Powiat mińskiNiebezpieczne rewiry

Policjanci podsumowali działania, jakie podjęli na drogach powiatu mińskiego w okresie świątecznym. Od 15 do 18 kwietnia mundurowi przeprowadzili kilkadziesiąt kontroli drogowych, ujawniając kilku nietrzeźwych kierowców, odnotowali także dwa wypadki drogowe i czternaście kolizji.

Święto z wypadkami

Niebezpieczne rewiry / Święto z wypadkami

Do obu wypadków doszło w drugi dzień świąt. Pierwszy miał miejsce w Kiczkach, gdzie 31-letni kierujący quadem z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem zjechał z drogi i przewrócił się. Z obrażeniami ciała został on przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala. Drugie zdarzenie odnotowano w Siennicy na ul. Kołbielskiej, gdzie zderzyły się ze sobą samochód osobowy i motocykl. Z policyjnych ustaleń wynika, że kierujący autem, cofając, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala.
Policjanci przez cztery dni działań nałożyli 117 mandatów karnych, skierowali 8 wniosków do sądu i zastosowali 10 pouczeń. Zatrzymali również 8 dowodów rejestracyjnych, 7 praw jazdy, w tym 2 za przekroczenie prędkości 50+. Mundurowi wykluczyli też z dalszej jazdy 7 nietrzeźwych kierujących pojazdami i 3 rowerzystów.

Numer: 17/18 (1280/1281) 2022   Autor: (kpp)

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *