WęgrówW powiecie węgrowskim

W ciągu ubiegłego tygodnia na węgrowskich drogach dużo się działo – działaniom prewencyjnym funkcjonariuszy policji towarzyszyły niebezpieczne wypadki drogowe. Zakończyła się również kolejna akcja bezpiecznych ferii, która ubiegła pod znakiem spotkań z dziećmi i młodzieżą.

Piraci na drogach

W powiecie węgrowskim / Piraci na drogach

W poniedziałek, 11 lutego, policjanci z ruchu drogowego, dzielnicowi oraz strażnicy miejscy podjęli po raz drugi w tym miesiącu wzmożone działania prewencyjne na terenie Węgrowa. Rozpoczęły się o 5.00 i potrwały do 8.00. W trakcie działań sprawdzano stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących. Skontrolowano około 550 kierujących pojazdami i zatrzymano jedną pijaną osobę oraz jedną w stanie po użyciu alkoholu. Do pierwszego zatrzymania doszło na ul. Piłsudskiego. Kierujący renault miał blisko promil alkoholu w organizmie. Drugi zatrzymany to 42-letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego, który kierował mitsubishi, mając blisko pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyznom zatrzymano prawo jazdy. Jak zapewnia węgrowscy stróże prawa, działania ukierunkowane na nietrzeźwych kierujących będą cyklicznie powtarzane na terenie całego miasta.

Kolejnym zagrożeniem na lokalnych drogach jest brawura kierowców połączona ze złymi warunkami pogodowymi. W środę, 13 lutego, doszło o wypadku w Turnie w gminie Grębków. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca oplem vectrą straciła panowanie nad pojazdem na śliskiej nawierzchni.W wyniku tego zjechała na lewą stronę jezdni i uderzyła w drzewo. 31-letnia kierująca oraz 18-lenia pasażerka z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala w Węgrowie.

Działania węgrowskich funkcjonariuszy objęły swym zasięgiem także najmłodszych mieszkańców. Tegoroczna akcja „Bezpieczne Ferie 2013” trwała od 25 stycznia do 10 lutego. Funkcjonariusze przeprowadzili 27 spotkań z dziećmi i młodzieżą. Ponadto kontrolowali miejsca wypoczynku, dzikie lodowiska oraz punkty sprzedaży i podawania napojów alkoholowych, gdzie sprawdzano czy alkohol nie jest sprzedawany nieletnim. Z uwagi na niskie temperatury kontrolowano dworce autobusowe oraz kolejowe. Zwracano uwagę na nietrzeźwych znajdujących się na chodnikach czy w parkach. Przy współpracy ze Strażą Miejską prowadzono wspólne działania Trzeźwy Poranek.

Działania policyjne przyniosły efekty. W porównaniu do ubiegłego roku na drogach powiatu węgrowskiego w czasie ferii doszło do mniejszej liczby kolizji i wypadków. W tym roku zdarzył się jeden wypadek, a rok wcześniej – dwa. Podczas tegorocznych ferii odnotowano 26 kolizji drogowych, a w poprzednim roku było ich aż 35.

Numer: 8 (803) 2013   Autor: (mi)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *