Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Technicy na staż

Od września 2013 roku Zespół Szkół im. H. i K. Gnoińskich w Siennicy wraz z firmą Profi Biznes Group realizuje projekt „Wykształcony uczeń – kompetentny pracownik”. Dzięki unijnemu dofinansowaniu korzysta z niego 98 uczniów – technicy środowiska, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz obsługi turystycznej.

Autor: (jk)

Orlik międzynarodowy

W sobotę 22 marca na Orliku przy ZS w Siennicy odbył się VI Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej r. 2001, w którym wzięło udział blisko 100 zawodników w tym 3 drużyny z powiatu mińskiego.

Autor: (red)

Krew w Siennicy

W najbliższą niedzielę w Siennicy odbędzie się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa.

Autor: (jk)

Nawet po japońsku

Mury siennickiego Zespołu Szkół słyną z gościnności. Szczególnie, w zgodzie z duszą szkoły, serdecznie witane są talenty artystyczne. I nikogo nie dziwi fakt, że konkurs piosenki obcojęzycznej cieszy się coraz większą popularnością. Do tegorocznej 19 edycji zgłoszono 58 piosenek z 12 szkół podstawowych, 17 gimnazjów i 8 szkół średnich z powiatu mińskiego, otwockiego i garwolińskiego. Można się więc było spodziewać, że piosenki wybrzmią w wielu językach...

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Serca dobroci

W sobotni wieczór z inicjatywy Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Możesz więcej” zorganizowano charytatywny bal karnawałowy, który swym patronatem objął wójt gminy Siennica Grzegorz Zieliński. Całkowity dochód z balu przeznaczono na wyposażenie i dostosowanie sal szkoły do potrzeb niepełnosprawnych dzieci uczących się w Nowym Zglechowie.

Autor: Teresa Romaszuk

Smykowe babcie

W piątek 31 stycznia w Przedszkolu Niepublicznym Akademia Smyka w Siennicy obchodzono Dzień Babci i Dziadka.

Autor: (jaz)

Szkoła do obrony

Szukania oszczędności w budżecie gminy Siennica ciąg dalszy. Tym razem wójt Grzegorz Zieliński postanowił zaoszczędzić nieco na przejętym od powiatu Zespole Szkół.

Autor: (jk)

Srebro Ekonoma

W niedzielę, 12 stycznia 2014 r. reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomicznych w piłce nożnej chłopców po raz pierwszy wzięła udział w III Memoriale im. Bartosza Filipiaka w Siennicy.

Autor: (red)

Spece od jedzenia

Publiczne Gimnazjum w Żakowie zostało laureatem ogólnopolskiego konkursu „Talent do niemarnowania” i tym samym wygrało jeden z 16 zestawów wyposażenia do nowoczesnej szkolnej sali kinowej.

Autor: (jaz)

Zapał z kimona

Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli, którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli – napisali sienniccy maturzyści na studniówkowych zaproszeniach, podpierając się cytatem wprost od Jana Kochanowskiego. Z takim mottem można się rozgrzeszyć z niemal każdego szaleństwa, ale nie w Siennicy, gdzie było godnie, spokojnie i po japońsku.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Cena honoru

Tworzenie budżetu gminy Siennica nie jest zadaniem łatwym. Tutaj liczyć się trzeba z każdą złotówką, bo pieniędzy po prostu brakuje. Z takim stanem rzeczy władze gminy zmagają się od roku, gdy właściciel Partnera odszedł ze swoimi podatkami do Mińska. Teraz żałują i chcą, by wrócił. Wola współpracy podobno jest, ale do sesji budżetowej nie zrobiono niczego…

Autor: Justyna Kowalczyk

Mistrzowie do Siennicy

Turniej Mistrzów Futsalu to zawody na najwyższym poziomie sportowym, który zagwarantują nam najlepsze amatorskie zespołu z naszego regionu.

Autor: (red)

Dzielą się ciepłem

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas działającego w Zespole Szkół im. Zawiszy Czarnego w Żakowie, jak co roku tuż przed świętami, mają pełne ręce roboty. Żakowska młodzież chciałaby sprawić, aby zbliżające się gody były radosne, spokojne i zdrowe, dla tych których życie na co dzień nie rozpieszcza. Dzięki kampanii promocyjnej Caritas, ich kreatywne działania zostały docenione również w krajowych mediach.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Strofy na strunach

Już sama liryka ma w swym brzmieniu moc przyciągania, a jeśli ubierzemy ją w nuty, powinna gromadzić tłumy. W Mińsku takie dziwy zdarzają się sporadycznie, a w Siennicy – co roku podczas wieczoru poezji śpiewanej, który organizatorzy zwą inspiracjami. I słusznie, bo w tym roku zmotywował do występu 17 wokalnych talentów, które pokazały jak liryczne mają struny... głosowe.

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Krzyż jak nowy

W kościołach chrześcijańskich, a zwłaszcza w katolickim i prawosławnym krzyż jest otaczany szczególnie nabożną czcią. Wierni w jego kierunku zanoszą modlitwy, bo w sensie mistycznym symbolizuje mękę Chrystusa. Krzyż w szkole czy Sejmie bywa przedmiotem dysput politycznych, a przy drogach symbolizuje wiarę tubylców bądź tragiczne wydarzenia, jak śmierć czy klęskę żywiołową. Tak było w Lasominie po wielkim huraganie...

Autor: (jzp)

Z woli sędziego...

Przed tygodniem otrzymaliśmy nietypowy list z Siennicy. Jego nadawca, Piotr Markowski uważa, że sędziowanie meczów nie jest sprawiedliwe, a nawet szkodliwe.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      21   |   22   |   23   |   24   |   25      »      [26]