Co słychać? - Warto przeczytać

Warto przeczytać

Szanse na awanse

Ostatni weekend przed wiosennym startem IV ligi i okręgówki przebiegł na intensywnych przygotowaniach. Ważne będą wyniki w pierwszych kolejkach, ale rezultaty niedawnych spotkań sparingowych mogą napawać optymizmem kibiców z powiatu mińskiego…

Autor: (łk)

Nie oddali pucharu

W Dębem Wielkim miała miejsce kolejna odsłona piłkarskich zmagań. Mimo że tym razem do walki o puchar wójta przystąpiło tylko 7 zespołów, to ducha sportowej rywalizacji nie brakowało a zawody przebiegły w przyjaznej atmosferze…

Autor: (łk)

Wzmocnieni walką

Zawodnicy mińskiego Grapplera z trenerem Marcinem Frankiewiczem na czele wybrali się do Sochaczewa. Trwał tam bowiem Puchar Polski MMA zorganizowany przez Mazowiecki Związek MMA – największe tego rodzaju zawody w Polsce i Europie. Turniej daje szansę młodym adeptom mieszanych sztuk walki na rywalizację w kilkudziesięciu kategoriach wagowych.

Autor: (grappler)

Powtórzyła sukces

Aleksandra Polkowska, zawodniczka UKS Judo KONTRA w Mińsku Mazowieckim, powtórzyła swój ubiegłoroczny sukces, zdobywając w Trzebnicy k/Wrocławia wicemistrzostwo Polski juniorek w wadze 48 kg. Zawody rozgrywane były 6 marca.

Autor: (łk)

Kariera frajera

Dwa miesiące temu kupiłem przez internet telefon komórkowy za tysiąc złotych. Sprzedającym była osoba fizyczna, która wystawiła ogłoszenie na portalu internetowym. Przesyłka miała być doręczona po wpłacie pełnej kwoty na rachunek bankowy sprzedającego. Do dnia dzisiejszego, pomimo wielokrotnych próśb, nie otrzymałem ani telefonu, ani zwrotu pieniędzy. Ogłoszenie sprzedającego znikło. Dodatkowo dopatrzyłem się negatywnych komentarzy o sprzedającym od innych kupujących, które świadczą o tym, że nie jestem jedynym oszukanym. Co mogę zrobić, aby odzyskać pieniądze?

Autor: Adwokat Agnieszka Malczyk

Walczą z automatami

W styczniu tego roku funkcjonariusze skarbówki po raz kolejny pojawili się na terenie Mińska. Powodem była walka z automatami do nielegalnych gier hazardowych. Jak się okazuje, zamknięte kasyna, zlokalizowane były w miejscach ogólnodostępnych, działały pod fikcyjnymi nazwami świadczonych usług.

Autor: (kpp)

Bezpieczniej w Siennicy

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – to nazwa akcji, w której brali udział policjanci z mińskiej komendy. Celem edukacyjnej akcji organizowanej przez urząd marszałkowski województwa mazowieckiego było uświadomienie uczniów i pokazanie im dobrych wzorców bezpiecznych zachowań. Tym razem mundurowi zawitali do szkoły podstawowej w Siennicy.

Autor: (kpp)

Plany na Mrozy

W komisariacie policji w Mrozach miało miejsce spotkanie lokalnych władz z przedstawicielami policji. Burmistrz Dariusz Jaszczuk wraz z komendantem powiatowym Sławomirem Rogowskim oraz zastępcą komendanta komisariatu w Mrozach Robertem Momotem omawiali plan rozwoju lokalnej policji.

Autor: (kpp)

Ranni w Kałuszynie

Na ulicy Wojska Polskiego w Kałuszynie doszło do wypadku, w którym ranne zostały trzy osoby. Zdarzenie miało miejsce we wtorek 3 marca koło godz. 19.00. Brały w nim udział dwa samochody, które zderzyły się czołowo. Trzy poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala. Potrzebna była też pomoc pogotowia lotniczego. W akcji ratowniczej brały też udział zastęp PSP, dwa zastępy OSP oraz policja.

Autor: (kpp)

Woda zamiast lodu

Druhowie z powiatu mińskiego każdej zimy trenują ratownictwo na lodzie na akwenie wodnym w Mińsku Mazowieckim. W tym roku pogoda nie pozwalała na takie ćwiczenia, więc przedstawiciele jednostek OSP Mrozy, Długa Kościelna i Żaków trenowali działania związane z wodą.

Autor: (kpp)

Spłonął w Woli

W podmroziańskiej Woli Rafałowskiej miał miejsce pożar drewnianego budynku mieszkalnego – domku letniskowego. Kiedy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia, cały budynek był już objęty ogniem. Na szczęście właściciel mieszkania o własnych siłach wydostał się wcześniej z płonącego pomieszczenia. Działania gaśnicze trwały około 1,5 godziny. Brali w nich udział strażacy z mińskiej PSP oraz jednostki OSP Mrozy, Wola Rafałowska i Guzew. Niestety, budynek doszczętnie spłonął.

Autor: (kpp)

Letniskowiec w ogniu

W sobotę 7 marca w Wólce Kobylańskiej (gm. Dobre) doszło do pożaru domku letniskowego. Strażacy otrzymali informacje o pożarze ok. godz. 16.00 i natychmiast wyruszyli do akcji. Na miejscu okazało się, że ogniem objęte jest jedno z pomieszczeń drewnianego budynku, które uległo spaleniu. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP oraz cztery zastępy OSP: z Dobrego, Rudzienka i Porąb Nowych.

Autor: (kpp)

Narkotykowe Brzóze

Mińscy wywiadowcy zatrzymali w Brzózem dwóch mężczyzn, którzy mieli przy sobie narkotyki. Policjanci patrolujący ulice tej miejscowości w związku z wcześniejszymi ustaleniami podjęli wobec nich interwencję.

Autor: (kpp)

Kaskadowy piątek

W piątek 6 marca policja przeprowadzała ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. Kaskadowy pomiar prędkości. W ramach swoich działań prowadziła pomiary prędkości, zarówno statycznie, jak i dynamicznie.

Autor: (kpp)

Pokusa na wirusa

Z jednej strony strach ma zawsze wielkie oczy, ale wywoływanie wilka z lasu prawie zawsze grozi paniką. Ostrzegają przed nią władze, składając winę na opozycję i… media. Tymczasem odpowiedzialny za swoje zdrowie jest każdy z nas. Do takiego świadomego działania próbował przekonywać dr Mieczysław Romejko, który przybył na sesję mińskiej rady gminy na specjalne zaproszenie wójta Janusza Piechoskiego. Powodem był strach przed rozszerzającą się epidemią koronawirusa…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Wtyki statystyki

Powiatowym strażakom wszystko rośnie. Notują nie tylko wzrost społecznego zaufania, ale także znaczny przyrost zdarzeń wymagających ich interwencji. Zmienia się także ich rodzaj, bo na prawie dwa tysiące wyjazdów w 2019 roku tylko co trzeci był związany z pożarem. Padł też rekord alarmów fałszywych, ale większość z nich była w dobrej wierze…

Autor: J. Zbigniew Piątkowski

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [1456]