Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Żłobek z pancernikiem

W żłobku Jacek i Agatka zorganizowano spotkanie dzieci z policjantami. Dominika Witek wspólnie z dzielnicowym Karolem Witowskim opowiadała o swojej pracy, a maluchy mogły przymierzyć policyjne czapki, kamizelki oraz zapoznać się z wyposażeniem stróża prawa.

Autor: (kpp)

Diler z Kałuszyna

Mińscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości amfetaminy, marihuany oraz tabletek extazy. 25-latek już od pewnego czasu był pod obserwacją policji, aż wreszcie postanowiono skontrolować jego mieszkanie w Kałuszynie.

Autor: (kpp)

Ucieczka z cmentarza

Policjanci z mińskiej komendy przeprowadzili kolejną udaną interwencję. Podczas pełnienia nocnej służby zauważyli kierującego Oplem, który z piskiem opon ruszył z parkingu znajdującego się przy mińskim cmentarzu komunalnym, po czym zaczął oddalać się w kierunku ulicy Jasnej. Policjanci natychmiast ruszyli za nim. Mężczyzna nie reagował na sygnały do zatrzymania. Po chwili stracił panowanie nad autem i uderzył w barierki ochronne, ale nadal kontynuował ucieczkę. W pewnym momencie porzucił pojazd i zaczął oddalać się pieszo. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów został jednak zatrzymany.

Autor: (kpp)

Spalona hala

W Latowiczu doszło do pożaru hali produkcyjno-magazynowej. Przybyli na miejsce strażacy stwierdzili, że ogniem zajęta była część budynku, ale pożar rozprzestrzeniał się i zagrażał pobliskiej stacji paliw. Wcześniej z pomieszczenia ewakuowali się wszyscy pracownicy.

Autor: (kpp)

Złodziejski grill

Policjanci rozwiązali sprawę kradzieży portfela i karty bankomatowej, do której doszło pod koniec czerwca na terenie gminy Dębe Wielkie. Grupa znajomych urządziła na prywatnej posesji grilla, a po skończonej imprezie jeden z jej uczestników zauważył, że zginął mu portfel. Natychmiast zgłosił to na policję, a mundurowi zaczęli zbierać informacje, typując jako podejrzanego 36-latka z dębskiej gminy. Mężczyzna nie przyznawał się do popełnionego czynu, ale śledczy ustalili, że próbował on wypłacić pieniądze z bankomatu wykorzystując skradzioną kartę. Pojechali więc do jego domu, gdzie znaleźli utracony przedmiot.

Autor: (kpp)

Porcje amfetaminy

Policyjni wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, u którego znaleźli amfetaminę. Stało się to podczas pełnienia służby na terenie Sulejówka, kiedy przeprowadzali kontrolę osobowego Volkswagena.

Autor: (kpp)

Półkolonie z policjantem

Od kilku tygodni policjanci prowadzą prewencyjne działania pod nazwą Bezpieczne Wakacje 2019. W tym czasie podejmują wiele różnych inicjatyw, aby zapewnić bezpieczeństwo wypoczywającym. Jedną z nich są spotkania z młodzieżą.

Autor: (kpp)

Siedlecki huk

Huk, odgłos tłuczonego szkła i giętej blachy – tymi dźwiękami rozpoczęła się interwencja policjanta, który akurat miał dzień wolny od służby.

Autor: (kpp)

Karambol na gazie

W Dębem Wielkim na ul. Warszawskiej zderzyły się cztery pojazdy. Mundurowi ujawnili, że jeden z uczestników tego wypadku jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało niemal 2 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że ma on sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Autor: (kpp)

Promilowy wtorek

We wtorek 16 lipca mundurowi ujawnili aż trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista miał w swoim organizmie niemal 2,8 promila alkoholu. Funkcjonariusze apelują, aby nie lekceważyć policyjnych rad i zaleceń dotyczących trzeźwości za kierownicą. Dotyczy to również kierujących jednośladami. Nietrzeźwi rowerzyści poruszając się pod wpływem alkoholu stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników drogi. Jazda rowerem z promilami we krwi stanowi wykroczenie i jest bezwzględnie egzekwowane przez mundurowych wysokimi mandatami.

Autor: (kpp)

Truskawkowy złodziej

Policjanci zatrzymali 32-letniego mińszczanina, który okradł handlarkę truskawek. Przed jednym ze sklepów spożywczych mężczyzna wykorzystał nieuwagę wspomnianej kobiety, zabrał 1400 zł i uciekł.

Autor: (kpp)

Zginął na torach

W sobotę 29 czerwca w Sulejówku ok. godz. 17:30 pociąg relacji Brześć – Warszawa śmiertelnie potrącił mężczyznę, który wtargnął na torowisko. Ofiara to 30-letni mieszkaniec Sulejówka. Policjanci wykonywali czynności procesowe pod nadzorem prokuratora na miejscu tego tragicznego zdarzenia. Występowały utrudnienia w kursowaniu pociągów. Okoliczności śmierci mężczyzny bada mińska prokuratura.

Autor: (kpp)

Dachowanie na śmierć

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 23 czerwca w Kolonii Stanisławów. Jak wstępnie ustalili mundurowi, około godz. 17.50 kierujący Hondą 28-letni mieszkaniec gminy Dobre na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z trasy i dachował.

Autor: (kpp)

Pomalował sowietów

Policjanci z komisariatu w Halinowie prowadzą postępowanie dotyczące zniszczenia pomnika żołnierzy sowieckich w Dębem Wielkim. Mężczyzna publikowany na zdjęciach ma prawdopodobnie bezpośredni związek z tym zdarzeniem. Dlatego też funkcjonariusze zwracają się z apelem do wszystkich osób, które rozpoznają widocznego na zdjęciu mężczyznę, o kontakt z dyżurnym komisariatu pod nr telefonu 22 783 60 77, bądź drogą elektroniczną na adres: oficer.prasowy.minsk-maz@ksp.policja.gov.pl.

Autor: (kpp)

Mefedron na rowerze

Policjanci z Sulejówka zatrzymali 30-letniego mieszkańca Warszawy, który poruszał się skradzionym dzień wcześniej rowerem. Próbował jeszcze ucieczki, ale po krótkim pościgu został obezwładniony. Jak się okazało, na sumieniu miał nie tylko kradzież jednośladu na terenie stolicy, ale także przestępstwo narkotykowe, ponieważ mundurowi znaleźli przy nim mefedron.

Autor: (kpp)

Uratował przed pożarem

Jeden z mińskich dzielnicowych uratował mieszkanie przed pożarem. Stało się to na prośbę mińszczanki, która wyszła rano do pracy i, kiedy była już w Sulejówku, przypomniała sobie, że nie wyłączyła elektrycznego piekarnika. Powrót do domu zająłby jej ok. 2 godziny, więc zdecydowała się zadzwonić na policję i poprosić o pomoc.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [163]