Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Transbór na gazie

Policjanci ruchu drogowego w Transborze zatrzymali pijanego kierowcę. Stało się to 26 września podczas rutynowej kontroli. Mieszkaniec gminy Latowicz jadący osobowym Oplem miał prawie 2,4 promila alkoholu. Teraz odpowie za jazdę samochodem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Autor: (kpp)

Warszawski zakaz

Mundurowi mińskiej drogówki podczas kontroli Hondy ujawnili, że kierujący nią mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów. Jak wynika z wyroku sądu rejonowego dla Warszawy Pragi Południe, 33-latek z Warszawy do kwietnia 2020 roku nie powinien siadać za kółko. Teraz za niestosowanie się do wyroku sądu może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: (kpp)

Oszukana na suszarce

Policjanci z komisariatu w Halinowie prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa internetowego. Pokrzywdzona, mieszkanka gminy Halinów na początku września na jednym z portali internetowych kupiła elektryczną suszarkę do grzybów. Po przelaniu pieniędzy nie otrzymała zamówionego towaru. Do chwili obecnej nie otrzymała też zwrotu pieniędzy, a kontakt ze sprzedającym urwał się.

Autor: (kpp)

Groszki na czołowo

W sobotę 21 września ok. godz. 15:50 w Starych Groszkach doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych informacji wynika, że jadący DK-2 od strony Kałuszyna samochód ciężarowy Iveco z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka Kamazem, kierowanym przez obywatela Białorusi.

Autor: (kpp)

Przywłaszczył i sprzedał

Zarzut przywłaszczenia telefonu usłyszał 18-letni mieszkaniec gminy Mińsk Mazowiecki. Na początku sierpnia pożyczył on urządzenie od napotkanego nastolatka, aby zadzwonić do swojego znajomego. Jednak po rozmowie telefonu już nie zwrócił. Halinowscy funkcjonariusze wszczęli dochodzenie, w ramach którego starali się ustalić personalia tego mężczyzny.

Autor: (kpp)

Od Pogorzeli do Wielgolasu

Policjanci mińskiej komendy przeprowadzili kolejną serię pogadanek. Odwiedzili szkołę podstawową w Nowej Pogorzeli, mińskie przedszkola – Kleksik i Trójkę oraz szkołę w Wielgolesie.

Autor: (kpp)

Mailowa pochwała

Na skrzynkę pocztową mińskiej komendy wpłynął bardzo miły dla policjantów mail. Potwierdzał on, że decyzje o wyborze policjantów na stanowisko dyżurnego komisariatu w Sulejówku były jak najbardziej trafne.

Autor: (kpp)

Pijani rodzice

Przed kilkoma dniami policjanci interweniowali wobec jednej z rodzin z gminy Halinów. Zgłoszenie dotyczyło nieprawidłowej opieki nad dzieckiem. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, zastali ojca i matkę w stanie upojenia alkoholowego. Mężczyzna (44 lata) miał niemal dwa promile alkoholu we krwi, natomiast matka (40 lat) 2,8 promila. W mieszkaniu znajdowało się 14-miesięczne dziecko, które płakało.

Autor: (kpp)

Akumulatory przetopione

Policjanci mińskiej komendy prowadzili postępowanie dotyczące kradzieży 9 akumulatorów z maszyn budowlanych na terenie mińskiej gminy. Do sprawy zabezpieczono zebrane na miejscu ślady kryminalistyczne oraz nagrania z kamer monitoringu. W ustalenie sprawcy kradzieży włączył się również dzielnicowy Mariusz Kondraciuk, który w ramach zbierania informacji ustalił personalia podejrzewanego mężczyzny. Wytypowany 22-letni mieszkaniec gminy Mińsk Mazowiecki został zatrzymany na początku września.

Autor: (kpp)

Walka z formaliną

Strażacy podjęli nietypową interwencję w Rudce. Na klatce schodowej jednego ze skrzydeł sanatorium doszło do zbicia 4 szklanych butelek, w których przenoszona była formalina. Ratownicy musieli więc zabezpieczyć miejsce zdarzenia i wyznaczyć strefę zagrożenia. Następnie ewakuowali 15 pacjentów i 4 pracowników placówki oraz przystąpili do zebrania rozlanej substancji. Działania strażaków trwały ponad cztery godziny.

Autor: (kpp)

Zignorował wyrok

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Latowiczu pijanego kierowcę. Kierował on Fordem Focusem i wpadł podczas rutynowej kontroli. Jak się okazało, miał w organizmie 0,32 promila alkoholu. Ponadto policjanci sprawdzili mężczyznę w swoich bazach danych. Okazało się, że do grudnia ma on zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Teraz mężczyzna odpowie za jazdę w stanie po użyciu alkoholu oraz niestosowanie się do wyroku sądu. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: (kpp)

Oszust na regale

Policjanci ze Stanisławowa prowadzą postępowanie dotyczące internetowego oszustwa. Jedna z mieszkanek gminy Stanisławów na jednym z portali aukcyjnych kupiła regał modułowy o wartości 137 zł. Po przelaniu pieniędzy na konto, nie otrzymała zamówionego towaru. Do dzisiaj nie otrzymała także zwrotu wpłaconych pieniędzy. Za oszustwo internetowe grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: (kpp)

Półtora na Mireckiego

Mieszkaniec powiatu otwockiego odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. W piątek 20 września w Mińsku Mazowieckim na ul. Mireckiego został on zatrzymany do kontroli podczas jazdy Mercedesem. Badanie wykazało u niego obecność alkoholu w ilości 1,5 promila. Mężczyźnie może grozić kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Autor: (kpp)

Pościg bez akcyzy

Sceny jak z filmu akcji rozegrały się przed kilkoma dniami na drogach powiatu mińskiego. Mundurowi zwalczający przestępczość gospodarczą zdobyli informacje, że przez podległy im teren będą przewożone nielegalne papierosy. Przygotowali więc zasadzkę.

Autor: (kpp)

Dzielnicowy o drodze

Dzielnicowy gminy Cegłów przeprowadził serię ciekawych spotkań z uczniami klas 0-III cegłowskiego zespołu szkolnego. Aspirant Mariusz Korporowicz udzielił dzieciom rad i wskazówek związanych z poruszaniem się w drodze do szkoły oraz powrotu z niej.

Autor: (kpp)

Nauki poszukiwaczy

Wydział kryminalny mińskiej komendy na przestrzeni ostatnich trzech lat podjął 134 akcje poszukiwawcze zaginionych osób. Wśród nich było 12 spraw tzw. poziomu I, czyli takiego, w których poszukiwania wymagają bezpośrednich i natychmiastowych czynności z zaangażowaniem znacznych sił i środków. Tylko do sierpnia bieżącego roku zgłoszono 5 zaginięć poziomu I. Wszystko to sprawiło, że zrodził się pomysł zorganizowania szkolenia w tym zakresie. O jego przeprowadzenie poproszono funkcjonariuszy z Komendy Głównej Policji.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      7   |   8   |   9   |   10   |   11      »      [180]