Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Szpitalny pilotaż

Młodszy aspirant Mariusz Kondraciuk po raz kolejny nie zawahał się udzielić pilotażu mężczyźnie potrzebującemu pomocy. Do zdarzenia doszło, kiedy patrolował Królewiec. W pewnym momencie zauważył dynamicznie jadący z naprzeciwka samochód. Pojazd ten zaczął migać światłami, wyraźnie dając znak do zatrzymania radiowozu. Gdy samochody zrównały się, kierowca Subaru przekazał dzielnicowemu Kondraciukowi, że wiezie pracownika swojej firmy do szpitala, ponieważ mężczyzna bardzo źle się poczuł.

Autor: (kpp)

Marihuana z Mikanowa

Policjanci z wydziału kryminalnego mińskiej komendy zatrzymali posiadacza marihuany. W wyniku działań operacyjnych funkcjonariusze namierzyli mężczyznę, który według ich ustaleń miał posiadać narkotyki ukryte w swoim domu.

Autor: (kpp)

Dziecko na pasach

Na ul. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim doszło do potrącenia dziecka na przejściu dla pieszych. Zdarzenie miało miejsce 3 października po godzinie 14.00. W dziecko uderzył samochód osobowy marki Ford Focus, co spowodowało obrażenia, przez które zostało zabrane do szpitala. W trakcie prowadzonych działań ruch drogowy został wstrzymany.

Autor: (kpp)

Kraksa w Koniku

W niedzielę 6 października w Starym Koniku doszło do zderzenia pięciu samochodów osobowych. Wypadek miał miejsce przed godziną 16.00, a spośród siedmiu osób, które podróżowały pojazdami, dwie odniosły obrażenia i zostały zabrane do szpitala. Na miejscu policja prowadziła czynności dochodzeniowe w celu ustalenia przebiegu zdarzenia.

Autor: (kpp)

Promilowy sulejówczanin

Policjanci z komisariatu w Sulejówku ujawnili nietrzeźwego kierującego. Podczas kontroli drogowej pojazdu Fiat Seicento ustalili, że kierujący tym pojazdem znajduje się w stanie nietrzeźwości.

Autor: (kpp)

Omijał bez prawka

Policjanci mińskiej komendy ujawnili kierowcę, który poruszał się samochodem bez prawa jazdy. Stało się to podczas wyjaśniania okoliczności kolizji, do której doszło 11 października na ul. Konstytucji 3 Maja w Mińsku Mazowieckim. Mężczyzna podczas omijania stojącej Skody, uderzył w nią. Teraz kierujący Toyotą odpowie za spowodowanie kolizji drogowej oraz jazdę bez uprawnień. Grozi mu kara grzywny.

Autor: (kpp)

Uciekinier z zakazem

Mińscy policjanci zatrzymali kierowcę, który miał pięć sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Stało się to na ul. Wesołej w Mińsku Mazowieckim, kiedy mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej Mercedesa. Okazało się, że mężczyzna nie tylko nie powinien siadać za kółkiem, ale w ogóle nie powinien przebywać na wolności. Był bowiem poszukiwany przez miński sąd. Dlatego prosto z rąk policji trafił do zakładu karnego w Siedlcach.

Autor: (kpp)

Wyjechał pod maskę

W niedzielę 6 października w Mińsku doszło do tragicznego wypadku z udziałem rowerzysty. Około godziny 13.00 jadące od strony Siedlec Volvo potrąciło na ul. Warszawskiej 40-letniego mężczyznę.

Autor: (kpp)

Wypadł na łuku

W środę, 2 października w Marysinie doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Po godzinie 6.18 dyżurny mińskiej komendy odebrał zgłoszenie, że samochód marki Opel wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Kierujący tym pojazdem 49-latek poniósł śmierć na miejscu.

Autor: (kpp)

Uderzył w skręcającego

W sobotę 5 października na DK-50 w Brzózem zginął motocyklista. Jak wynika ze wstępnych policyjnych ustaleń, 30-letni kierujący jednośladem uderzył w bok skręcającego w lewo osobowego Opla. Niestety, mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Na miejscu wypadku działała prokuratura, a ruch na drodze był całkowicie zablokowany.

Autor: (kpp)

Mundurowi na konkursie

Mińska drogówka stara się wykorzystywać każdą okazję, aby promować bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przed kilkoma dniami policjanci zostali zaproszeni na finał dwóch konkursów o bezpieczeństwie, zorganizowanych w mińskiej SP-6 w ramach akcji Akademia bezpiecznego dziecka.

Autor: (kpp)

Śmiertelne porażenie

W wtorek, 1 października w Waliskach doszło do tragicznego zdarzenia. Podczas budowy linii elektroenergetycznej 400 kV pracownik 20-letni operator podnośnika koszowego został porażony prądem. Prawdopodobnie dotknął on ramieniem maszyny do linii średniego napięcia.

Sprawą zajęła się prokuratura. Na miejscu działali też przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy.

Autor: (kpp)

Dubel na promilach

Patrol ruchu drogowego zatrzymał dwóch mężczyzn podejrzanych o popełnienie przestępstw drogowych. Policjant wraz z żołnierzem żandarmerii ujawnili, że wspomniani kierowcy byli pijani.

Autor: (kpp)

Portfel przywłaszczony

Policjanci z Halinowa namierzyli mieszkańca gminy Dębe Wielkie, który przywłaszczył sobie znaleziony portfel. Wcześniej otrzymali zgłoszenie, że portfel z dokumentami i pieniędzmi został zabrany sprzed jednego ze sklepów w gminie Dębe Wielkie przez nieznanego mężczyznę.

Autor: (kpp)

Wjechał do rowu

Na drodze powiatowej w Rososzy doszło do zdarzenia drogowego. 26 września przed godziną 11.00 samochód osobowy marki Fiat Ducato zjechał z drogi do przydrożnego rowu. W momencie przyjazdu pierwszej jednostki straży pożarnej kierujący znajdował się w karetce pogotowia, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna. Podczas prowadzonych przez służby działań ruch drogowy wyznaczony był wahadłowo.

Autor: (kpp)

EDWARD na drogach

Na drogach powiatu mińskiego realizowano kampanię EDWARD. To 24-godzinne działania prowadzone przez policje ruchu drogowego zrzeszone w organizacji TISPOL. Celem akcji jest wizja zero, czyli brak osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [168]