszystkim z brakiem dialogu z rządem

Autor: Kamila Jachimczyk

Lokalne wspomnienia

Zwiedzając powiat węgrowski, nie można ominąć Nadbużańskiego Parku Narodowego położonego na północ od Węgrowa i nieco na wschód od Łochowa. Poza walorami przyrodniczymi warto zobaczyć miejscowość Sadowne, a szczególnie lokalne muzeum.

Autor: Małgorzata Iwańska

Łyse brysie

Jeśli włosy symbolizują siłę, ogień, potęgę magiczną, duszę, miłość, energię twórczą, szacunek, honor i płodność, to czym jest łysina... Ogolona głowa jest symbolem hańby i niemocy. Tak można było pomyśleć, patrząc na jednego z mińskich radnych, który w przypływie zawiści oczerniał wolne media. Kim jest człowiek, który wartość wszystkiego mierzy dobrem swojego moralnego brudu.

Autor: WASZ REDAKTOR

Tenderenda od przyrody

Uczeń klasy szóstej Szkoły Podstawowej im. B. Prusa w Kałuszynie Maciej Tenderenda został laureatem konkursu kuratoryjnego z przyrody, osiągając wysoki wynik 93,75%. Atutem sukcesu Maćka jest fakt, że był on jedynym laureatem z powiatu mińskiego

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Urząd do kontroli

Polityką personalną burmistrza Jakubowskiego zajmie się komisja rewizyjna rady miasta. Jeszcze nie teraz, bo złożony przez radną Milewską-Stasinowską wniosek przewodniczący Kulma zamroził do kwietniowej sesji. Nie poddał pod głosowanie, mimo zapisu w statucie miasta, że doraźne kontrole KR mogą być prowadzone bez uchwały rady, która ustala tylko plan roczny rewizji. Ostatnio komisja potraktował burmistrza ulgowo, ale tym razem może dojść do precedensu...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Marusa też rusza

I znowu Jakubów? Oczywiście i to zapewne nie ostatni raz z piórem i kamerą, bo warto. Kiedy wójt Wocial zaprasza i zapewnia o niespodziankach, to nawet trzeba tam być. Tym bardziej, gdy do gminy przyjeżdżają najaktywniejsze gospodynie, by wspólnie świętować dzień kobiet. Nie tylko one potrafią rozruszać towarzystwo, co udowodnił jeden z pracowników urzędu gminy.

Autor: J. Zboigniew Piątkowski

Koniczynka z czekiem

Dzięki mińskiej Macierzance jedna z lokalnych organizacji pożytku publicznego miała szansę na uzyskanie dofinansowania swojej działalności. Walczyli o to nie ich członkowie, a sami uczniowie, którzy przystąpili do projektu „Młodzież i filantropia”. Podczas jego finału przed komisją musieli wykazać, że działalność wybranej przez nich organizacji warta jest 5 tys. złotych

Autor: Justyna Kowalczyk

Open z kamerą

Nie mieliśmy wyjścia i znowu zagraliśmy najstarszą (od 1997 roku) i największą (ponad 12 tysięcy uczestników) w powiecie piłkarską halówkę tygodnika i telewizji Co słychać? Nie było wyjścia, bo nie mogliśmy opuścić naszych futsalowych zespołów, które co roku nas nie zawodzą.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Trzynaste słońca

Gimnazjum Miejskie nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim zaprasza 17 marca br. na godz. 17.00 na XIII koncert charytatywny Trochę Słońca. Po raz kolejny będą zbierać pieniądze dla najuboższych gimnazjalistów i po raz kolejny zapewnią widzom moc przeżyć, wzruszeń i dobrą zabawę.

Autor: (red)

Harlem pod fontanną

Ostatnio głośno o tym w telewizji. Jest także nową modą w internecie, a na czym polega – widać na filmie. Powstały już tysiące podobnych filmików, w tym jeden w Mińsku.

Otwarty fiskus

Miński urząd skarbowy organizuje w sobotę, 16 marca 2013 r. w godzinach 9:00 - 13:00 dzień otwarty. W tym dniu podatnicy będą mieli możliwość osobistego złożenia zeznań podatkowych i sprawdzenia ich przez pracowników.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      703   |   704   |   705   |   706   |   707      »      [1496]