Węgrów studencki

W środę, 10 października, sala widowiskowa Węgrowskiego Ośrodka Kultury zmieniła się w aulę uniwersytecką. Po przerwie wakacyjnej wrócili studenci, zabrzmiały: Gaude Mater Polonia i Gaudeamus Igitur. Węgrowski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął VIII Rok Akademicki

Ruszyli po wiedzę

Gościem inauguracji była Małgorzata Kalicińska, autorka „Domu nad Rozlewiskiem” i innych powieści. Z charakterystyczną lekkością i empatią opowiadała o „Życiu po pięćdziesiątce”, a także odpowiadała na pytania i rozdawała autografy.
Po zakończeniu części oficjalnej słuchacze wzięli udział w spotkaniu organizacyjno-integracyjnym. Przy herbatce i ciastku omawiano program na I semestr. Słuchacze zaaprobowali propozycje koordynatora WUTW – Barbary Kąkol, zgłaszali także własne pomysły. 

W nadchodzącym Roku Akademickim będzie się więc dużo działo. Odbędą się prowadzone przez ekspertów wykłady z różnych dziedzin wiedzy; powstanie Dyskusyjny Klub Filmowy i Klub Interesującej Książki; ruszą warsztaty plastyczne i kurs obsługi komputera. Nie zabraknie również wyjazdów do teatru, opery lub filharmonii oraz spotkań integracyjnych.

Uniwersytet rozwija się zarówno programowo, jak i liczebnie. W spotkaniu inauguracyjnym wzięło udział ok. 60 osób. W ciągu miesiąca słuchacze będą się spotykali średnio co najmniej 4 razy. Taka częstotliwość jest jak najbardziej optymalna dla poszerzania wiedzy, zdobycia nowych umiejętności, a przede wszystkim dla lepszej i bogatszej integracji słuchaczy.

Numer: 2012 42   Autor: (mi)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *