Co słychać? - Artykuły

Artykuły

OSP do internetu

W czwartek, 14 marca, w sali konferencyjnej węgrowskiego starostwa podsumowano II edycję Interdyscyplinarnego Projektu Krajoznawczego „Mała Ojczyzna”, który przebiegał pod hasłem Ochotnicze Straże Pożarne.

Autor: (mi)

Niebieski Tydzień

Od 25 lutego do 2 marca 2013 r. węgrowska Policja wspólnie z lokalnymi samorządami i instytucjami społecznymi organizuje kampanię społeczną pod nazwą „Niebieski Tydzień”.

Autor: (mi)

Bezpiecznie w przyszłość

Pol icja i współpracujące z nią służby zajmują się pomocą poszkodowanym w wypadkach, ale także starają się zapobiegać podobnym przypadkom. Służą temu m.in. wspólne spotkania. We wtorek, 12 lutego, miało miejsce pierwsze w tym roku posiedzenie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

Autor: (mi)

Gala sportowców

We wtorek, 12 lutego, po raz szósty w Węgrowie zostali uhonorowani sportowcy, trenerzy, działacze, sponsorzy sportu i wszyscy ci, którzy wyróżniali się swoją działalnością sportową w roku 2012. Podczas gali wręczono nagrody w 6 kategoriach: najlepszy sportowiec i trener, najciekawsza impreza sportowa w Węgrowie, sponsor Sportu, wybitny sportowiec rodem z Węgrowa i zasłużony dla węgrowskiego sportu.

Autor: (mi)

Piraci na drogach

W ciągu ubiegłego tygodnia na węgrowskich drogach dużo się działo – działaniom prewencyjnym funkcjonariuszy policji towarzyszyły niebezpieczne wypadki drogowe. Zakończyła się również kolejna akcja bezpiecznych ferii, która ubiegła pod znakiem spotkań z dziećmi i młodzieżą.

Autor: (mi)

Nie tylko w Krakowie

Hejnał to sygnał muzyczny wygrywany m.in. na trąbce; odtwarzany o określonej porze dnia, zwykle z wieży ratusza. W Polsce najbardziej znany jest Hejnał Mariacki- melodia grana co godzinę z Wieży Mariackiej kościoła Najświętszej Marii Panny w Krakowie przez trębacza.

Autor: (mi)

Studniówka na ludowo

W sobotę, 19 stycznia uczniowie z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Stoczku w powiecie węgrowskim spotkali się na balu studniówkowym.

Autor: (mi)

Ruszyli po wiedzę

W środę, 10 października, sala widowiskowa Węgrowskiego Ośrodka Kultury zmieniła się w aulę uniwersytecką. Po przerwie wakacyjnej wrócili studenci, zabrzmiały: Gaude Mater Polonia i Gaudeamus Igitur. Węgrowski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął VIII Rok Akademicki

Autor: (mi)

Nowa dyrektor GOK-u

Bibliotekarka Ewa Piórkowska od 1 września stała się dyrektorką Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem, jak również zarządcą biblioteki i Muzeum Ziemi Sad owieńskiej, które działają przy GOK-u. 

Autor: (mi)

Jeden na dwa

Wydział Promocji, Kultury i Turystyki działający do tej pory w Starostwie Powiatowym w Węgrowie przestał istnieć. Zadania realizowane przez tę jednostkę zostały przypisane innym wydziałom. 

Autor: (mi)

Nike znowu w grze

Drużyna siatkarska Nike Węgrów na kilka lat znikła z siatkarskiej mapy Polski. Klub mimo, iż miał na swoim koncie liczne sukcesy, z powodów głównie finansowych upadł. Kibice mieli jednak nadzieje, że siatkarki powrócą do Węgrowa. I doczekali się – drużyna wraca do gry jako Powiatowo – Miejski Klub Sportowy Nike Węgrów. 

Autor: (mi)