Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Podwójny Peugeot

W Józefinie na ul. Czumy doszło do zderzenia dwóch samochodów. Około godz. 16.45 jadąca autem marki Peugeot mieszkanka Sulejówka z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwległy pas, gdzie zderzyła się z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Peugeot, który prowadziła mieszkanka gminy Dębe Wielkie.

Autor: (kpp)

Sulejówczanin bez prawa

W sobotę 11 stycznia policjanci z komisariatu w Sulejówku otrzymali zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów na ul. Jana III Sobieskiego.

Autor: (kpp)

Złodziejski duet

Policjanci mińskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do jednej ze szkół podstawowych w gminie Mińsk Mazowiecki. Wcześniej otrzymali sygnał, aby pilnie udać się w rejon, gdzie zgłoszono włamanie.

Autor: (kpp)

Zginął w Budach

W poniedziałek 30 grudnia w Budach Wielgoleskich miał miejsce śmiertelny wypadek drogowy. Około godz. 13.00 na DW-802 63-letni mężczyzna kierujący ciężarowym Iveco stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie lekarze podjęli walkę o ratowanie jego życia. Niestety, obrażenia okazały się zbyt poważne i mężczyzna zmarł po kilku godzinach.

Autor: (kpp)

Targowisko bez akcyzy

Działania policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją doprowadziły do zabezpieczenia ponad 17 tys. sztuk nielegalnych papierosów. W rejonie mińskiego targowiska zlokalizowali oni zaparkowany samochód typu van, a w nim wspomniany towar.

Autor: (kpp)

Wpadł na dworcu

Jeszcze przed końcem minionego roku w ręce policjantów wpadł nastolatek, który miał przy sobie marihuanę. Wcześniej funkcjonariusze z komisariatu w Mrozach podjęli interwencję wobec grupy osób, stojących wieczorem w rejonie dworca PKS w Kałuszynie.

Autor: (kpp)

Wyciek w Kałuszynie

W ostatnią środę grudnia około południa przy ul. Warszawskiej w Kałuszynie doszło do rozszczelnienia zbiornika z gazem propan-butan, który zasilał pobliski sklep.

Autor: (kpp)

Pijane początki

Pierwszym kierowcą w powiecie mińskim, który został złapany na jeździe po pijanemu w 2020 roku, okazał się 49-letni mińszczanin. W Nowy Rok około godziny 1.30 na ul. Sosnkowskiego w Mińsku najechał on osobowym Volkswagenem na tył Chevroleta. Jak się okazało, mężczyzna miał w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu.

Autor: (kpp)

Zapobiegli wychłodzeniu

Policjanci z komisariatu w Stanisławowie dotarli do mężczyzny, który przebywał w jednym z pustostanów w Wiśniewie i groziło mu wychłodzenie. Mundurowi w ramach własnych ustaleń dowiedzieli się, że 52-latek chce spędzić noc w drewnianej szopie. Kiedy dotarli na miejsce, zastali mężczyznę, który szykował się do snu. Policjanci szybko ustalili, że w Żebrówce mieszka jego rodzina, z którą się skontaktowali, a następnie zaproponowali transport. Mężczyzna zgodził się i został odwieziony do rodziny.

Autor: (kpp)

Pomogli w pociągu

Policjanci, którzy wracali pociągiem po służbie, pomogli jednemu z pasażerów. Chwilę po tym jak wstał, stracił równowagę i bezwładnie upadł tracąc na chwilę przytomność. Mundurowi od razu zareagowali. Zaczęli pomagać mężczyźnie, ułożyli go w pozycji bocznej ustalonej i powiadomili kierownika pociągu. W rozmowie z operatorem pogotowia ustalono, że najlepszym miejscem na udzielenie pomocy będzie peron stacji PKP Mrozy.

Autor: (kpp)

Promilowy rekordzista

Okres świąteczny to czas wzmożonej pracy policjantów, którzy dbają o bezpieczeństwo na drogach. W okresie od 24 do 29 grudnia na drogach powiatu mińskiego mundurowi przeprowadzili niemal 600 kontroli drogowych. Ujawnili prawie 150 wykroczeń drogowych, za które w kilkudziesięciu przypadkach nałożyli mandaty karne.

Autor: (kpp)

Wysadzili bankomat

W Cegłowie miało miejsce zdarzenie jak z filmu gangsterskiego. Trzech mężczyzn nocą podjechało do bankomatu i przy pomocy materiałów wybuchowych spowodowali eksplozję bankomatu. Cała akcja okazała się jednak nieudana, bo po chwili na miejscu pojawili się policjanci i zatrzymali złodziei.

Autor: (kpp)

Ogień w Iłówcu

W piątek, 13 grudnia w Iłówcu doszło do pożaru budynku gospodarczego. Ogień pojawił się po północy i zagrażał także pobliskim zabudowaniom. Dzięki działaniom strażaków zawodowych i ochotników udało się zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia, ale spłonął objęty pożarem budynek, a także samochód osobowy, który znajdował się w środku, oraz składowane w pobliżu drewno opałowe.

Autor: (kpp)

Poparzony w kotłowni

W Dębem Małym w gminie Latowicz doszło do pożaru kotłowni budynku mieszkalnego. Zdarzenie miało miejsce 10 grudnia po godzinie 15.00. Ranny został właściciel budynku, który doznał oparzeń dłoni próbując ratować swoje mienie. Trafił on do szpitala.

Autor: (kpp)

Nowe przepisy

Wraz z dniem 6 grudnia weszły w życie przepisy dotyczące tzw. korytarza życia oraz jazdy na suwak. Obowiązek tworzenia korytarza życia dotyczy kierowców poruszających się drogami o co najmniej dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. W sytuacji wymagającej utworzenia korytarza życia kierujący pojazdami powinni umożliwić swobodny przejazd pojazdom służb ratowniczych poprzez odpowiednie usytuowanie. Zgodnie z przyjętą zasadą kierujący pojazdami, poruszający się lewym pasem będą musieli zjechać do lewej krawędzi pasa, a pozostali do prawej krawędzi.

Autor: (kpp)

Staranował na Siennickiej

Mieszkaniec mińskiej gminy usłyszał zarzuty karne za jazdę w stanie nietrzeźwości. 36-latek przed kilkunastoma dniami jadąc samochodem staranował kilka słupków na wysepkach na ul. Siennickiej i uderzył w zaparkowany pojazd, po czym oddalił się w nieznanym kierunku, pozostawiając samochód na środku drogi. Policjanci bardzo szybko ustalili, kto kierował Audi i pojechali do domu mężczyzny. Mundurowi zastali go w stanie upojenia alkoholowego. Miał on blisko 2,9 promila alkoholu w organizmie.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [182]