Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Groszki na czołowo

W sobotę 21 września ok. godz. 15:50 w Starych Groszkach doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych informacji wynika, że jadący DK-2 od strony Kałuszyna samochód ciężarowy Iveco z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka Kamazem, kierowanym przez obywatela Białorusi.

Autor: (kpp)

Przywłaszczył i sprzedał

Zarzut przywłaszczenia telefonu usłyszał 18-letni mieszkaniec gminy Mińsk Mazowiecki. Na początku sierpnia pożyczył on urządzenie od napotkanego nastolatka, aby zadzwonić do swojego znajomego. Jednak po rozmowie telefonu już nie zwrócił. Halinowscy funkcjonariusze wszczęli dochodzenie, w ramach którego starali się ustalić personalia tego mężczyzny.

Autor: (kpp)

Od Pogorzeli do Wielgolasu

Policjanci mińskiej komendy przeprowadzili kolejną serię pogadanek. Odwiedzili szkołę podstawową w Nowej Pogorzeli, mińskie przedszkola – Kleksik i Trójkę oraz szkołę w Wielgolesie.

Autor: (kpp)

Mailowa pochwała

Na skrzynkę pocztową mińskiej komendy wpłynął bardzo miły dla policjantów mail. Potwierdzał on, że decyzje o wyborze policjantów na stanowisko dyżurnego komisariatu w Sulejówku były jak najbardziej trafne.

Autor: (kpp)

Pijani rodzice

Przed kilkoma dniami policjanci interweniowali wobec jednej z rodzin z gminy Halinów. Zgłoszenie dotyczyło nieprawidłowej opieki nad dzieckiem. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, zastali ojca i matkę w stanie upojenia alkoholowego. Mężczyzna (44 lata) miał niemal dwa promile alkoholu we krwi, natomiast matka (40 lat) 2,8 promila. W mieszkaniu znajdowało się 14-miesięczne dziecko, które płakało.

Autor: (kpp)

Akumulatory przetopione

Policjanci mińskiej komendy prowadzili postępowanie dotyczące kradzieży 9 akumulatorów z maszyn budowlanych na terenie mińskiej gminy. Do sprawy zabezpieczono zebrane na miejscu ślady kryminalistyczne oraz nagrania z kamer monitoringu. W ustalenie sprawcy kradzieży włączył się również dzielnicowy Mariusz Kondraciuk, który w ramach zbierania informacji ustalił personalia podejrzewanego mężczyzny. Wytypowany 22-letni mieszkaniec gminy Mińsk Mazowiecki został zatrzymany na początku września.

Autor: (kpp)

Walka z formaliną

Strażacy podjęli nietypową interwencję w Rudce. Na klatce schodowej jednego ze skrzydeł sanatorium doszło do zbicia 4 szklanych butelek, w których przenoszona była formalina. Ratownicy musieli więc zabezpieczyć miejsce zdarzenia i wyznaczyć strefę zagrożenia. Następnie ewakuowali 15 pacjentów i 4 pracowników placówki oraz przystąpili do zebrania rozlanej substancji. Działania strażaków trwały ponad cztery godziny.

Autor: (kpp)

Zignorował wyrok

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Latowiczu pijanego kierowcę. Kierował on Fordem Focusem i wpadł podczas rutynowej kontroli. Jak się okazało, miał w organizmie 0,32 promila alkoholu. Ponadto policjanci sprawdzili mężczyznę w swoich bazach danych. Okazało się, że do grudnia ma on zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Teraz mężczyzna odpowie za jazdę w stanie po użyciu alkoholu oraz niestosowanie się do wyroku sądu. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: (kpp)

Oszust na regale

Policjanci ze Stanisławowa prowadzą postępowanie dotyczące internetowego oszustwa. Jedna z mieszkanek gminy Stanisławów na jednym z portali aukcyjnych kupiła regał modułowy o wartości 137 zł. Po przelaniu pieniędzy na konto, nie otrzymała zamówionego towaru. Do dzisiaj nie otrzymała także zwrotu wpłaconych pieniędzy. Za oszustwo internetowe grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: (kpp)

Półtora na Mireckiego

Mieszkaniec powiatu otwockiego odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. W piątek 20 września w Mińsku Mazowieckim na ul. Mireckiego został on zatrzymany do kontroli podczas jazdy Mercedesem. Badanie wykazało u niego obecność alkoholu w ilości 1,5 promila. Mężczyźnie może grozić kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Autor: (kpp)

Pościg bez akcyzy

Sceny jak z filmu akcji rozegrały się przed kilkoma dniami na drogach powiatu mińskiego. Mundurowi zwalczający przestępczość gospodarczą zdobyli informacje, że przez podległy im teren będą przewożone nielegalne papierosy. Przygotowali więc zasadzkę.

Autor: (kpp)

Dzielnicowy o drodze

Dzielnicowy gminy Cegłów przeprowadził serię ciekawych spotkań z uczniami klas 0-III cegłowskiego zespołu szkolnego. Aspirant Mariusz Korporowicz udzielił dzieciom rad i wskazówek związanych z poruszaniem się w drodze do szkoły oraz powrotu z niej.

Autor: (kpp)

Nauki poszukiwaczy

Wydział kryminalny mińskiej komendy na przestrzeni ostatnich trzech lat podjął 134 akcje poszukiwawcze zaginionych osób. Wśród nich było 12 spraw tzw. poziomu I, czyli takiego, w których poszukiwania wymagają bezpośrednich i natychmiastowych czynności z zaangażowaniem znacznych sił i środków. Tylko do sierpnia bieżącego roku zgłoszono 5 zaginięć poziomu I. Wszystko to sprawiło, że zrodził się pomysł zorganizowania szkolenia w tym zakresie. O jego przeprowadzenie poproszono funkcjonariuszy z Komendy Głównej Policji.

Autor: (kpp)

Trzy lata w ukryciu

Mińscy kryminalni prowadzili sprawę poszukiwawczą 45-letniego mieszkańca gminy Halinów. Po wyroku skazującym za popełnione przestępstwa, nie stawił się do zakładu karnego, zmienił także miejsce zamieszkania oraz wygląd i od 2016 r. ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Wydano za nim 3 listy gończe, ale przez dłuższy czas nie dawało to żadnych rezultatów… aż do teraz.

Autor: (kpp)

Wpadł na skrzyżowaniu

Policjanci z Sulejówka zatrzymali poszukiwanego 36-latka. Przed kilkoma dniami na ul. Niepodległości patrol zauważył mężczyznę, który stał przy skrzyżowaniu. On także zauważył funkcjonariuszy i natychmiast zaczął uciekać. Doskonała sprawność fizyczna oraz wyszkolenie mundurowych spowodowały, że po przebiegnięciu kilkunastu metrów poszukiwany był już w ich rękach. Na jego nadgarstkach zatrzasnęły się kajdanki.

Autor: (kpp)

Wypadł w Gągolinie

W niedzielę 8 września ok. godz. 1:20 w Gągolinie miał miejsce wypadek drogowy. Zostały w nim ranne 3 osoby. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Skodą stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [167]