Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Turoń, herody i gwiazda

O ludowych zwyczajach coraz częściej się zapomina. To wszystko z powodu ciągłego zabiegania, zmiany ludzkiej mentalności i rozwoju cywilizacyjnego, który odciąga nas od tego, co nasze i swojskie. Są jednak jeszcze ludzie i spotkania, które przybliżają nam miniony czas, np. Kolędnicy

Autor: Kamila Jachimczyk

Nielegalni drwale

Na przełomie stycznia i lutego w lasach pod Hipolitowem grasowali złodzieje. Sprawcy wycinali różnego gatunku drzewa będące państwową własnością i wywozili je w nieznanym kierunku. Sprawą tajemniczych drwali zainteresowali się policjanci z komisariatu w Halinowie. 

Autor: (kpp)

Patronat mistrza

W centrum Węgrowa  powstaje nowoczesny budynek handlowo-usługowy, który – jak twierdzą jego pomysłodawcy – ma odegrać ważną rolę w rozwoju miasta. Czy powstająca przy ulicy Wyszyńskiego Galeria Mistrza Jana będzie XXI-wiecznym zwierciadłem Twardowskiego, w którym miasto zobaczy swoją przyszłość?

    

Autor: Małgorzata Iwańska

Włamywacze zatrzymani

Jeden z mieszkańców Warszawy padł ofiarą włamywaczy, który dostali się na teren jego działki letniskowej w Chobocie. Złodzieje zainteresowali się głównie przedmiotami z metalu, felgami samochodowymi, metalowymi młotami, kowadłami, a nawet bębnami od pralek. Wytypowaniem sprawców zajęli się policjanci z Halinowa.

Autor: (kpp)

Test z drogi

Blisko trzystu uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu garwolińskiego wzięło udział w powiatowym finale konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”, który odbył się 10 stycznia w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem. Nagrody laureatom wręczyli m.in. wicemarszałek województwa mazowieckiego Ewa Orzełowska oraz starosta garwoliński Marek Chciałowski

Autor: (opr. jk)

Internetowi oszuści

Kilkaset sztuk podrabianej odzieży sportowej różnych firm, a także kilkanaście flakonów perfum zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Funkcjonariusze wpadli na trop sprzedawców z powiatu mińskiego, którzy na aukcjach internetowych oferowali kosmetyki i odzież.

Autor: (kpp)

Z kronik KPP i PSP

Złodziej z lodowiska
W czwartek, 31 stycznia, jedna z mieszkanek Mińska Mazowieckiego padła ofiarą złodzieja, który grasował na miejskim lodowisku. Wykorzystując nieuwagę kobiety, nieznany osobnik ukradł z plecaka telefon. Policjanci próbują namierzyć sprawcę kradzieży.

Hiena grasuje
W niedzielę, 3 lutego, na kałuszyńskim cmentarzu komunalnym pojawił się złodziej, który ukradł mosiężny krzyż z nagrobka. Policjanci z lokalnego posterunku będą teraz wyjaśniać wszystkie okoliczności, w jakich mogło dojść do kradzieży.

Autor: (kpp)

Wandal zatrzymany

Po kilku tygodniach żmudnego poszukiwania udało się zatrzymać sprawcę uszkodzenia kamery na stacji kolejowej w Sulejówku Miłośnie.

Autor: (kpp)

Wpadki dilerów

Ponad pół kilograma amfetaminy zabezpieczyli mińscy kryminalni podczas przeszukania, które przeprowadzili u jednego z mieszkańców cegłowskiej gminy – 29-letniego Kamila J.

Autor: (kpp)

Wypadek na Dwójce

Trzy uszkodzone samochody i dwie osoby ranne, to bilans wypadku drogowego, do którego doszło we wtorek, 29 stycznia, w Ryczołku.

Autor: (kpp)

Nowy dzielnicowy

Mieszkańcy północno-zachodniej części gminy Mińsk Mazowiecki mają nowego dzielnicowego. Rejon objął sierżant Wiesław Sałata, pełniący do tej pory służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym.

Autor: (kpp)

Ślepa ucieczka

Interwencja kierowców pozwoliła zatrzymać pijanego mężczyznę, który jeździł w okolicach Lasomina. Policjanci z drogówki pojechali na teren siennickiej gminy, by odnaleźć zgłoszonego, podejrzanego peugeota.

Autor: (kpp)

Wynosił wódkę

Czujność sklepowego personelu w jednym z mińskich marketów błyskawicznie pozwoliła wyśledzić złodzieja, który do torby po laptopie pakował litrowe flaszki z wódką.

Autor: (kpp)

Pijany awanturnik

W ręce policjantów z Sulejówka wpadł 22-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego, który narozrabiał w jednym z miejscowych sklepów. Pijany mężczyzna przyszedł do lokalu do pracującej tam znajomej, wszczął awanturę i ze złości wybił szybę w drzwiach wejściowych.

Autor: (kpp)

Czwórka w rankingu

Aż cztery szkoły średnie z powiatu mińskiego znalazły się w tegorocznym rankingu edukacyjnym miesięcznika Perspektywy.

Autor: (jaz)

Mińska statystyka

Na 31 grudnia 2012 roku miasto Mińsk Mazowiecki liczyło 38 452, w tym 18 115 mężczyzn i aż 20 337 kobiet. Poza nimi mamy 1 164 osób zameldowanych na pobyt czasowy.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      702   |   703   |   704   |   705   |   706      »      [746]