Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Pielgrzymkowe Forta Fidei

Rok wiary, który przeżywamy już od kilku miesięcy, jest czasem, kiedy wierni mogą wrócić do korzeni swojej wiary i miejsc, gdzie znajdują się jej centra.

Autor: (opr. kj)

Innowacja w gospodarce

Takim hasłem najłatwiej w skrócie opisać działania MSODI, czyli Mazowieckiej Sieci Innowacji, która przygotowała dla mieszkańców Mazowsza szereg infoseminariów. Te spotkania będą miały miejsce także w Siedlcach. 

Autor: (opr. kj)

Nie tylko w Krakowie

Hejnał to sygnał muzyczny wygrywany m.in. na trąbce; odtwarzany o określonej porze dnia, zwykle z wieży ratusza. W Polsce najbardziej znany jest Hejnał Mariacki- melodia grana co godzinę z Wieży Mariackiej kościoła Najświętszej Marii Panny w Krakowie przez trębacza.

Autor: (mi)

Podkówkowe zwycięstwo

Medaliony Aleksandry, Nadziana eska czy Śnieżny Jacek to niektóre propozycje siedleckich studentów na być może nowy słodki symbol naszego miasta.

Autor: Kamila Jachimczyk

Szkolne tabele

Zgodnie z coroczną tradycją, 25 stycznia 2013 roku w Miedznie podsumowano współzawodnictwo sportowe szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych za rok szkolny 2011/2012 - prowadzone przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Węgrowie. Na uroczystość przybyły władze samorządowe powiatu, poszczególnych gmin oraz działacze sportowi i nauczyciele wychowania fizycznego.

Autor: Małgorzata Iwańska

Apetyt na przesyt

Co robi dziecko, gdy przekroczy jakiś zakaz lub po prostu nabroi? Natychmiast chce odwrócić uwagę jakaś mniejszą ekstrawagancją i pozostać bezkarne. A co robi rząd, gdy lada tydzień lub miesiąc wszystko się rypnie i na przykład emerytom zabraknie kasy? Oczywiście – odwraca uwagę i to skutecznie. W sam raz do tego zabiegu nadają się związki partnerskie oraz sezonowe hrabinie polityki – Pawłowicz i Grodzka. Ciekawe tylko, kto z takim znawstwem je wybierał...

Autor: WASZ REDAKTOR

Parafialne unikaty

Spadła frekwencja na niedzielnych mszach, a rośnie liczba przystępujących do Komunii Świętej. To pierwszy i najważniejszy wniosek po analizie wyników testu pobożności, które otrzymaliśmy z kurii diecezji warszawsko-praskiej. Badanie przeprowadzono we wszystkich kościołach w Polsce w niedzielę, 21 października, ale nie wszystkie diecezje je publikują. Tym większa pochwała DWP i jej kanclerza ks. Lipki za medialną odwagę.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

W śmiechu władzy

Wydawało się, że dojdzie do demonstracji siły, czyli wcale nie oratorskiej pyskówki. Wydawało się, widząc determinację handlujących na mińskim targowisku i pamiętając wizytę wśród właścicieli pawilonów. To oni mieli ponieść największe straty włącznie z utratą miejsca pracy. Obawy okazały się płonne, bo burmistrz z uśmiechem na ustach obiecał im powrót na rynek po jego remoncie, wygodniejsze stoiska i lepsze zarobki, bo opłaty targowe nie wzrosną. Gdyby bardziej krzyczeli, obiecałby im jeszcze więcej...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Mszalne figury

Przed miesiącem rozpoczęła się peregrynacja figury Matki Bożej Loretańskiej po wszystkich parafiach warszawsko-praskiej diecezji. Jej powitanie i przyjęcie w kolejnych dekanatach odbywa się w ramach stacji Roku Wiary, podczas których pod przewodnictwem biskupa Solarczyka duchowieństwo i wierni wypraszają łaski rodzinom, parafii, dekanatom i całej diecezji. W minioną sobotę stację dekanalną przeżywali mińszczanie. Przede wszystkim z parafii Narodzenia NMP, do której wprowadzono także figurę Maryi z Loretto i nowego proboszcza...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Młodzi z Nalewką

Kamil Nalewka po raz kolejny został prezesem Forum Młodych Ludowców w powiecie mińskim. To brzmi naturalnie, ale tylko jego najbliżsi współpracownicy wiedzą, ile trzeba pracować, by zdobyć jednogłośne zaufanie. Takie sytuacje są już dzisiaj coraz rzadsze.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Mroziańskie mieszczuchy

Już niebawem mają odbyć się na terenie Gminy Mrozy konsultacje społeczne na temat uzyskania praw miejskich przez wieś Mrozy. Zakrojone na szeroką skalę działania wójta gminy Mrozy mające na celu przekonanie mieszkańców nie tylko samych Mrozów, ale i całej gminy, do poparcia jego starań, aby zostać burmistrzem, budzą mieszane uczucia u samych zainteresowanych. Nie jest bowiem obojętne, czy dotychczasowy mieszkaniec wsi gminnej zostanie mieszczuchem, nie ruszając się przy tym z miejsca

 

 

 

Autor: Mroziaczek (nazwisko znane redakcji)

Szkolne rozgrzewki

Jak rozgrzać serca zziębniętych babć i dziadków? Receptę znalazły dzieci z najmłodszych klas szkoły podstawowej w Hucie Mińskiej, śpiewając: – Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia. Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia… Powitanka rozgrzała zziębniętych styczniowym mrozem gości.

Autor: (jaz)

Zembkowie na szóstkę

Szanowny Panie, nawiązując do Pana artykułu Mroźni na dzieci, informuję, iż moi ukochani Dziadkowie - diamentowa para, Janina i Mieczysław Zembek, doczekali się sześciorga wnucząt, a nie czworga - tak jak Pan napisał w artykule... ot takie małe sprostowanko – napisała do nas z poważaniem, Diana Szymańska, wnuczka Diamentowych. To fakt, należy prostować nieprecyzyjne dane, ale jak sprostowanko, to po co małe, a jeśli Zembek to Zembkowie, którzy podali... czworo wnucząt.

Autor: (jaz)

Monidło de Bartel

Joanna Bartel, laureatka Monidła 2012, odebrała wreszcie nagrodę przyznawaną w ramach Festiwalu Himilsbacha najlepszemu aktorowi niezawodowemu. Stało się to w MDK 29 stycznia, czyli prawie pół roku po wydarzeniu. 

Autor: (jaz)

Ferie w starostwie

Na ferie do Starostwa Powiatowego? Czemu nie. Właśnie w ramach swoich zajęć odwiedzili starostwo młodzi uczestnicy ferii zorganizowanych przez Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.

Autor: (jaz)

Dziadkowy koncert

W poniedziałek 21 stycznia w filialnej SP w Chrościcach obchodzono dzień babci i dziadka. Celebrowanie tego wspaniałego święta jest doskonałą okazją, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość wspaniałych wspomnień z naszego dzieciństwa.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      703   |   704   |   705   |   706   |   707      »      [756]